Mt Lastik Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cem cihan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,592

cem cihan

Kamp II
Yer
istanbul
Tüm arkadaşlara iyi günler;
Malumunuz mevsim kışa döndü,aracımda bulunan Yokohama Geolander Ats 265-65-R17 lastikleri değiştime zamanı geldi
Bunun yerine BT-GOOFRICH 265-65-R17 Mub Terrain lastik takmak istiyorum ama TC de bulmak imkansız veya ben bulamıyorum,bunun yerine piyasada bulunan 265-70-R17 lasTİk var çapı 26.5mm büyük,(%3,41)
Aracım 2004 L120 prado,araçta modifiye yapmadan bu lastiği takabilirmiyim (ebat olarak uygunmudur)?

Şimdiden teşekkürler

Tüm gezenbilir topluluğunun yeni yılı sağlıklı,mutlu,bol çamurlu,doğayla, farkılı kültürlerle içiçe, keşiflerle,maceralarla dolu olsun
Cem CİHAN

Etiketler
Ynt: Mt Lastik Yardım

Merhaba,benim bildiklerime göre %3,3 çok fazla bir değişiklik değil.
Prado gibi bir araç için bunun sorun olacağını zannetmiyorum.
Binek araçlarda bile o kadarcık değişiklik yapılabiliyor.

Benimki sadece tahmin,yakın bir ölçekte uyguladım.
Orjinali 30 inch idi 31 inch taktım ve memnunum.
En küçük bir oynama düzeltme de yapmadım.
Yakıtım elbette birazcık yükseldi ki normaldir.

M/T lastikler asfaltta viraj ve fren emniyeti olarak A/T ye göre zayıftır.
Çamurdaki başarıları kesinlikle tartışılmaz tabii ki.
Kullanım amacınıza göre tercih yapınız derim.

Prado kullanıcısı değilim ama Japon'cuyum.
Yine de tecrübeli bir lastikçiyle görüşünüz.
Şahsi bilgilerimdir,umarım yardımı olur.

teşekkürler bahadır bey;
haklısınız asfaltta çok kötüymüş mt kararsız kaldım at ye dönmeyi düşünüyorum

17 inch biraz sıkıntılı bir ölçek şimdilik,ilerde çoğalabilir.
M/T lastik ikinci bir takım oluşturulursa neden olmasın.
Yada aracınız sırf arazi için ikinci araç ise de olabilir.

M/T Asfaltta gürültüden ziyade karda buzda da zayıftır.
Viraj ve fren emniyeti uyarımı da dikkate alınız lütfen.

BF A/T bir aracımda kullanıyorum arazide memnunum.
Asfaltta daha dikkatli ve yavaş sürüyorum.

Bridgestone A/T diğer aracımda genelde asfaltta kullanılıyor.
Onda da arazide daha dikkatli oluyorum BF kadar başarılı değil.

Kılavuzda BF A/T için %50-50 asfalt arazi yazıyor.
Bridgestone A/T için %70-30 asfalt arazi yazıyor.

Cooper ST diğerlerinin A/T si,STT ise M/T si anlamına geliyor.
Good Year çok beğendiğim ama oldukça fiyatlı bir lastik.
Sizin durumunuzda bulduğunuzu almak olacak artık.
BF A/T dikkatli kullanıldığında tek lastik olarak ideal bence.
Kolay gelsin,iyi yıllar.

Merhaba,

Üzerindeki lastikleri Değiştirme sebebiniz eskimesi mi ? Sıkıntı mı yaşadınız ?
Sonuçta Mt almayacaksınız amacınızı Söyler misiniz ?

Bora bey
Üzerindeki lastikler eskidi bu nedenle değiştirmek istiyorum,yaklaşık 45000km gittim;
Yokohamadan memnunum ama BF'ide tecrübe etmek lazım ,

Cem bey içime su serptiniz:smiley: bende inceledim 3-4bin km önce ats aldım.
Çamura girmesemde olur diyenlerdenim ama girdim ve yokohama beklentilerimin üzerinde çıktı. Tabii ki bir mt olamaz.

Aslında imkan varsa 2-3 takım kullanmak Lazım. Kullanım şartlarına göre seçim yapmak faydalı olur. Ben soğuk performansının daha iyi diye düşünüp geolander tercih ettim.

Seçim yaptıktan sonra deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Karşılaştırmanız değerli olacak benim için.

Bora bey bende 45000km geolander kulandım ;
Bu lastiklerle gitmediğim yer kalmadı,özellikle istanbulda kaldığım her hafta sonu tek başıma kastamonuya kadar tüm bölgelerin dağlarını 4 mevsim gezdim-onroad-offroad-noroad lastikler-araç ikilisiyle mükemmeldi;
MT yi seçmememin en büyük nedeni doğaya giderken en yolun %80ni asfalt sonra %20 arazi buda AT yi mantıklı kılıyor;
2-3 takım lastik almak benim için çözüm değil,burdan gürcistana kadar (artık yeni keşif rotalarım gürcistan ve ordan rusya-kafkasların güney ve kuzey tarafları) bir takım lastik sonra başka bir takım lastik taşımak mantıklı değil;
Zaten bu sitede bulunan arkadaşların çoğunluğu plansız özgür dolaşır diye düşünüyorum;
Bunun yerine öne bir vinch takarak tüm problemleri sıfırlamayı düşünüyorum

Bora bey iyi bir lastik tercihi yapmışsınız ,çamurdan ve yoldan korkmayın
:0)

Teşekkürler ... Sizden bekliyorum seçim sonrası Farkları :smiley:

Valla nedenini anlamadım ama bf takıntı gibi herkeste ;)
En iyi kişiye göre değişir bence ... Tabii teknik Farkları üstatlar bilir ama sanki cooper s/t maxx anlattığınız güzergaha sanki daha uygun.
Şimdiden hayırlı olsun

Yokohama Geolander AT çok iyi bir seçim. Arazi dışında M/T kullanmanızı tavsiye etmem...

Ben L200 aracımı hem günlük hem arazide kullanıyorum. Çok extrem Offroad Yapmıyorum.
Lastiklerim bf GOOLDRİCH MT
Fazla ses yapmıyor. Karda da güzel tutunuyor çamurda da.
Tavsiye ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ImageUploadedByTapatalk1422023129163072

suzuki grand vitarada 4 sene çok severek ve performansından memnun olarak general grabber at2 kullandım, bf at ile neredeyse ayni desende. lastikler bitmeye yakın da adanada dunlop grandtrek at3 taktim. görünüşünden ve deseninden dolayı arazi performansın dan çok da umutlu değildim ama geçen 6 ayda ve 10 000 km den fazla mesafede kar, buz, farklı derecelerde çamurda ve her şartta arazide kullandıgımda deneme amaçlı burada kesin kalırım dediğim yerler dahil beklediğimden daha iyi performans gösterdi. tavsiye edebilirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri