National Geographic'ten Sadece Gezenbilir Üyelerine Özel Kampanya!.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,622
Ynt: National Geographic'ten Sadece Gezenbilir Üyelerine Özel Kampanya!.

Selamlar,

Abonelik dağıtımları ayın ilk haftası başlıyor olması lazım. Dilerseniz aşağıdaki telefondan (üye hizmetleri sorumlusu) Mine hanımı arayabilir veya uye@nationalgeographic.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

02126301700

Etiketler

Merhaba arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum.Coğrafya öğretmeniyim sitenizi ve kampanyayı yolculuk dergisinde gördüm.manasıyla böyle güzel bir topluluğa katılmış olduk. Kampanya hakkında birşey soracaktım.kampanya devam ediyor mu ediyorsa nasıl sipariş vereceğim hakkında bana ayrıntılı bilgi veriirseniz sevinirim.Herkese iyi eğlenceler.

Kampanya bitmemiştir ama ayın 20'sini geçtiği için Ekim ayı başında üyeliğiniz başlar diye biliyorum.

Sonunda geç de olsa GPS ve dergim geldi alet güzel fakat haritalar özellikler kocaeli bölgesi pek güncel değil. mesala maşukiye aslnbey kandıra karadeniz sahili ağva filan problemli.Bulunduğun yeri zaman zaman yol olarak görmüyor ve hata veriyor.Hafta sonu İstanbul-şile-ağva-kandıra-izmit-istanbul yolunda denedim şile ile izmit arasında ona güvenseydim koybolmuştum.

Bakalım daha bize gelen giden bişey yok. Beklemedeyiz. Yoksa Çilingoz denen yerde yanlış yola girmezdim :smiley: Resmen offroad yaptım vosvosla. Hatta sonunda da göl gibi bir yerden geçtim :smiley:

Alet geldi. Güzel kullanışlı birşeye benziyor. Bakalım iglo nedir ve nasıl yüklenir. Bir araştırma yapalım :smiley:

seaventure' Alıntı:
Sonunda geç de olsa GPS ve dergim geldi alet güzel fakat haritalar özellikler kocaeli bölgesi pek güncel değil. mesala maşukiye aslnbey kandıra karadeniz sahili ağva filan problemli.Bulunduğun yeri zaman zaman yol olarak görmüyor ve hata veriyor.Hafta sonu İstanbul-şile-ağva-kandıra-izmit-istanbul yolunda denedim şile ile izmit arasında ona güvenseydim koybolmuştum.

Ben İzmit bölgesinde Navia'yı denemedim. Navia'yı Kemerburgaz civarında denemiştim ve harita günceldi. Garmin de bu bölge 2007 sonunda güncellenmişti, o vakte kadar eve gittiğim sokak tarla olarak görünüyordu. Buna dayanarak Navia'nın bu bölgede haritasının güncel olduğunu söyleyebilirim ama İzmit bölgesi için yorum yapamam.

Bu arada unutulmaması gereken bir nokta navigasyon cihazlarının haritalarının periyodik aralıklarla güncellenmesi. Bugün harita detayı yeterli olmayan bir bölge bir sonraki güncellemede tamamlanmış olabiliyor. Türkiye için bu daha da önemli. Zira her gün bir sokak adı veya numaraları değiştiği gibi sürekli olarak yeni yollar ve kavşaklar yapılıyor. Haritanız bugün için güncel olsa bile bir süre sonra maalesef güncelliğini yitireceği için sizi istediğiniz yere doğru olarak götüremeyecektir.

Garmin navigasyon cihazımda hem tüm Avrupa haritası hem de Türkiye haritası yüklü. Türkiye haritasını 1 yılda 2 kere güncellememe rağmen hala kapı numaralarını doğru bulamıyor. Yani gitmek istediğim adresi girdiğimde doğru semt ve cadde/sokağa götürüyor beni ama %90 yanlış bir kapı numarasına götürüyor. Aynı cihaz 1 yıldan eski Avrupa haritası ile Almanya'da ve Fransa'da girdiğim kapı numarasının önüne götürdü beni.

Tavsiyem harita bilgilerinin yetersiz olduğu yerleri cihazın üreticisi/temsilcisine bildirmeniz. Böylece güncelleme çalışmalarına sizin de katkınız olur ve talepleriniz değerlendirilerek gerekli güncelleme yapılır.

Şimdi alet güzel. İlk başlarda zor olsa da kullanımını öğrenince gerisi kolay oluyor. Igo8 henüz kuramadım. donanımhaber.com'da bir sürü başlık var. Hepsini araştırmak gerekiyor. Yeni bir sd kart'a dosyaları aktarıp bazı klasörlerin isimlerini değiştirmek gerekiyor. Henüz çalıştırmadım o yüzden. Bi başlıkta da WinCe ekranına düşmeyi göstermiş. Ama şimdilik onu düşünmüyorum. Bi de yolda giderken henüz test etmedim. Ama şimdilik kullanımı kolay gibi görünüyor.

Merhaba herkese. Kampanya devam ediyormu bilgisi olan var mı? İlk sayfadaki linke tıklayınca normal dergi aboneliği çıkıyor Navia kampanyasıyla ilgili bilgi bulunmuyor?

Kampanya bu ayın 28'ine kadar devam ediyor. Sanırım tarayıcı ayarlarınızdan kaynaklanan bir çerez (cookie) sorunu yaşıyorsunuz, dergi abonelik sistemine giriş yaptıktan sonra ilk mesajdaki linke tekrar tıkladığınızda Navia Kampanyası'yla ilgili sayfalara ulaşabilirsiniz. Sorun devam ederse lütfen bana özel mesaj atınız.

seaventure' Alıntı:
murat (mezzy) dün kullandı ana yolda sorun yok ama ara yollarda sorun cıktı
alet guzel calışıyor ama programı eksik

Mustafa :smiley: Evet yoldan aldığımız teyzeye kıyak olsun diye kahvedeki arkadaş gebze yolunu tarif etti bize. O yolun ortalarında haritada bir yol gözükmüyor. O açıdan biraz kötüydü. Ama genelinde fena değil.

Programın ayarlar kısmında "Beni en hızlı yoldan götür" seçeneğini seçtiysen seni otobana çıkarmak istemiş olabilir cihaz? Eğer otobandan gitmen şart değilse yada trafik yoksa en hızlı değil de "Beni en kısa yoldan götür" seçeneğini kullanabilirsin.

Merhaba ben foruma yeni üye oldum. Ve site içerisinde dolanırken kampanyayı gördüm. Bu kampanyanın sanırım süresi doldu değil mi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR