Neden Ssangyong Seçtik - Seçtiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sabri yucel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,934
Ynt: Neden Ssangyong Seçtik - Seçtiniz?

Herkese hayırlı seneler.
Yakıt konusu bende de hayal kırıklığı oldu ne olursa olsun şehir içi 0.6 krs'dan aşağıya düşmüyor. 40000 bakımında kapsamlı şekilde baktiracagim. 2.5 Ford Ranger bile agresif kullanarak bu yakiti tuketmiyordu.
Dip gaz yüklü olduğunda bile 0.6 krs yakmiyordu.
Başka arkadaşların araçları ne yakıyor belirtirseniz benim araçta mi anormallik var ona göre servise götüreceğim.
Saygılar...

Etiketler

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Herkese hayırlı seneler.
Yakıt konusu bende de hayal kırıklığı oldu ne olursa olsun şehir içi 0.6 krs'dan aşağıya düşmüyor. 40000 bakımında kapsamlı şekilde baktiracagim. 2.5 Ford Ranger bile agresif kullanarak bu yakiti tuketmiyordu.
Dip gaz yüklü olduğunda bile 0.6 krs yakmiyordu.
Başka arkadaşların araçları ne yakıyor belirtirseniz benim araçta mi anormallik var ona göre servise götüreceğim.
Saygılar...

hay saolasın,
ben de sadece benim ki mi anormal yok diye hayıflanıyordum.
enjektör yada hava sensörlerinden mi yoksa turbodan mı diye düşünüp duruyordum.
selamlar

Rüstem ÖNEL' Alıntı:
Günde 12 ise, 6km de gideceğiniz yere variyosunuz demektir. Yani araba henüz ısınmadan siz stop ediyosunuz. Fazla yakmaniz normal.

fazla olur da bu kadar olmaz diye düşünüyorum,
bir de havalar ısınınca nekadar değişiklik olacak ona dikkat edeceğim.
teşekkürler
selamlar

arkadaşların yazmış olduğu yakıt sarfiyatı bana oldukça yüksek geldi.
mutlaka bir servise göstermek gerekir.

bende 2010 düz vites actyonsports hardtoplu var.günlük şehir içi 25-30 km kullanıyorum.arkada 100 kğ ağırlık olsun diye yük var.

100 tl lik mazotla şehir içi 230-250 km yol yapıyorum.mazot litr fiyatı 4,10 kr. bu arada

arkadaşlar bahsettiğiniz yakıt sarfiyatları kullanımla beraber değişmekte tabiki.bende de 4x4 hardtop 18 jantlı lx modeli var ve yakıt değerlerim 100 tllik yakıt ile 190 km civarı yani kmde 0.526 kr. hele birde kış şartlarını baz alırsak ve katedilen mesafe bu değerler normaldir. bende günlük kış mevsiminden dolayı en fazla 12 km kullanıyorum.kısa mesafe motor tam ısındı derken kontak kapatıyoruz ve de değerler hayli yükseliyor. ayrıca 4x4 modeller 4x2 lere göre yaklasık 100 kg daha ağırdır. birde buna 18 lik jantlar eklendiğinde bir miktar daha artış oluyor yakıtta. bu yüzden acaba sorun var mı diye düşünmeyin. çünkü geçen ay ben hep kısa mesafe kullandım ve 100tllik mazotla 177 km gittim .(ışık yandıktan sonra hemen aldım ve birdahaki yanmaya kadar). ama bu ay birazdaha motor sıcakken fazla kullandım ve km olarak 190km ye çıktım. bu yüzden içiniz rahat olsun..

hangisini alınır 4x4 otomatik mi yoksa 4x2 otomatik mi

vergi farkı yaklaşık 700 lira :(

çok tereddütte kaldık. bizim evde bir yokuş var.yagmurda çok kaygan.normal araba çıkamıyor. Terios 4x4 bana dert değil diyor ve çıkıyor. :smiley:

ama şimdi ssangyong alacam. hep 4 çeker araba kullandım.
bir arkadaşım o yokuşu ssangyong ile yagmurlu havada çıkamadı. tabii arabası 4x2 :(

sizin tavsiyeniz nedir ?

MErhaba arkadaşlarım, 2 hafta önce ssanyong actyon sports a200s modelini benim berlingo ile değiştirdim. BU 2. 4 çeker aracım, diğeri bazıları hatırlarsa land rover freelander 2.5 v6 idi.
Kış şartları ve hayvancılığa başlamam sebebi ile bir pick up ihtiyaıcm oldu ve bu araçla takas ettim.

2012 berlingo multispace activ + plus paket 110 bg ile 2010 actyon sports 2.0 sxdi a 200 s i kafa kafaya takas ettim ne dersiniz? Ucuzmu olmuş pahalımı :D

şimdi gelelim actyon a , deri koltuk triptonik vites, koltuk ısıtma ve 4 çeker ile işimi fazlası ile gören bir arac kanımca, tek çekerde ortalama 0,45 TL yaktı ( 12.2012) yakıt konusunda eski aracımla alakası yok ( land ile ) Berlingo ise 0,32 TL yakıyodu (12.2012) çok fark yok. 750 kg yük taşıma kapasitesi var,

aracı alınca toyo marka 4 tane kışlık lastik aldım, kışlıklara güvenip kara girdim ve battım. altını sile süpüre zor çıktım dün. ve akşam üzeri gidip arkalara zincir taktırdım. ( Bu araç arkadan itiş ) ilk defa arkadan itiş bir araç kullanıyorum. Land otomatik 4 çekerdi bu düğme ile, durmadan kendi geçiyodu, bu araç durmadan 4 çekere geçmiyo, ara ara kıştanmıdır nedir 4 çeker kitleniyor. biraz gittikten sonra durup deneyince açılıyo bir baktırmam gerek.

Koltuklar düğme ile pozisyona geçiyo, ilerde kolayca bozulabilir gibime geliyor. Aynalar elektronik katlanır ve rezistanslı. İç buğu çözme çok zayıf en az el sürmeden bi 15 dk çalışması gerek cihazınki ön camı çözsün.

altı yere yakın, araziye girdiğimiz zaman sıkıntı çıkaracak gibi, yükseltme şart :D geçen karda kaldığım zaman baktımda, şaseyi gördüm, bir yerde iyi, kaza anında alttan savuşturur darbeyi, bir yandan da kötü ufak kazalarda sıkıntı yaratabilir.

aracı ilk aldığımda yazlık tekerle kaydım ön tampon, sağ çamurluk ve ön kaputu ezdim, ön kaput değişti gerisi boyandı vs 1200 TL masraf çıktı. Orjinalleri ile değiştirince sırf 2400 + kdv serviste masraf çıkıyodu. parçalar ucuz gibime geldi :D

koltuk ısıtma aldıktan 1 hafta sonra sağ tarafı bozuldu :D Yolcu tarafı hala çalışıyor. Arkaya 100 kg yem attım rahat rahat geziyorum önceleri çok sallıyodu. Şimdi oturdu sanki.

alınacak bir araç diye düşünmeye devam ediyorum henüz ancak isterseniz biraz daha araştırın.
saygılarımla

stratos' Alıntı:
hangisini alınır 4x4 otomatik mi yoksa 4x2 otomatik mi

vergi farkı yaklaşık 700 lira :(

çok tereddütte kaldık. bizim evde bir yokuş var.yagmurda çok kaygan.normal araba çıkamıyor. Terios 4x4 bana dert değil diyor ve çıkıyor. :smiley:

ama şimdi ssangyong alacam. hep 4 çeker araba kullandım.
bir arkadaşım o yokuşu ssangyong ile yagmurlu havada çıkamadı. tabii arabası 4x2 :(

sizin tavsiyeniz nedir ? Bence hic düşünmeden 4 ceker âlin sonradan pısman olmaktansa 4 ceker her zaman ıyıdır ..

evet bence de 4 çeker alın, pişman olmayın,
ben de arada kararsız kalmıştım ama şimdi 4 çeker aldığım için doğru karar verdiğimi düşünüyorum,
selamlar

Ekonomik durumunuzu göz önüne alırsanİz ve herhangi bir sıkıntı yoksa kesinlikle 4 çeker. En basit bugünlerde ki karda eğer 2çekerse aracinizla sadece bakisip durursunuz sakin bana dokunma der. :smiley:)

asfalttan inmiyosan, ist gibi çok kar yağan bi yer değilde, yüksek araba istiyosan git bi suv al kardeşim ( C max, s max, picasso, meriva, zafira vs vs vs) yoksa bu jeep i alırsan yakıt tüketimi ve 4x4 ünde vergi konusunda canın yanar. Benim araç 2010 Actyon Sports A 200S ve 2013 yılı ocak ayı vergisi 885 TL, yakıtı en sakin kullanımda ve 2 çekerde 470 lira. C max im vardı, aktif kullanımda ( YÜksek Devir ) 350 civarı idi. (2006 TDCİ Ghia) en iyisi suv. Ama ben gibi hayvan besliyor, yem taşıyor, çamurda, karda yolculuk etmek zorunda kalıyorsan elin mecbur gidip 4x4 alacaksın.

USB AUX nerede?

Selam arkadaşlar;
Bende 2010 Ssanyong Actyon Sports 2,0 Lt. A200S modeli var, Deri koltuk, 4 çeker otomatik vites versiyonu. Sanırım Luxury die geçiyo sınıfında. Teyp ses düğmesinin altında "USB AUX" yazan bi düğme var. Basıyorum AUX a alıyor kendini ancak ben aradım deredim AUX girişini bulamadım. Bu aux girişi harbiden varmı? Varsa nerede fotografla yada fotoğrafsız nerede olduğu konusunda bi el atarmısınız arkadaşlar.
Saygılarımla

yarın 2008 kyron 4x4 bakmaya gidiyorum. 95 000 km deymiş. mtv 800 küsür dediler. kaskosu ne kadardır bilen var mı? bakım aralıkları neler büyük bakımları hangi aralıklarla. bakacağım yer galeri. takastan kalmış. neleri sormam lazım. kaza boya yok.

alper1005041' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi seneler dilerim..
Bir sorum olacak. actyon sportsumda orjinal hard top arka kabin var. aracın arka cam buğu çözücüyü çalıştırdıgımda aracın arka koltuk arkasındaki cam ısınıyor ancak kabinin arka camında birşey yok. acaba bu orjinalden mi bölee yoksa bir arıza mı olabilir.. yada geçmi ısınıyır ben 5 dakika bekledim birşey olmadı.yani arka hardtop kabinin de bugu çözücüsü oluyormuydu normalde. şimdiden cvabınız için teşekkür ederim...

kabin takılırken kablolarında bağlanması gerekiyor...aldığınız kabinde muhtemelen rezistans(buz çözücü), kabin içi aydınlatma ve fren lambası için üç ayrı kablo bağlantısı vardır..eğer kabindede otomatik kiliDİ varsa birde onun kablosu olur...fren ve aydınlatma lambası arka labalardan elektrik alır..varsa otomatik kilit bagaj kilidinden elektrik alır...rezistans için ise aracın kendi rezistansının kablolarını çıkarıp bu kablolardan arkaya yeni bir hat çekmeniz lazım....sizin araçta bu hattı çekmedikleri için hala normal rezistans çalışıyor.. ikisini aynı anda bağlarsanız sorun olurmu bilmem...ama sigortasını attırma ihtimali çok yüksek...birini tercih etmeniz gerek....

neden ssangyong sorusuna gelince..ilk aracımda 4*4 uygun fiyat,küçük motor ve aldığım arkadaşın sağladığı ödeme kolaylığı sebepti...
ilk aracımı ihtiyaç nedeni ile sattım...
ve sonrasında gerek her yönü ile memnun olduğum gerekse fiyatındaki alternatifleriyle kıyaslandığında alternatifi dahi olmaması nedeniyle aynı araçtan yine aldım...allah kaza bela arıza vermesin...arabamı çok seviyorum....

aldık bakalım şu kyronu. ilk tecrübe depo 300 e doldu. kaskosu 2300. virajlarda dikkat gerektiriyor. fren mesafesi uzun. motor çok sessiz. direksiyon hız artsada çok yumuşak. hızlanması yavaş. pazartesi arkut dağına çıkacak.

es26yucel' Alıntı:
aldık bakalım şu kyronu. ilk tecrübe depo 300 e doldu. kaskosu 2300. virajlarda dikkat gerektiriyor. fren mesafesi uzun. motor çok sessiz. direksiyon hız artsada çok yumuşak. hızlanması yavaş. pazartesi arkut dağına çıkacak.

hayırlı olsun,allah kazasız kullanmayı nasip etsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.