Nemrut'ta Gün Batımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,624

buralpdi

yokluk ve çaresizlik adamı mucit yapar
Yer
maltepe gurubu
Arkadaşlar 14 ağustos cuma günü adıyamana doğru yola çıktık, yolda tuzgölünü daha önce hiç görmemiştim çok ilginç geldi
DSC00274.JPG

DSC00271.JPG

DSC00275.JPG

cumartesi öğleden sonra yola çıkacağımız için adıyamanın içini dolaştık ve öğlen kebabcıya uğrayıp bir güzel kıyma kebabını afiyetle götürdük, nefisti ;D ;D ;D
ad%FDyaman_k%FDyma_kebab%FD.JPG

ad%FDyaman_k%FDyma_kebab%FD3.JPG

yola çıktık ve ilk durağımız karakuş tümülüsü
Resim_043.jpg

Resim_049.jpg

Resim_048.jpg

Resim_047.jpg

Resim_046.jpg

Resim_045.jpg

Etiketler
Ynt: Nemrut'ta Gün Batımı

sonraki durağımız cendere köprüsü
Resim_057.jpg

bu yeni köprü ulaşım artık bu köprü üzerinden yapılıyor
Resim_054.jpg

Resim_055.jpg

Resim_056.jpg

Resim_058.jpg

Resim_059.jpg

yöre halkı köprü altı ve etrafını mesire yeri olarak kullanıyor, sıcaktan kaçan suyun yanına pikniğe geliyorlar
Resim_066.jpg

Resim_064.jpg

Resim_063.jpg

Resim_061.jpg

artık zaman azaldığı için, bizler için evde yapılmış lahmacunlardan ;D ;D ;D atıştırıp nemrutun yolunu tutuyoruz

Resim_071.jpg

Resim_075%2C5.jpg

araçlar belli bir mesafede bizleri bırakıyorlar, bundan sonrasını yaya olarak yürüyeceğiz, otoparkta birsürü motokaravan ve motosikletle gelmiş yabancı uyruklu insanlar var
resimlerde arka tarafta gözüken mavilikler Atatürk barajı

Resim_076.jpg

Resim_078.jpg

Resim_079.jpg

zorlu bir tırmanmanın ardından tepeye varıyoruz :p :p :p( unutmadan yanınıza su almadan çıkmayın) ve gündoğumunun seyredildiği taraftan heykeller

Resim_081.jpg

Resim_082.jpg

Resim_083.jpg

Resim_084.jpg

Resim_085.jpg

Resim_086.jpg

Resim_088.jpg

Resim_089.jpg

Resim_091.jpg

Resim_092.jpg

Bireysel olarak mı gezdiniz, bir tura katılarak mı gezdiniz bilemiyorum, ama fotoğraflarınızın çok güzel olduklarını biliyorum, teşekkürler, etkinliği nasıl gerçekleştirdiğinizi de paylaşırsanız sevinirim.

Bu güzel fotoğrafların paylaşımı için, teşekkürler Levent Bey.. Fotolara paralel, biraz daha anlatım istesek, çok şey mi istemiş oluruz acaba?..

Cavid Sezen

ceranus' Alıntı:
Bireysel olarak mı gezdiniz, bir tura katılarak mı gezdiniz bilemiyorum, ama fotoğraflarınızın çok güzel olduklarını biliyorum, teşekkürler, etkinliği nasıl gerçekleştirdiğinizi de paylaşırsanız sevinirim.
birçok sefer plan yapıp birtürlü gidemedim nemruta, arkadaşımızın düğünü nedeniyle adıyamana gittik bizim istanbuldan ısrarlarımız neticesinde düğüne katılan arkadaş ve ailesine nemruta tur düzenlemiş,(düzenlenmeseydi ben zaten görmek için kaçacaktım ;D ;D ;D) düğüne katılan arkadaşları ile beraber ailece gezdik. adıyamandan ağbileri minübüs kiralamışlar, gezi organizasyonunu minübüs şöförlerine bıraktılar(devamlı nemruta turist taşıyorlarmış yani işi biliyorlar) şöförlerde tanıdık olunca gezi ayrı bir keyif aldı, bize sadece götürülen yerlerin tadını çıkarmak kaldı, fotoğrafları beğenmenize sevindim fotoğrafçılık baba mesleği ucundan bizede bulaşmış herhalde :D :D :D

yaybek' Alıntı:
Levent abi ellerine sağlık fotoğraflar çok güzel olmuş paylaşım için teşekkürler.
karavanı yapayım beraber gündoğumunu izlemeye gideriz ;) , yolu öğrendim nasılsa ;D

gezmen' Alıntı:
Bu güzel fotoğrafların paylaşımı için, teşekkürler Levent Bey.. Fotolara paralel, biraz daha anlatım istesek, çok şey mi istemiş oluruz acaba?..

Cavid Sezen
Cavit bey oturalım karavan yapalım, gemi yapalım ama, anlatma işi...... işte bende bunu beceremiyorum, dilim döndüğünce zaten anlattım diyeceğim ;D
merak ettiğiniz konuyu cevaplamaya çalışayım belki böylece anlatmışda oluruz :smiley: :smiley: :smiley:

devam,
herkes yerini aldıktan sonra yavaş yavaş güneşin batışını izledik, aşşagıda yani adıyamanda sıcaklık 53 derece gösteriyordu yukarıda hava çok güzel ve tuhaf bir şekilde sakinleştirici etkisi altındayız huzur verici, tadını çıkardım bol bol içime çektim ve arkadaşlarımıda uyardım istanbula döneceğiz bedeniniz saf oksijen alsın keyfini çıkarın diye :D
DSC00278.JPG

DSC00279.JPG

pillerim bittiği için(yedekler dahil) batışa ait sadece iki resim çekebildim :-\ güneş kaybolduktan hemen sonra hava hemen soğumaya başladı tedbirli gittiğimiz için polarımız sayesinde üşümedik, hava kararmadan dağdan inmeye başladık, yarın düğünümüzü yapıp ertesi gün istanbula yola çıktık , öğlen yemeği için antepe uğradık karnımızı doyurduktan sonra ;D yola devam ettik

başlangıç antep usulü lahmacun ve ayran (ayranı küçük kepçe ile içtik tastan)

imam_%E7a%F0da%FE_lahmacun_ve_ayran%7E0.JPG

arkasından alinazik

ali_nazik%7E0.JPG

son olarak tatlımızı yiyoruz

kare_f%FDst%FDkl%FD_baklava%7E0.JPG

yaybek' Alıntı:
Hadi hayırlısı son gezi biraz daha hırslandırdı galiba.
aslında karavanla gitmek lazım, akşam üstü çıkacaksın güneşin batışını izleyip karavana döneceksin, sabah kalkıp güneşin doğuşunu izleyeceksin süper olur, karavanlarda ısıtıcı olması şart veya yorgan bulundurmak lazım sabaha karşı en soğuk zamanı oluyormuş yaklaşık 2000m yükseklik var, battaniyelerin altında güneşin doğuşunu izliyorlarmış. güneş kaybolunca hava hemen değişiyor. orada karavanları görünce içim bir cızz etmedi değil :-\

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri