Nasıl Bir Kediniz Olmalı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan chilavert Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,078

Etiketler
Ynt: Nasıl Kediniz Olmalı ?

adszvh1.jpg

Scottish Fold ve Chartreux üst sıralarda çıktı. Zaten en sevdiğim kedilerdendir. :smiley:

Cinsler kedilerin karekterleri üzerinde etkili olabilir ama bir dereceye kadar.
Bence beraber yaşamaya başladıktan sonra sahibine göre karekter geliştiriyorlar.

Ynt: Nasıl Bir Kediniz Olmalı ?

bu resim tam 27 yıl öncesine ait ve ailemizin kedisidir adı zarifedir ( dişi ) bu kedimiz zaman zaman biz wc de iken kapıyı iter ne yaptığımıza bakardı tabiik bizde hiiiişt piiişt der kovardık bir zaman sonra gözlerimize inanamadık bizden ne gördü ise onu yapııyordu yani aynen bir insan gibi wc taşına inip hiç bir yere sıçratmadan lütfen inanın tam ortaya yaparak beyaz yerlere sıçratmadan ihtiyacını gidermeye başladı ve bunu artık alışkanlık haline getirince bizde müdahale etmedik bu vefatına kadar yıllarca devam etti tahminen 13 yıl yaşadı umarım onu üzmemişizdir çok zeki idi epeyce çocukları dünyaya geldi yavrularından tarzan isimli son yavrusunu verip dünyadan yaşlı bir halde göçtü.

[attachment=1]

Zarife1

benimki snowshoe çıktı
en sevdiğim kedi tipi olup, şimdiye kadar karekteri için değil görüntüsü cazip geldiği için tercih ederdim. yollarımız gene kesişti.

seyyah-34' Alıntı:
aynen bir insan gibi wc taşına inip hiç bir yere sıçratmadan lütfen inanın tam ortaya yaparak beyaz yerlere sıçratmadan ihtiyacını gidermeye başladı

İnanırım çünkü yaşadım :smiley: Çocukluğumda sokaktan bulup sahiplendiğimiz siyahbeyaz bir kedimiz vardı. Rutin isim Tekir :smiley: O da aynen sizin Zarife gibi tuvalete giderirdi ihtiyacını. İnanılmazdı. Sonra bir mart firar etti. Dönmedi. Bir ara balık pazarı civarında gördüm..

Bu arada bana uygun kedi Siberian çıktı.. :smiley:

esra hanım bütün hayvanlar ( canlılar hayvan demek canlı demektir hayvan kelimesini kullanırken çok imtina ediyorum ama ifade şekli böyle koyulmuş yaratan tarafından ) evet çokları ilginç , komik , enteresan , bazılarıda gizemli ve esrarlıdır tıpkı insanlar gibi hepsi huy huy tip tiptir işte kediler insanlara yakınlığı sebebi ile çok farklı bir konumdadırlar gizemli , esrarlı ve en komik halleri ile ön plandalar kedi severlerin inanıyorum çok ilginç bir o kadarda manidar hikeyeleri vardır.
size belki ilginç gelebilir ama ben varsayımlarımdan ziyade gerçekler bilgiler içeren konuları seviyorum şöyleki , bakın kediler neden hem verdiğinizi alırda sonra sizi tırnaklar. yani nankördürler kediler ( istisnalar hariç ) yaratacı ile aralarında vasıta sebeb istemezler rızkın direk yaratandan geldiğini bilir ve yiyeceğini insan elinden alır fakat ya alırken yada aldıktan hemen akabinde çırmıklar bakın bunun tam tersi köpeklerde vardır köpekler ise rızkının yine yaratandan geldiğini bilir ama insanı yaratan ile arasında aracı görür hiç bir zaman kendisini doyuran + seven kişiye asla ve asla saldırmaz hatta ona biat eder o kişinin ter kokusunu kesinlikle unutmaz yani kısaca kedinin nankörlüğü , köpeklerin sadakatı buradan gelmektedir. aklıma gelen bir kaç gizemli ve esrarlı canlılar kedi , köpek , yılan ,akrep ,keçi ,karga ,karınca ,balarısı,ömrümcek,evcil güvercin,horoz, şimdilik bunlar umarım konu dışına çıkmamışımdır.
tüm insanlığın ortak sözü bu olmalı değilmi !!
< yaratılanı sevelim yaratandan ötürü >
forum sakinlerine mini bir soru trakyanın kedileri nasıl miyavlar ? :D :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri