Neden Ssangyong Seçtik - Seçtiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sabri yucel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 89,113
Arkadaslar öyle bir şey yok istediğiniz suratde Manuel'e veya otamatige gecmek mümkün ... Yuksek suretlerde motorun komprosor gücünü kullanmak icin kolu Manuel'e cekin fren. Ve durma mesafeniz kısalır ...

Etiketler
bende arac manuele aldığımda epey bir kasıyor.devir çok yükseliyor.o nedenle ben tekrardan bu olayı yapmam en azından egzantrik zincirine zarar verir diye düşünüyorum

kayron ve astion sports un satışı internet sitesinden kalmış...şahsuvaroğullarının sitesinde yok acaba üretimi durduruldu mu? bu serileri bitirdiler mi?

melih aslan' Alıntı:
kayron ve astion sports un satışı internet sitesinden kalmış...şahsuvaroğullarının sitesinde yok acaba üretimi durduruldu mu? bu serileri bitirdiler mi?

evet üretimi durmadı ise bile artık türkiyeye gelmeyecek korando rexton rodıus ve korando sport satılacak ülkemizde

Son dönemlerde malum sitede 2011-2010 model çok az kullanılmış satılık Actyon Sports ilanlarında artış var.Bunun sebebi ne olabilir sizce?Ben araç büyük olduğu için kullanım zorluğu diye düşünüyorum...

talkie77' Alıntı:
Son dönemlerde malum sitede 2011-2010 model çok az kullanılmış satılık Actyon Sports ilanlarında artış var.Bunun sebebi ne olabilir sizce?Ben araç büyük olduğu için kullanım zorluğu diye düşünüyorum...

Şehiriçi kullanım ise doğru büyük araç sıkıntıdır her zaman

Ama benim gibi hobi amaçlı kullananlar için korkunç derecede rahat

Hafta sonları istanbul dışına çıkan hafta sonu gezisi yapan bir insanım

Tam bana göre bir araç

Amabaşkasına göre olmayabilir

Şehiriçi kullanım fazla ise bu tür bir araç sıkıntı olabilir

İhtiyacınızı iyi belirleyin bence...

Evet bencede alırken ihtiyacı iyi belirleyip ona göre karar vermek gerekiyor.Her sene muayenesi var,vergisi var,yakıtı var var oğlu var herkesin bakabileceği bir araç değil yani.

acaba şahsuvaroğulları mı korkak....ford bayilikleri elinden gidecek diye mi ? acaba bu modelleri getirmiyor olabilir mi????? ford baskı mı yapıyor???

melih aslan' Alıntı:
acaba şahsuvaroğulları mı korkak....ford bayilikleri elinden gidecek diye mi ? acaba bu modelleri getirmiyor olabilir mi????? ford baskı mı yapıyor???
Şahsuvaroğlu ford ile şahsuvaroğlu ssangyong tamamen ayrı firmalar ve sahipleride farklı.

melih aslan' Alıntı:
acaba şahsuvaroğulları mı korkak....ford bayilikleri elinden gidecek diye mi ? acaba bu modelleri getirmiyor olabilir mi? ??? ? ford baskı mı yapıyor???

acaba diyorum fabrika bu modelleri üretim olarakmı durdurdu yoksa üretim devam ediyor da Ülkemize mi getirilmiyor

ssangyong her modelini yenilemekte.kyron yerine rexton 2.0 motor ile haziranda gelecek,korando sport da ikinci partide 4*2 üst versiyonları gelecek ama 4*4 yakın zamanda görünmüyor.ben esas rextonu merak ediyorum.aracın fiyatı ötv güncellemesinden önce 114bindi.sonra 144bin oldu.eğer rexton2.0 80-90 bandından girerse tartışmasız süper olur.bu arada rodiusuda yenileceklermiş ama bence gereksiz bir model.

filimikolik' Alıntı:
ssangyong her modelini yenilemekte.kyron yerine rexton 2.0 motor ile haziranda gelecek,korando sport da ikinci partide 4*2 üst versiyonları gelecek ama 4*4 yakın zamanda görünmüyor.ben esas rextonu merak ediyorum.aracın fiyatı ötv güncellemesinden önce 114bindi.sonra 144bin oldu.eğer rexton2.0 80-90 bandından girerse tartışmasız süper olur.bu arada rodiusuda yenileceklermiş ama bence gereksiz bir model.
Rodiusta sanırım 2.0 motor ile gelecek
Rexton ise Kyron yerine gelecek ise ki öyle görünüyor
En azından lansman fiyatı ile oralarda olabilir
Korando Sports dolu versiyonu ile tadından yenmez
İleride düşünebilirim...

Ynt: Neden Ssangyong Seçtik - Seçtiniz?

selamlar.verdiğin paraya karşılık aldıkların çok fazla.

kaan2002' Alıntı:
acaba diyorum fabrika bu modelleri üretim olarakmı durdurdu yoksa üretim devam ediyor da Ülkemize mi getirilmiyor
Bizim araçların üretimi durmamış devam ediyor ama ülkemize gelmiyor.

Dün itibari ile 4 aydır almak için takip edip,bilgi aldığım ssangyong'dan vazgeçmiş durumdayım.Bayiye araç bakmaya gittim.İşletmemden kaynaklanan bazı durumlar için 0 Km araç almam gerekiyordu.Korando sports vardı bir tane kırmızı.Araca aksesuar yapmışlar 58.000 lira fiyat çektiler.Korando sportsların yeni donanımlarının gelmesi şu an ufukta görünmüyormuş.Ben de tek airbagli araç almak istemediğimi söyledim.Eski kasa Actyon Sports vardı ellerinde 2011 model.Bunu alın dediler.O araca da aksesuar yapılmış 48.500 lira istediler.Deneme sürüşü de yapamıyormuşuz.Marka oturana kadar almaktan vazgeçmiş durumdayım.Eskiden uygun fiyata 4X4'lerini almış arkadaşlar araçlarının değerini bilsinler...

talkie77' Alıntı:
Dün itibari ile 4 aydır almak için takip edip,bilgi aldığım ssangyong'dan vazgeçmiş durumdayım.Bayiye araç bakmaya gittim.İşletmemden kaynaklanan bazı durumlar için 0 Km araç almam gerekiyordu.Korando sports vardı bir tane kırmızı.Araca aksesuar yapmışlar 58.000 lira fiyat çektiler.Korando sportsların yeni donanımlarının gelmesi şu an ufukta görünmüyormuş.Ben de tek airbagli araç almak istemediğimi söyledim.Eski kasa Actyon Sports vardı ellerinde 2011 model.Bunu alın dediler.O araca da aksesuar yapılmış 48.500 lira istediler.Deneme sürüşü de yapamıyormuşuz.Marka oturana kadar almaktan vazgeçmiş durumdayım.Eskiden uygun fiyata 4X4'lerini almış arkadaşlar araçlarının değerini bilsinler...
Merhaba,
Bizde dün bir akrabamıza Otomatik şanzımanlı bir Korando Sports siparişi verdik
Arka kapama,park sensörleri,tavan barları,otomatik cam kapama modülü dahil her şeyiyle 46 800 TL oldu araç
İyice inceledik arabayı
2 eksiği var tek airbag ve çelik jant yok
Çelik jant kısmını halledeceğiz elimizde var
Tek airbag olayı ise biraz göreceli bir durum aslında
Aracı alacağımız abiye durumu izah ettim abi dedim araçta tek airbag var senin için sorun olur mu?
Cevap beni farklı düşünmeye itti!
-Geçen kış aldığım Transporter'da tek airbag'li dedi
Öyle deyince durdum düşündüm harbiden öyle
Bu ülkede insanlar tek airbagli Transporter'a sıraya girip almak için can atıyor aylarca sıra bekliyor
Yollar transporter kaynıyor bu araçta tek hava yastığı var!
Demek ki mesele donanım ya da farklı bir şey değil reklam yapmak aracı tanıtmak mutlaka
Şimdi bu ülkede Renault güvencesi ile satılan ve çokta iyi satış rakamları yakalayan dacıa ile ilgili bir resim paylaşacağım
Şu resime bir bakın

698pr.png

Ne gördünüz resimde?
Ben ne gördüğümü söyleyeyim
Türkiye'de sırf Renault güvencesi ile satılan ve en boş dizeli 30 BİN Tl den başlayan Dacıa firmasının ürettiği bir bir arabanın işçiliği görüyoruz ne kadar kötü olduğunu
Bunca yıldır araba inceliyorum
90 küsür model Tofaş ve Toroslarda dahi bu kötü işçilik yok maalesef
Şu an sırf Çin malı diye hor görülen otomobillerde bile bu işçilik yok aşağı yukarı hepsini gidip inceledim bizzat
Ülkemizde maalesef otomobil bilgisi olan insan sayısı az olduğu için tüketiciye aracı afedersiniz ama kakalamak çok kolay!
işçilği,montajı,estetiği,dayanıklılığı olmayan arabalara reklam yapın 10 Bin Tl üstüne çok rahat satabiliyorsunuz bu ülkede
Dün araba aldığım bayide Skoda Octavıa 2012 model dizel sanırım en düşük modeli
49 Bin Tl araç çelik jant yok ve arka camlar manuel evet yanlış duymadınız arka camlar manuel!
araç teşhirde tek kalmıştı camındada satıldı yazıyordu sahibide başındaymış meğer sonradan gördüm
Her zaman diyorum arabanın pazarlaması ve markanın reklamlanması çok önemli
Hangi işçilikte araba satarsanız satın bu çok önemli
Tek airbagli Clio 1.5 65 hp lik en baz versiyonu ile bu ülkede 38 Bin TL ye satılıyor
Yukarıda dediğimiz gibi Transporter gibi markalaşmış bir araç yok satarken tek airbag ile satılıyor
Herkesin hayalindeki araç olabiliyor çünkü kalitesi kadar reklamı,pazarlaması çok iyi
Donanım ve işçilik çok önemli olsaydı bu ülkede çok araba satılmazdı şu anda
Ha yazdıklarıma sakın alınmayın ben size laf edemem haddime değil
bu ülkede şu arabanın tek ekisği reklamı demek istiyorum
Benim otomobil bilgim,gördüğüm,tecrübem bunu söylüyor...
Hayırlı günler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri