Navara Airbag Zembereği ( Airbag Sargısı ) Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bozo58 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,271

Bozo58

Yeni Üye
Yer
Gebze
Web
www.aloeveramagazam.com
Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 2009 model 4x2 LE Nissan Navara. Yaklşık olarak beş ay önce aldım. İlk pick-up tecrübem. Bundan dolayıda alırken nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyordum. Pick-up alırken biraz daha dikkat etmek gerektiğini tecrübe edinmiş oldum. Pick-up alacaklara önemle tavsiyem bu tip araçlardan anlayan veya uzun süreli kullanmış tanıdıklarınızla birlikte araç alımını yapınız. Olmadı servisine bakıp gösterin.
Gelelim konu başlığında yazdığım gibi , nedir bu airbag zembereği :smiley: Aracı aldığımda motor ışığının ( sarı motor ikazı ) yandığını görmedim. Çünkü üzerini bayrak stickerıyla ( bant ) kapatmışlardı. Uzun bir yol gittikten sonra görebildim. Buda benim acemiliğime denk geldi diye biliriz. Neyse Kocaeli'de Gökhan Ustaya götürdüm geçen ay. Kendisine de burdan çok çok selamlar. Kıymetli bir usta ve değerli bir çalışma ekibi var. Ustama götürmeden önce hız sabitleyicisinin çalışmadığını da fark ettim. Ustama, periyodik bakımlarını yaptıktan sonra ( yağ ve filtre değişimleri ) hız sabitleyicinin çalışmadığını söyledim. Motor ikaz lambasının devrede olduğundan dolayı , araç birçok fonksiyonu yapmıyormuş. Uzun bir çalışmadan sonra ısıtma bujilerinden kaynaklanan bir sıkıntının daha olduğunu öğrendik ve sorunu çözdük. İkaz lambası sönmüştü ama hız sabitleyici devreye girmiyordu gene.
Bir kaç gün sonra tekrar ustamın yanına gittim ve sorunu dile getirdim. Yaptığı testlerden ( direksiyon üstündeki tuş takımı, sigorta kontrolu... ) %90 airbag sargısının arızalı olduğu kanısına vardı.
Geçenlerde yedek parça dükkanından airbag zembereğini aldım. Yakınlarımda bulunan ,tavsiye üzerine gittiğim Tayfun ustama parçayı değiştirdim. ( Küçük bir not: İyi bir elektrikçiye yaptırın bu İşi :smiley: ) Ellerine sağlık ustamın biraz uğraştırdı ama sonunda hız sabitleyici çalıştı. 2009 Navara modellerinde sanırım 51 km hızına ulaştığınızda sabitleyici açıp devreye sokabiliryorsunuz.
Bu yazı umarım, bu gibi sorunlar yaşayan yada ileri ki zamanlarda başlarına gelebilecek arkadaşlara bir faydası olur.

Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 2009 model 4x2 LE Nissan Navara. Yaklşık olarak beş ay önce aldım. İlk pick-up tecrübem. Bundan dolayıda alırken nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyordum. Pick-up alırken biraz daha dikkat etmek gerektiğini tecrübe edinmiş oldum. Pick-up alacaklara önemle tavsiyem bu tip araçlardan anlayan veya uzun süreli kullanmış tanıdıklarınızla birlikte araç alımını yapınız. Olmadı servisine bakıp gösterin.
Gelelim konu başlığında yazdığım gibi , nedir bu airbag zembereği :smiley: Aracı aldığımda motor ışığının ( sarı motor ikazı ) yandığını görmedim. Çünkü üzerini bayrak stickerıyla ( bant ) kapatmışlardı. Uzun bir yol gittikten sonra görebildim. Buda benim acemiliğime denk geldi diye biliriz. Neyse Kocaeli'de Gökhan Ustaya götürdüm geçen ay. Kendisine de burdan çok çok selamlar. Kıymetli bir usta ve değerli bir çalışma ekibi var. Ustama götürmeden önce hız sabitleyicisinin çalışmadığını da fark ettim. Ustama, periyodik bakımlarını yaptıktan sonra ( yağ ve filtre değişimleri ) hız sabitleyicinin çalışmadığını söyledim. Motor ikaz lambasının devrede olduğundan dolayı , araç birçok fonksiyonu yapmıyormuş. Uzun bir çalışmadan sonra ısıtma bujilerinden kaynaklanan bir sıkıntının daha olduğunu öğrendik ve sorunu çözdük. İkaz lambası sönmüştü ama hız sabitleyici devreye girmiyordu gene.
Bir kaç gün sonra tekrar ustamın yanına gittim ve sorunu dile getirdim. Yaptığı testlerden ( direksiyon üstündeki tuş takımı, sigorta kontrolu... ) %90 airbag sargısının arızalı olduğu kanısına vardı.
Geçenlerde yedek parça dükkanından airbag zembereğini aldım. Yakınlarımda bulunan ,tavsiye üzerine gittiğim Tayfun ustama parçayı değiştirdim. ( Küçük bir not: İyi bir elektrikçiye yaptırın bu İşi :smiley: ) Ellerine sağlık ustamın biraz uğraştırdı ama sonunda hız sabitleyici çalıştı. 2009 Navara modellerinde sanırım 51 km hızına ulaştığınızda sabitleyici açıp devreye sokabiliryorsunuz.
Bu yazı umarım, bu gibi sorunlar yaşayan yada ileri ki zamanlarda başlarına gelebilecek arkadaşlara bir faydası olur.
Bozo aracın hayırlı olsun.Güle güle kullan.Aynı aracın 4 çekerinden yaklaşık 2 yıldır bende kullanıyrm. Araçlarımız güzel ancak alırken bahsettiğin bilen biri yada anlamak önemli. Aracn kaç binde ve sanırım otomatik. ? Airbeg zembereği sıkıntılı bir araçta bana denk gelmişti.Allahtan almadan başka problemleri de olduğunu farkederek almaktan vazgeçmiştim.Bizim Nvaralar keyifli ancak parçaları maalesef pahalı.

Kafana takılan birşey olursa bildiğim kadar paylaşmaya çalışırım.
Selamlar

Hocam hayırlı olsun. Bende de uzun zamandır 2007 otomatik Navara var. Airbag Sprailini değiştirmek zorunda kalmıştım ben de geçen sene. Ama benimki yıla göre aracın verdiği bir durumdu. Navara parçaları pahalı falan değil, en kolay bulunan parçalar. 2 yıldır aracı kullanan birisi olarak yazıyorum. Aracın gücü, çekişi sizi araca aşık edecek. Daha önce 2011 model Amarok vardı bende. Gerçek dağ arabasının Navara olduğunu fark ettiğimde aracı anında satıp Navara'yı aldım. Selamlar.

Bozo aracın hayırlı olsun.Güle güle kullan.Aynı aracın 4 çekerinden yaklaşık 2 yıldır bende kullanıyrm. Araçlarımız güzel ancak alırken bahsettiğin bilen biri yada anlamak önemli. Aracn kaç binde ve sanırım otomatik. ? Airbeg zembereği sıkıntılı bir araçta bana denk gelmişti.Allahtan almadan başka problemleri de olduğunu farkederek almaktan vazgeçmiştim.Bizim Nvaralar keyifli ancak parçaları maalesef pahalı.

Kafana takılan birşey olursa bildiğim kadar paylaşmaya çalışırım.
Selamlar

Hocam hayırlı olsun. Bende de uzun zamandır 2007 otomatik Navara var. Airbag Sprailini değiştirmek zorunda kalmıştım ben de geçen sene. Ama benimki yıla göre aracın verdiği bir durumdu. Navara parçaları pahalı falan değil, en kolay bulunan parçalar. 2 yıldır aracı kullanan birisi olarak yazıyorum. Aracın gücü, çekişi sizi araca aşık edecek. Daha önce 2011 model Amarok vardı bende. Gerçek dağ arabasının Navara olduğunu fark ettiğimde aracı anında satıp Navara'yı aldım. Selamlar.
Teşekkür ederim cazzcazzy ve lordshouthampton
Allah hepimize güle güle , güzellikler içerisinde kullanmayı nasip etsin inşallah.
İlk mesajımda yazdığım gibi bu ilk pick-up deneyimim oldu. Aracım normal vites ve şuan 169.000 km de. Bir kaç kez uzun yolda kullanmak nasip oldu. Çok keyifli , çok rahat. Gücü ve güveni hissediyorsunuz. Aslında aldım alalı biraz fazla masraf yaptım diyebilirim. Lastikler ve Debriyaj baskı balata , ön takımlar olduğu gibi değiştirdim. Al sat yapmadığımdan dolayı bunları yaptırmam gerekti. Bu da yanında pahalı bir tecrübe olarak bana geri döndü tabi ki :smiley:
Dediğim gibi Navara çok güzel bir araba , ikinci el tamamen nasip kısmet bana göre :smiley:
Kontrol edilmesi gereken enjektör ve mazot pompası var. Onları da aradan çıkardıktan sonra artık ağır bir bakımı kalmadı diyebilirim inşallah :smiley:
Sizlerinde değerli önerilerini , tavsiyelerinizi almayı çok isterim.
Sevgi ve Saygılarımla

Değerli lordshouthampton

parça konusunda tercih ettiğiniz mağaza yada dükkan neresidir ?Orjinal/yan sanayi 2.el bilgi verirseniz bizde öğrenelim.?

Bozo.Aracın illa ufak tefek arıza yada değişim isteyen parçaları olacak.Yeterki ciddi masraf çıkmasın

merhabalar konu donmuş ama bilen varsa birşey sormak istiyorum
benim 2006 pathifinderim var önce yolda giderken akü lambam yandı sonra farkettimki kornamda çalışmıyor usta baktı araç şarj ediyor tesisatı tamir etmiş düzeldi ve bana dediki silecek kolunun orada bir parça var esp ışığın yanarsa onu tamir ettireceğiz daha sonra arasıra esp asr lambam yanıyor kontağı aç kapa sönüyor aracı iki hafta çalıştırmadım aküde bitmiş aküm canavar gibiydi herhalde direksiyonun oralarda bi kaçak var gibime geliyor varmı tavsiyesi olan

Merhaba. Nissan araçlarda yaşından dolayı kronikleşmeye başlayan airbag sargisi arızasını 1 yıl garantili tamir ediyorum.
Kornanız bazen çalışıyor bazen çalışmıyorsa, hava yastığı lambanız yanıyorsa veya radyo kontrol tuşları çalışmıyorsa sargı arızası var demektir.

]İlhan Yılmaz
0543 935 1289

Airbag Sargısı Tamiri
NİSSAN QASHQAİ AİRBAG SARGI TAMİRİ NİSSAN QASHQAİ KORNA SORUNU - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 423568908
NİSSAN NOTE AİRBAG SARGISI TAMİRİ NİSSAN NOTE DİREKSİYON SARGISI - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 453070363
İnceleyiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR