Motosiklet Taşıyıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ykamas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 105
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,636

Etiketler
Ynt: Motosiklet Taşıyıcı

Taşıyıcının bitmiş hâli :

DSC01315

Motoru yükledikten sonra :

Not 1 : Motoru indirdikten sonra ,motorun ön tekerleğini tutan manivelayı söktüğümde, her iki kapı da ardına kadar açılıyor.Sökmez isem sadece biri açılabiliyor.Bu bile yeterli oluyor ;D

DSC01316

DSC01318

Araç ile motor arasındaki mesafe :
Sürüş esnasında ufak tefek esnemeler var. Motor ile araç arasına strafor benzeri bir mamul koyacağım. Motorun direksiyonu cam hizasında. Direksiyonu gevşetip, camdan aşağı seviyeye indirmek mümkün (Denedim…)

DSC01317

Motor yüklendikten sonra aracın stopları kapanmıştı.Bu sıkıntıyı da ilave stop ile çözümledik.

DSC01319

Netice olarak , bu işlemleri Ankara’da Hazelser Firması’nda yaptırttım.
Taşıyıcı : 300 TL
Çeki demiri orijinal Thule Marka : 600 TL ( Proje ve ruhsat işlemleri Aralık ayında olacak.Onların masrafı ayrıca tahakkuk edecek)
Seyyar ilave stoplar : 100 TL
Arzu edip özel iş yaptırmak isteyenler ,firmaya www.hazelser.com.tr adresinden ulaşılabilirler.
Not 2 : Firma ile ilişkim yoktur… ;D

Merrhaba bu ceki demirine kac kilo basabiliyor acaba? 50 kg diye biliyordum.

insel' Alıntı:
Merrhaba bu ceki demirine kac kilo basabiliyor acaba? 50 kg diye biliyordum.

Aparat : 30 Kg
Motor : 140 Kg

Firma, çok daha ağır yükü bile taşıyabileceğini söyledi.Ancak,aracın önünün yerle teması azalıp yolda gezme başlarmış :smiley:

çok güzel olmuş güle güle kullanın,sizin aracın iç kısmını yüklediğiniz bir konu başlığı varmı,aynı araçtan bendede olduğu için merakk ediyorum.sanıyorum Tüm Türkiye'de T5 yüksek tavan camper 3 yada 4 olduk.

Benim aracım 5+1 .Ancak çeki demiri tadilatı ile birlikte 4+1 durumuna çevireceğim.Ön koltuğun ikili olması bir işimize yaramadığı gibi arkaya geçişlerimizi engelliyor.Üstüne üstlük yatmadığı için yolcu olarak seyahat etmek de çok güç.

Aracımızı edinmekteki gayemiz , aşağıdaki resimlerde de görüleceği üzere gittiğimiz yere motoru da götürmekti.Sonrasında '' zor zamanda içinde de yatalım'' fikri geliştiğinde seyyar minderleri denedik.Altı parçadan oluştuğu için uyku esnasında kayıp rahatsız ediyordu. Daha sonra aracın minderine uygun kumaştan yer yatağı yaptırdık.Bunu motor varken de taşıyabiliyorduk. Bu sefer bavul ve sandık gibi eşyalarımız varken yerde yatmak güçleşiyordu. Bu durumu aşmak için 2x3 kutu profilden iki adet yap-boz şeklinde karyola yaptırdık.Yatağın aralara kaçmaması için üzerine kalın mukavva koyuyoruz.Motor, aracın içinde olacağı zamanlar karyolayı bozup brandasına koyacaktık.Ancak ,zaman akıp geçtikçe tercihler de değişti.Bundan böyle gezilerimize küçük motoru götürmeyi planladık.Sizin de bildiğiniz gibi remork demiri üzeri aparat geliştirdik.
Not 1 : Aracımızda mangal ve diğer edavat uzun zamandır var.Ancak bir defa bile yakmadım. :mad:Sadece kahvaltı için piknik tüpünü kullanmaktayız.İki kişi olduğumuz için seyyar tuvaletten istifade ediyoruz ;D
Not 2 : Yan camların varlığı havalandırma yeterli ama tavanın arkasındaki yuvarlak kısma silindirik havalandırma cihazı taktıracağım.Henüz zaman bulamadım...

P5290014

P5290015

Tecrübe arttıkça rampayı ''tek'' şeride indirip ,hafif olması için alüminyuma döndürdük.Yanda yer yatakları görünüyor.Karyolanın resmini çekmemiştim.Çekince yayımlarım :smiley:

DSCN2493

Yücel bey,

Yatak için hazır satılan kampetleri de düşünebilirsiniz. Eksiden yalnız askerler kullanırdı. Şimdilerde pazarcılar tezgah olarak da kullandığı için daha rahat bulunabiliyor. Katlayıp kaldırması açısından pratik. Tek sorunu çift kişilik versiyonunun olmaması :D :D :D

Benim de ceki demirim var. Ama ben ceki demirlerinin cekmek uzre tasarlandigini dusunuyorum. Yani bir mekanizma, cekerek 10 birim guce karsi koyuyorsa, ustune basarak 100 birimin altında kalır gibi dusunuyorum. Yanlis mi dusunuyorum. Her ceki demirine boyle bir aparat yapilabilir mi acaba? Ceki demirine takilan Thulelerin klavuzunda tasima kapasitesi 50 kg diye okumustum ayrica. Varsa yanlis olan bilgilerimi duzeltirseniz sevinirim. Cunku bana bu tip bir aparat cok pratik geldi.

TA2RX' Alıntı:
Yücel bey,

Yatak için hazır satılan kampetleri de düşünebilirsiniz. Eksiden yalnız askerler kullanırdı. Şimdilerde pazarcılar tezgah olarak da kullandığı için daha rahat bulunabiliyor. Katlayıp kaldırması açısından pratik. Tek sorunu çift kişilik versiyonunun olmaması :D :D :D

Bekir Bey, kampeti yıllarca kullandım; pek olgun yaş grubuna göre değil (Bence tabii).Sitelerde katlanır yatak yapan yerlerle görüşüp istediğim yüksekliikte yapılması taahhüdü almıştım.Ancak bu malzemeyi ,iki adet yaptırdıktan sonra motor içerideyken araca koymak mümkün olmayacaktı. Bir de katlanma mekanizmalarının oldukça yer tutması sebebiyle altlarına sandık,bavul gibi yük koyulması imkansızdı.Bu yüzden yap-boz yaptırdık.Ancak henüz hiç bozmadık.Yerleşik düzene geçince,aracın içinde yanda kalan koridorun daha da genişlemesi için ranza sistemini düşünüyorum...Fakat sizin de belirttiğiniz gibi bu saatten sonra yalnız yatma fikri cazip gelmediği için akim olacak gibi görünüyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.