Nefes (2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan koza Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,901

koza

Kamp III
Yer
İstanbul
“Nefes” bir yüzbaşının komuta ettiği 40 kişilik bir timin hikâyesidir. 2365 metre yükseklikteki “Karabal” tepesinde bulunan bir röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bu 40 askerin görevlerini yerine getirirken yaşadıkları acıları, sevinçleri ve yaşam mücadelelerini anlatıyor.

Şehit olan askerlerin hikâyesinin anlatılacağı filmin öyküsü, Güneydoğu'daki bir sınır karakolunda geçiyor. Bu nedenle çekimlerin yapılacağı Tahtalı Dağı'na bir karakol kurulacak. Karakolu koruyacak olan 40 kişiyi oynayacak oyuncular ise Türkiye'nin farklı illerindeki konservatuarlarda okuyan öğrencilerinin arasından seçilmiş.

Gösterim Tarihi: 16 Ekim 2009
Yönetmen: Levent Semerci
Senaryo: Levent Semerci, Hakan Evrensel, Hakan Evrensel (Kitap), M. İlker Altınay
Oyuncular: Mete Horozoğlu, Engin Hepileri, Barış Bağcı, Engİn Baykal, Özgür Eren Koç, İbrahim Aköz, Muharrem Bayrak, Hakan Bulut, Doğukan Polat, İlker Kızmaz, Barış Aydın
Tür: Dram/Gerilim/Savaş

Filmin Fragmanları

http://www.dailymotion.com/relevance/search/nefes/video/x8ow4a_nefes-film-fragmany_shortfilms

http://www.dailymotion.com/relevance/search/nefes/video/xa67ui_nefes-filmi-uyursan-olursun_shortfilms

http://www.dailymotion.com/relevance/search/nefes/video/x8d3xk_nefes_shortfilms

Etiketler

Ynt: Nefes (2009)

eftaLYa' Alıntı:
Ben "Sen Öldün" diye gezen fragmanı izlediğimde çok beğendim. Kesin gidelim bu filme.

Filmin tanıtım sitesinde 16 Ekim'de gösterime gireceği yazıyor ama ben yinede emin olamıyorum çünkü 1 yıldır gösterime giriş tarihi sürekli erteleniyordu. Umarım bu defa ertelenmez ve filmi izleriz artık ;)

arwin' Alıntı:
Bu ortamları yaşamış biri olarak tüylerimi diken diken yaptı...

Ben yaşamadım ama yinede etkileniyorum. Orada olanların Allah yardımcısı olsun....

Ben de ilk, Esra'nın bahsettiği, ''Sen öldün'' fragmanını izledim ve çok etkilendim. Kesinlikle izlemek istediğim bir film.

koza' Alıntı:
Filmin tanıtım sitesinde 16 Ekim'de gösterime gireceği yazıyor ama ben yinede emin olamıyorum çünkü 1 yıldır gösterime giriş tarihi sürekli erteleniyordu. Umarım bu defa ertelenmez ve filmi izleriz artık ;)

Arkadaşlar bu film için o kadar büyük emek harcandı ki, dünyada bile örneği azdır...

(rakamlar yaklaşıktır; 2000 kutu film kullanıldı. Misal Eşkiya filmi sanırım 150-200 kutu ile çekildi. Sinema filmleri 4-8 hafta arası bir sürede çekilir, bu filmin çekimleri bazı aralar verilerek 1,5 - 2 sene sürdü. Tabi insanlar maaşlı çalıştılar, maliyetlerden dolayı yani bu filmin istatistikleri de bir film konusu. Umarım iyi bir kamera arkası filmi hazırlamışlardır.)

Post-prodüksiyon işlemlerini bir arkadaşım yapıyor şimdilerde, kendisine tırmarhane arıyoruz, filmin hala gösterim kopyaları basılmadı mesela :eek:

Bu filme harcanan emek ve mesai ile çok rahat 1 milyon$ bütçeli 4 film yapılır.

Beraber izlemekten keyif alıcam, uzun süredir beraber film izlemedik, özledim. YaLnız filmleri izledikten sonra filmin kritiğini yapalım toplanıp, tabi ben tek tek konuşarak ve birbirimizi dinleyerek gerçek bir kritikten bahsediyorum, hep bir ağızdan konuşulan kakafoniden bahsetmiyorum ;D

pazar akşamı bilet bulabildim ve izledim.
şimdiye kadar yapılmış en gerçekçi film diyebilirim
heleki son çatışma sahnesi insanın kanını donduruyor.

bence en sonunda türk sineması son zamanlarda güzel filim cekmeye başladılar gercekten insanlara birşeyler anlatıp insanları düşündüren konular

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR