Motokaravanla Romantik Yol, Garda, Venedik, İsviçre - Ekim 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tanerer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 385
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 57,985
Ynt: Motokaravanla Romantik Yol, Garda, Venedik, İsviçre - Ekim 2012

tanerer' Alıntı:
10 bin euronun altında beni yolda bırakmayacak bir şey iyi olurdu ilk satınalma deneyimi olarak. 20 binlere çıktıktan sonra leasing ile 0 km. almak daha mantıklı hale geliyor bizim için.
5-10 bin arası yeşil plakatı olmayan araçlar satılıyor ama başımıza ne gelebilir tam bilmiyorum. Almanya'da 3-5 büyük şehire girmek yasak olsun bizim için çok sorun değil. Siz araştırdınız mı yeşil plakat işini?

benim karavanımın yeşil plakati var

Etiketler

Heidiland

20121016 171210

20121016 171235

20121016 171301

20121016 173155

20121016 173215

Temiz hava ve doğal güzellik ile kültürel değerler, ilk gözüme çarpan oluyor. (Böyle bir ortamda, hava temiz olmalı varsayımıyla yazdım ;)) Bir de doğada otlaklardaki büyük ve küçükbaş hayvanların sütü, yoğurdu, peyniri güzel olur diye bilirim; hani ya gezen hayvanın ürünleri... ;)

Emeğinize sağlık. :smiley:

Cavid Sezen

Gezenbilir Almanya gurubu çok güzel çalışıyor :smiley: Taner bey çektiğiniz kareler cezbedici insanın gidesi geliyor....

gezmen' Alıntı:
Temiz hava ve doğal güzellik ile kültürel değerler, ilk gözüme çarpan oluyor. (Böyle bir ortamda, hava temiz olmalı varsayımıyla yazdım ;)) Bir de doğada otlaklardaki büyük ve küçükbaş hayvanların sütü, yoğurdu, peyniri güzel olur diye bilirim; hani ya gezen hayvanın ürünleri... ;)

Emeğinize sağlık. :smiley:

Cavid Sezen

Cavid Bey haklısınız. Hava temiz, doğayla başbaşasınız. Aslında ben bu karavan işinin en çok bu yönünü sevdim. kamping alanları çok ilgimi çekmiyor. Böyle bir yerde aracımı bir ağacın altına koyup yürümek dönüp o doğanın ortasında yemeğimi yiyip konaklayabiliyor olmak ertesi güne yer değiştirmek çok hoşuma gitti. Kimseye zarar vermediğiniz sürece Batı Avrupa'da büyük ölçüde bu güvenli bir şekilde yapılabiliyor. (Hatta anayasal hakkınız olmalı)

Genelde alışveriş ettiğimiz yerel marketlerde o yörenin peynir vb. ürünlerini tatmaya çalıştık. Burada gördüğümüz ineklerin ürünlerinden almış olabiliriz ama gene de buralarda her şey genelde hijyenik saklanabilir şekilde paketlenmiş oluyor. Buralarda yeni moda "grass fed" yani çim ile doğal beslenen ineklerin tavukların et süt ürünleri normalin 1.5 - 2 katı daha pahalı oluyor.

Dortmund'da evde ise klasik müzikle beslenen ineklerin sütünden alıyorum. Her bir ineğin dinlediği besteciye göre sütü farklı oluyormuş :smiley:
http://www.youtube.com/watch?v=ayV_N_q6JT0

mustafayetim' Alıntı:
Gezenbilir Almanya gurubu çok güzel çalışıyor :smiley: Taner bey çektiğiniz kareler cezbedici insanın gidesi geliyor....

Teşekkürler Mustafa Bey. Sizden esinlenerek yazmaya başladım burada. Umarım sizin gittiklerinize biz, bizim gittiklerimize sizler gidersiniz :smiley:
Belki de ilerde gezenbilir konvoyu olarak birlikte gideriz :smiley:

halilo11' Alıntı:
insanın oralarda olası geliyor , ama oradaymışım gibi oldum güzel resimler ile teşekkürler

Neyi bekliyorsunuz? :smiley: Satınalma yolunu seçtiğinize göre motoru yaptırıp hafta sonlarını , tatilleri değerlendirin derim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri