Nasıl Gezmek İstiyoruz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan illustre Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,932

Hangisini tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    135
Ynt: Nasıl Gezmek İstiyoruz?

Gönül sohbet ister kahve bahane demişler.Bu benzetmeye göre gönül gezme ister sebep bahane benim için.Ne mevsim tanırım ne şartlar.Her mevsimin her yerin bir güzelliği vardır.Ne olursa olsun hepsini yaşamak isterim.Haa bu arada en çok otomobille gezmeyi severim.Çanta valiz taşımak işime gelmez herşey içinde bulunur arabanın,doya doya gezerim.

Etiketler

tatil yazın yapılır ama subatta phukete , sharm el sheike e giderseniz kışın da yaz tatili yapmıs olursunuz hem valiziniz de hafif olur ben öyle kolayını buldum bi dahaki subat rotam bali insallah

Her yaşda gezilir gezmenin yaşı ve mevsimi olmaz ama değişik yaş aralıklarında yapılan gezi ve seyahatlerin türü ve amacı farklı olabilir. 20 li yaşlardaki birinin gezileri adrenalin ve extrem sporları ve aktiviteleri içerirken 60-70 li yaşlardaki birinin seyahat amacı kültür gezileri olabilir.Bazıları yanlızca eğlenmek ve güzel vakit geçirmek için gezer bazılarıysa dünyadaki değişik kültürleri tanımak, doğa-tabiat güzelliklerini keşfetmek için.İnsanı yollara düşüren en önemli şeyler tabiat sevgisi ve keşfetme merakıdır.Dünyada yaşadıkları şehrin, köyün dışına çıkmadan başka biryeri görmeden bu dünyadan ayrılan milyonlarca insan var.Madem bu gezegende yaşıyoruz mümkün olduğunca fazla yeri gezmeliyiz, yeni yerleri keşfetmeliyiz,yeni insanları tanımalıyız yeni lezzetleri tatmalıyız.Bu hem dünyaya bakışımızı kavrayışımızı geliştirir hemde bize,hayatımızı her yönden zenginleştiren deneyimler katar...

koşullar zor olsa bile konforu sağlayarak gezmeyi severim ama yinede sıcak güzeldir

Yaptığım tercih beni yansıttımı acaba ...sanmıyorum. Aileme karşı sorumluluklarım çocuklarımın içinde olduğu eğitim yarışı dingin ve huzurlu bir yaşamı zorunlu kılıyor...Cevabım buna uygun oldu sanırım.Yoksa her türlü zorluğa uyum sağlayarak üstesinden gelebileceğimi zannediyorum...Yolda olmak..Yeni ve farklı şeyler yaşamak hayalim.

Her fırsatta, sağlığın el verdiğince gezilmeli, keşif yapılmalı. Tabanvay gezilerini seviyorum genelde; maddi imkanım oluştuğunda ise
otobüs kullanıyorum. Genelde bir dürtüyle başlıyorum gezmeye "artık bir yerlere gitmem, kaçmam lazım" diyorum, tabii bu yine maddi
imkan dahilinde oluyor ( çalışmıyorum ) uzak mesafe ise eğer.

Bence gezmenin yaşı ve mevsimi olmaz fakat gönül isterdi ki kar kış demeden hunharca yapabileceğim, katılabileceğim bir şey olsun
lakin kendime dikkat etmezsem havadan sudan nem kapıp, kolay hastalanabilen ve tedavi edilmezse hemen ağırlaşabilen bir bünyeye
sahibim ki mart başından beri halen bronşit hastasıyım. Şu an başlangıç süreci kadar ağır olmasada inatla geçmesini diliyorum artık ki rahat
edebileyim.

Son olarak, uzak mesafeler ve fiziki şartlar uygun olamasa bile insan bulunduğu dört duvarın arasından arada sırada kurtulmalıdır diyorum.

Aslında yaş ve imkanlar arttıkça nasıl gezmek istediğimiz de değişiyor. Yirmili yaşlarda gezerken şartların hiç bir önemi yoktu. Avrupa seyahatine çıktığımızda her tür iklim şartında, her çeşit konaklamayı denemiştik ve çok eğlenmiştik. Paris'in göbeğinde,isviçre'nin yollarında arabanın içinde uyuduğumuzu yıllarca anlatıp gülmüştük. Otuzlu yaşlarda artık biraz daha konfor arar olduk.Gideceğimiz ülkeleri iklimin en rahat olduğu çok sıcak ve çok soğuk olmayacak şekilde seçiyoruz. (tabi çocuklarda bunda bir etken) Otel tercihlerimiz de biraz daha seçici oldu. Arabada ya da çadırda yatmayı aklımızdan bile geçiremiyoruz malesef. Kırklı ellili yaşlarda Allah ömür ve imkan verirse artık standardı daha mı artırırız yoksa bu kadar gezme yeter, kır dizini otur mu deriz zaman gösterecek. Şimdilik orta halli imkanlarla tam gaz gezmeye devam. Ama şunu söyleyebilirim zor şartlarda ve kısıtlı maddi imkanlarla gezdiğimiz zamanlar çok daha eğlenceliydi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri