Muayeneye Gideceğim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sancakor Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,241

sancakor

Bir kaplumbağa bir aslan besliyorum.
Yer
İzmir
Merhaba;

1995 4 kapı tahoe ile yarın sabah muayeneye gideceğim ancak şasi ve motor numarası olarak nereleri göstereceğim bulamadım acil yardım edebilecek kimse varmıdır?

Etiketler
Ynt: Muayeneye Gideceğim

sancakor' Alıntı:
Merhaba;

1995 4 kapı tahoe ile yarın sabah muayeneye gideceğim ancak şasi ve motor numarası olarak nereleri göstereceğim bulamadım acil yardım edebilecek kimse varmıdır?

Öncelikle kolay gelsin , inşallah sorunsuz halledersiniz.

Şase no araca karşıdan bakarken ön camın sağ alt köşesinde yazılıdır. Ayrıca etiket olarak ta şöför kapısının kilit olan yan yüzüde ve torpido kutunuzda yer alır. Kapıdaki ve torpido göründekiler etiket olduğu için pek dikkate almayabilirler ama cam önü şase tespiti için kesin sonuçtur.

Motor no ise motora karşıdan bakarken sol ortada klima kompresörünün (vortec olanlarda kompresör ile şarj dinamosu yer değiştirdiği için dinamonun altındadır) altında, blok üzerinde silindir kapağının blokla birleştiği noktada yer alır ama görmek gerçekten çok zor. Genelde " motor no okunamıyor " şeklinde hafif kusur yazıp geçiyorlar.

Merhaba;

Kapıya ve torpidoya bakmadılar, sadece cama baktılar. Daha önce kullandığım ZJ Jeep te arka koltukta vardıda bunda da varmı diye merak ettim.

Muayenede LPG sisteminin deposunu satmadan önce değiştirdikleri için onay vermediler,ben de tamamını yenileme kararı aldım. Şimdi hangi LPG markasını alacağım konusunda düşünceliyim..

Saygılar.

BRC kitlerinden bugune kadar 5 tane taktirip kullandim, cok da memnun kaldim ama bu isde onemli olan montaj yani iscilik. Ankarada Mocan otogaz bu konuda cokiyidir ama Izmiri bilemiyorum. Montaj konusunda Izmir bolgesini forumlardan incelemek lazim.

Merhaba,
Motor numarasını okumak zor olduğundan hafif kusur yazıp geçiyorlar. Dert etmeyin. Bende 1997 LT 4 kapı var. Bazen katalizatörleri kontrol ediyorlar. Egzost sisteminden çıkarılmışsa, ağır kusur yazarlar. bana da yazmışlardı. Amerika'dan 2 adet katalizatör getirtip montajını yaptırdım. Altından yağ akmasın, hafif kusur yazarlar.

Kolay gelsin,
Yavuz UYAN
Istanbul-İçerenköy
1997 Tahoe

yavuzuyan' Alıntı:
Merhaba,
Motor numarasını okumak zor olduğundan hafif kusur yazıp geçiyorlar. Dert etmeyin. Bende 1997 LT 4 kapı var. Bazen katalizatörleri kontrol ediyorlar. Egzost sisteminden çıkarılmışsa, ağır kusur yazarlar. bana da yazmışlardı. Amerika'dan 2 adet katalizatör getirtip montajını yaptırdım. Altından yağ akmasın, hafif kusur yazarlar.

Kolay gelsin,
Yavuz UYAN
Istanbul-İçerenköy
1997 Tahoe

Merhaba;

Sadece LPG sistemi için kusur yazdılar,diğer bakımlarının tamamını yaptırmıştım.Şimdi LPG sistemi alıp yaptıracağım.

kesinlikle Prince diyorum....Alsancak Hürriyet binasının az ilerisinde Eylül oto var...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.