Nerede Ne Yemeli ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Can Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 109
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,314

Etiketler
Ynt: Nerede Ne Yemeli ?

Bu konuda tek bir mesajda liste yapıp bunun burası iyi burası kötü diye yazabiliriz.
Birde oylama yapıp ben buradaydım evet iyi veya hayır kötü şeklinde yorumda yazabilriz.

öle tabi bugunden kapatalım sonra sorun yaşamayalım :smiley:
abi senkronizasyonuda yapalım hemen :smiley:

ibrahim@yiyenbilir.com
can@yiyenbilir.com

ümit ustaya fanclub açmış gibi geliyo kulaga :smiley:

Sosisli, hamburger, ciğer sandviç tutkunları için 24 saat açık 2 mekan....
Etiler Öztürkler Büfe ve Bakırköy Bahçe Büfe...Çok güzel tost ve sosisli yapıyorlar..Tavsiyemdir.Ayrıca gece yarısı işkembe içelim abi diyenler içinde yine 2 mekan...Bakırköy Shell benzinliğinin karşısında Saruhan İşkembe ve Taksim meydanda aksaray dolmuşlarının oradaki meşhur işkembeci...işkembeleri lezzetlidir...Tavsiye edilir.

Ynt: Nerede ne yemeli ?

VitaEsMorte' Alıntı:
Ben de bir yer tavsiye edeyim. Fatih Kıztaşı tarafına doğru oto servislerinin olduğu yerde Karadeniz Pidecisi var. Bir de ana cadde üzerinde Fatih İlkokulu'nun hemen yanında sarma yapan bir yer var. Özellikle sarmayı 80 küsür senedir sadece burası yapar ve kıvamını tutturur :smiley:

Murat'a %100 katılıyorum.Meşhur Fatih Sarması 60- 70 yıllık geçmişi olan bir dükkanda satılmaktadır.
Ancak hangi pideciyi kastettiğini anlıyamadım.Benim bildiğim ve gittiğim en eski pidecilerden '' Karadeniz Pidecisi''
Askerlik Şubesi sırasında olandır.

İşkembe çorbası,döner,keşkül:Kemerburgaz Kardeşler Lokantası
Paça çorbası(ayak);Fatih Kıztaşı Mahmut ve Necip Ustalar
Urfa işi:Horhor Şavak Usta
Kurufasülye,döner,fırınsütlaç:K.çekmece meydan istasyon girişi yanı

mogzilla' Alıntı:
Murat'a %100 katılıyorum.Meşhur Fatih Sarması 60- 70 yıllık geçmişi olan bir dükkanda satılmaktadır.
Ancak hangi pideciyi kastettiğini anlıyamadım.Benim bildiğim ve gittiğim en eski pidecilerden '' Karadeniz Pidecisi''
Askerlik Şubesi sırasında olandır.

Abi doğrudur o dediğin pideci de var. Benim dediğim yer hani bir BP var ya Kıztaşı'nın oralarda onun sokağından doğru aşağıya inerken solda kalıyor.

abi geçen filistine bi yardım yapmışım var yaa.. hani böle kampanyalar yapsalarda bizde elimizden gelen yardımı yapabilsek :smiley:
yemek konusunda dehşet ve bir o kadar duyarlı "fatih"li :smiley: bi grup ev hanımı kendi çaplarında, gelirini filistine gondermek üzere bir kermes düzenlemiş. (organizasyonun biküçük kurumsal boyutuda var ama ne kim olduğu şuan çokta önemli değil). Tezgaha bir baktımı, börekler,poçalar, tatlı tuzlu bi dolu nevale..hani yardım kampanyası pek bi iç açıcıydı :smiley: pilav ve sarma dolma da yardım kampanyasının güzide ürünleri olarak sergide öne çıkanlar arasındaydı :smiley: 8)

takdir ettim bayanları ve filistine benimde bir yardımım olsun dedim :smiley: Allah affetsin :p ::smiley:

benim önerim pilav ve sarma dolmaları :smiley: mekanı merak edenler için, fatih camii arka kapısındaydı en son :smiley: eğer yolunuz düşerse haber edin, ortadoguya bi yardım daha yapiim ben :p ::smiley:

VitaEsMorte' Alıntı:
Abi doğrudur o dediğin pideci de var. Benim dediğim yer hani bir BP var ya Kıztaşı'nın oralarda onun sokağından doğru aşağıya inerken solda kalıyor.

Tamam,anladım.Tarihi Horhor Pidecisi.Benim dediğim paçacı da onun hemen üstünde 4yol ağzında.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR