Motor Karavan Araçlarımızın "özel Amaçlı Taşıt" Sınıfında Olması Vatandaşı Mağdur Ediyor.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan OktayS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 139
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,863
Hususi kamyonetler kantara girmez, hususi eşyalarınızı ticari amaç haricinde taşıyabilirsiniz herhangi bir k belgesine de ihtiyaç duymaz , sadece mtv si pahalıdır, her yıl muayene yaptırılır ve 94 km ile radar cezasına maruz olursunuz.

Hususi kamyonette 100 koli kâğıt, ya da kasa kasa meyve inşaat malzemesi gibi şeyler taşırsanız memur bunun ticari kullanım olarak algılayıp ceza kesebilir, bunu mahkemede kendi yaptırdığım şurada su inşaat var , iste kendi ofisime aldım , kendi bahçemden topladım eve götürecektim gibi savunmalar ile mahkemede kendinizi savunmanız gerekebilir ama ekstrem durumlarla karşılaşmak zor , pick uplari millet binek amacla aliyor ekseriye bu doblo vs araçlar da kamyonet geçiyor herkes ticari eşya götürüyor pek de ceza yemiyorlar

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kafayı toparlamak için yapılacak tatil daha baştan sıkıntıya yol açıyorsa bırakın yapmayın daha iyi,illaki doğada tatil diyenler için en iyi seçenek,en iyisinden bir çadır,vergisi,muayenesi,kantarı yok.

kafayı toparlamak için yapılacak tatil daha baştan sıkıntıya yol açıyorsa bırakın yapmayın daha iyi,illaki doğada tatil diyenler için en iyi seçenek,en iyisinden bir çadır,vergisi,muayenesi,kantarı yok.
Kantar sıkıntısı diye bir şey yok inanmayın.Yıllarca kullandık,kendi eşyamızı da taşıdık.
Bir çok arkadaşımızda kamyonet geçen araçlar var,daha kantarın ne olduğunu bilmiyorlar, bunlar fasa fiso:smiley:.Muayene,vergi deseniz motosiklette de var,bunlardan kaçış yok.

Arkadaşlar,
Her güzelin bir kusuru var.
Station wagon'lar biraz daha bu araçlara yakın olsa da yine de o kadar rahat değiller.
Ruhsatta otomobil geçenler var onlardan bulmak da bir seçenek.
Ancak Ford Tourneo kullanan biri olarak her yıl muayeneye, Otomobilin iki katı sigorta ödemeye yine de değer. Çünkü araba çok rahat.
Benim kamp eşyalarım hep Güçlü'nün içerisinde durmaktadır. Hala daha yayla kadar boş alan kalmaktadır.
Selamlar...

Kantar sıkıntısı diye bir şey yok inanmayın.Yıllarca kullandık,kendi eşyamızı da taşıdık.
Bir çok arkadaşımızda kamyonet geçen araçlar var,daha kantarın ne olduğunu bilmiyorlar, bunlar fasa fiso:smiley:.Muayene,vergi deseniz motosiklette de var,bunlardan kaçış yok.
Benim yaşadığım kantar sıkıntılarına fasa fiso diyebilirsiniz amma yinede yaşadığım sıkıntılar ,kantar sahasında şahit olduklarım GERÇEKTİ.
Bu güne kadar farklı şehirlerde pek çok kantara defalarca girdim olumsuzlukları bir yerimden uydurmuyorum.

Galiba bir yanlış anlama var.Biz araç kullananlar kantara kendi isteğimizle girmiyoruz.Ya kantarın giriş kısmında bir işaretçi kişi var içeri girmemizi işaretliyor yada yolda elektronik gözlem sistemi var sizi tespit ediyor kantarın girişinden evvel uygun bir mesafede yol üstüne yapılmış panoda plakanızı yazarak kantara girmeniz söyleniyor.
Durum böyle olunca o tip bu tip araçlar kantara girmiyor nasıl olabiliyor

Husisi kamyonetler de kantara girmiyor şu anda...

Yanlış bilgilendirme bazı arkadaşların sağlam ceza almasına sebep olabilir. Kantar ın hususi ya da ticari ile ilgisi yok amaç yük sınırının aşılmaması. Bu nedenle hususi de olsa ticari de olsa tüm kapalı kasa araçların kantara girmesi mecburi.

Yanlış bilgilendirme bazı arkadaşların sağlam ceza almasına sebep olabilir. Kantar ın hususi ya da ticari ile ilgisi yok amaç yük sınırının aşılmaması. Bu nedenle hususi de olsa ticari de olsa tüm kapalı kasa araçların kantara girmesi mecburi.
Manavgat civarında , kamper karavanımla geçerken , bir kantar bayrakçısı ben yavaşca geçerken ayağa fırladı , dedimki geri geri gel , camdan ben karavanım dedim , tamam geç o zaman dedi , aynı yerde bir karavana ceza gelmiş , robot bayrakçı varsa geçin , insan bayrakçı veya elektronik plaka sisteminde , plakanız yazarsa , kantara mutlaka girin , karavan deyince geç diyorlar zaten , yoksa ceza yeme ihtimali vardır , benden söylemesi !

Arabaya yüksek yükler bindirmekten kaçınmalı. Sert fren yapmamalı. Aracı bağırttırmamalı. Uygun bir devir aralığı seçmelisiniz.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu söyledikleriniz size mantıklı geliyor ve inanıyorsanız(heralde öyledir) konuyu uzatmıycam. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Nakliyeciler kantarlarin yerini ezbere bilir. Yuku fazla ise gecmez.
Panelvanlar artik kantara cagrilmayacak deniyordu.
Sn.Ince..siz robot bayrakci cagiriyor diye girmiyorsunuz degil mi?
Şaka şaka :smiley:

Bakın beni ister elektronik panelden çağırmasın ister bayrakçı çağırmasın veya kantarın kapısında kimse olmasın hatta giriş kapısını duba ile kapatsalar bile ben kantara zorlana giriyorum.Niye girdin gidebilirsin diyene kadarda gitmiyorum.Çünkü kantarın her yeri kamera ile donatılmış ben içeri gireyim de kayıtlara geçsinde ondan sonra beni yollasınlar umurumda değil.Kaçmanın cezası bir zamanlar 2000TL idi şimdi kaç paradır bilmiyorum böyle yapınca başım rahat oluyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri