Neden Geziyoruz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,355
Kahvehanede oturmayı sevmiyorum,televizyonda başlayınca bitmek bilmeyen adına kadar abuk sabuk Türk dizilerini seyretmek istemiyorum.Şehir motorlu araç trafiği keşmekeşinden uzak olmak istiyorum.Böyle şeyler işte.

Etiketler

gezmemin amaci unutmak yasamak nefes alabilmek
Yani nereye gittiğinizin aslında pek bir önemi yok,önemli olan yolda olmak mı diyorsunuz?Bazılarımız geziye çıkmadan önce defter, kitap ,internet çalışıyor.Gün gün, saat saat neler yapacağının planlarını yapıyor. Bazılarımız(ben mesela) kendimi evden dışarı bir atayım da yol ayrımına kadar karar veririm diyor.Bazılarımız gezmeye diye çıkıp hoşuna giden bir yer bulduğunda tatilini orada geçirebiliyor.

Yani nereye gittiğinizin aslında pek bir önemi yok,önemli olan yolda olmak mı diyorsunuz?Bazılarımız geziye çıkmadan önce defter, kitap ,internet çalışıyor.Gün gün, saat saat neler yapacağının planlarını yapıyor. Bazılarımız(ben mesela) kendimi evden dışarı bir atayım da yol ayrımına kadar karar veririm diyor.Bazılarımız gezmeye diye çıkıp hoşuna giden bir yer bulduğunda tatilini orada geçirebiliyor.
aslinda nereye gidildigi önemli, ama yolda olmak da bi yere varmak kadar kiymetli. gezmedeki en buyuk amacim unutmak. dunyaya ait iyilik guzellik agac bocek kus vs bulmak..

Yolda olmayı seviyorum. Görülecek, konaklanacak yerler ikinci plânda benim için.

Uzun mesafeli araba kullanmayı sevdiğim için; gerek üniversite yıllarında, gerekse bekarlık dönemimde renault9 fransız yapımı araba ile kendimi yollara vururdum.
Nereye gittiğim önemli değildi.Gittiğim yerde olmak önemliydi.
Amaçsızca girilen yolun sonundaki köy kahvesinde oturup çay içerken, köylüler ile sohbet etmek, onları gözlemlemek çok hoşuma giderdi.
Yol üstü yiyecek satıcılarına uğramak, Allah kahretsin bu kervan geçmez kuş uçmaz yolda, ne işim var ?
dön geri diyerek yeni bir bilinmeze girmek çok keyif verirdi.Bu tüm gezilerimi yalnız başıma yaptım.
Takiii .....evlenene kadar ve İş hayatına girip zorunlu yıllık izinlere mahkum olana kadar....
Yıllık izinlerde de tatlı su tatilcilerine evrilerek,deniz kenarına mahkum oldum.
Sadece denizin adı ve konumu değişti.
yada yurt dışı kendi planladığım yerlerde soluklandım.

Benim için yer çok fazla farketmiyor. Dağ ve yayla havası da olur deniz kenarı da. Genelde kamp işletmesi tercih etmekteyim. Ama gündelik karavancılık uğraşları beni mutlu etmekte. Bu nedenle yılboyu aynı yerde bile kalabilirim. Zaten son zamanlarda ille görmediğim yerlere süreyim isteğim de azaldı. Mutlu olduğum şeyleri yaşıyorum. Ona buna bakmıyorum. Daha kısa kamplar ve buluşmalar için araç+çadır seçeneği cazipse bunu kullanıyorum. Arabamı mini kamper yapma düşüncem de var.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR