Motokaravanda Sürekli Yaşam

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bluuz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,343
Herkese Merhaba,
Karavanda sürekli yaşamayı hayal eden herkes gibi günlerdir her bulduğumu okumaktan gözlerim bulandı. İsimlerden takip edebildiğim kadarıyla bu hayalin peşindeki tek bayanım. İzlediğim videolar hep yurt dışından. Göçebe ruhu deyip almışlar yanlarına bir köpek, oooh gez babam gez. Göçerlik genlerimizde var bizim ama mutasyona mı uğramış kimse sıcak yuvalarından bir adım uzaklaşamıyor.
Emekliyim, bir kızım var yurt dışında yeni üniversite okumaya başladı. yani torun torba gelmeden önümde en az 10 senem var kendime göre yaşayabileceğim. Son 2 yıldır hem sağlık hem ekonomik sıkıntılar nedeniyle neredeyse hiç hareket edemez oldum. 200 m2, 3 katlı evin sadece 10 m2 sinde 3 adımda yaşamayı öğrendim, geri kalanı sırtımda ve cebimde yük :( Zorunluluklar olmasa bu kadar dar alana sığabilir miydim bilmiyorum.
Kalıp kök salmaktansa, kanatlanıp uçmayı yeğlerim.
Kısıtlayıcı son 2 yıldan önce 48 imde THK dan yamaş paraşütü P2 brövesini aldım. Sıkı trekingci idim, hatta son gezim 2013 de Nepal de everest base yapmaya karar vermiştim. Sigarayı bıraktıktan sonra teknik yüzme eğitimi aldım,10 sene boyunca her gün 1-1,5 saat yüzüyordum....
Gözüm yine çöplükte :smiley:
Yürümekte zorlandığım halde araba kullanmak yormuyor. Gezeyim de 10-12 saat direksiyon başında olmaya razıyım yeter ki gezmek olsun. (önceki hayatımda minibüs şoförü olduğumu iddia edenler var).
Kullanamadığım evi barkı dağıtıp, talim edeceğim emekli maaşımla yaşayabileceğim tek seçenek karavan gibi geliyor. Tabi küçük bir şehre gitmek de düşünülebilir ama o zaman emekli maaşıyla hiç bir yeri gezemem. Bu güne kadar maddi olanaklarım iyiydi gezdim. Artık gezemeyeceğim fikri beni hapsolmuş, tüm özgürlüğü elinden alınmış, aciz hissettiriyor.
Oysa gitmek deyince neresi ve nasıl olduğunun önemi yok huzur buluyorum.
Hatta kendi kendime şöyle bir sağlama yaptım. Yılbaşı yaklaşıyor ya, piyango bana çıksa ne yaparım diye. Yine gezerim. Daha konforlu olur belki ama yapmak istediklerim hep aynı. Işık kirliliği olmayan bir gökyüzndeki yıldızlarla uyumak, portakal çiçeğinin konusunu solumak...ve eminim herkesin ortak paydası olan duygular...
Anlattım durdum da soru nerede değil mi? Yakıt ekonomisi ve kolay hareket edebilmek adına motokaravan alsam ne kadar güvenli yaşayabilirim. ya da yaşayabilir miyim? Tek başına bir bayan? Ne dersiniz?
Tecrübelerinizi bilmeye ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkürler
Merhaba,
Sözüm meclisten dışarı bir çingene atasözü vardır ''evde oturan erken ölür'' diye fikriniz harika hatta muhteşem kışın sert geçen aylarda sorun olabilir belki ama geriye kalan 8-9 ayda neden olmasın gayet güzel bir fikir ama yinede eninde sonunda döneceğiniz bir eviniz olmalı tabiki bende emekli olunca ki az kaldı 3 yıl sonra inşallah bir karavan alıp gidebildiğim her yere gitmeyi düşünüyorum ....

Etiketler
Herkese Merhaba,
Karavanda sürekli yaşamayı hayal eden herkes gibi günlerdir her bulduğumu okumaktan gözlerim bulandı. İsimlerden takip edebildiğim kadarıyla bu hayalin peşindeki tek bayanım. İzlediğim videolar hep yurt dışından. Göçebe ruhu deyip almışlar yanlarına bir köpek, oooh gez babam gez. Göçerlik genlerimizde var bizim ama mutasyona mı uğramış kimse sıcak yuvalarından bir adım uzaklaşamıyor.
Emekliyim, bir kızım var yurt dışında yeni üniversite okumaya başladı. yani torun torba gelmeden önümde en az 10 senem var kendime göre yaşayabileceğim. Son 2 yıldır hem sağlık hem ekonomik sıkıntılar nedeniyle neredeyse hiç hareket edemez oldum. 200 m2, 3 katlı evin sadece 10 m2 sinde 3 adımda yaşamayı öğrendim, geri kalanı sırtımda ve cebimde yük :( Zorunluluklar olmasa bu kadar dar alana sığabilir miydim bilmiyorum.
Kalıp kök salmaktansa, kanatlanıp uçmayı yeğlerim.
Kısıtlayıcı son 2 yıldan önce 48 imde THK dan yamaş paraşütü P2 brövesini aldım. Sıkı trekingci idim, hatta son gezim 2013 de Nepal de everest base yapmaya karar vermiştim. Sigarayı bıraktıktan sonra teknik yüzme eğitimi aldım,10 sene boyunca her gün 1-1,5 saat yüzüyordum....
Gözüm yine çöplükte :smiley:
Yürümekte zorlandığım halde araba kullanmak yormuyor. Gezeyim de 10-12 saat direksiyon başında olmaya razıyım yeter ki gezmek olsun. (önceki hayatımda minibüs şoförü olduğumu iddia edenler var).
Kullanamadığım evi barkı dağıtıp, talim edeceğim emekli maaşımla yaşayabileceğim tek seçenek karavan gibi geliyor. Tabi küçük bir şehre gitmek de düşünülebilir ama o zaman emekli maaşıyla hiç bir yeri gezemem. Bu güne kadar maddi olanaklarım iyiydi gezdim. Artık gezemeyeceğim fikri beni hapsolmuş, tüm özgürlüğü elinden alınmış, aciz hissettiriyor.
Oysa gitmek deyince neresi ve nasıl olduğunun önemi yok huzur buluyorum.
Hatta kendi kendime şöyle bir sağlama yaptım. Yılbaşı yaklaşıyor ya, piyango bana çıksa ne yaparım diye. Yine gezerim. Daha konforlu olur belki ama yapmak istediklerim hep aynı. Işık kirliliği olmayan bir gökyüzndeki yıldızlarla uyumak, portakal çiçeğinin konusunu solumak...ve eminim herkesin ortak paydası olan duygular...
Anlattım durdum da soru nerede değil mi? Yakıt ekonomisi ve kolay hareket edebilmek adına motokaravan alsam ne kadar güvenli yaşayabilirim. ya da yaşayabilir miyim? Tek başına bir bayan? Ne dersiniz?
Tecrübelerinizi bilmeye ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkürler
Merhaba leyla hanım, bizde eşimle birlikte uzun zamandır karavanda yaşam hayali kuranlardanız. 10 yılı aşkın bir süredir bütün karavan formlarını takip ediyoruz bununla ilgili bütün yazılanları okuduk diyebilirim. Allah bize 3 ay önce karavan yapacağımız arabayı nasip etti. 2 ay gibi bir sürede kendi yaşam biçimimize ve zevkimize göre yaptırdık. Şimdilerde deneme gezilerimize başladık. Yeni yılda eşim ve ben yepyeni ufuklara direksiyonumuzu kırmak istiyoruz. Darısı sizin başınıza asla vazgeçmeyin özgürlük kadar güzel bir şey yok.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,
Sözüm meclisten dışarı bir çingene atasözü vardır ''evde oturan erken ölür'' diye fikriniz harika hatta muhteşem kışın sert geçen aylarda sorun olabilir belki ama geriye kalan 8-9 ayda neden olmasın gayet güzel bir fikir ama yinede eninde sonunda döneceğiniz bir eviniz olmalı tabiki bende emekli olunca ki az kaldı 3 yıl sonra inşallah bir karavan alıp gidebildiğim her yere gitmeyi düşünüyorum ....

3 yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçer, siz planları şimdide yapın. Bu arada döneceğiniz bir ev olmalı demişsiniz ya, yabancı sitelerden birinde gördüğüm söz çok hoşuma gitti "HOUSLESS, NOT HOMELESS". "BİNASIZ, EVSİZ DEĞİL" ya da "EVSİZ, YUVASIZ DEĞİL" diye çevrilebilir. Karavanda sürekli yaşam için çok güzel bir slogan

Merhaba leyla hanım, bizde eşimle birlikte uzun zamandır karavanda yaşam hayali kuranlardanız. 10 yılı aşkın bir süredir bütün karavan formlarını takip ediyoruz bununla ilgili bütün yazılanları okuduk diyebilirim. Allah bize 3 ay önce karavan yapacağımız arabayı nasip etti. 2 ay gibi bir sürede kendi yaşam biçimimize ve zevkimize göre yaptırdık. Şimdilerde deneme gezilerimize başladık. Yeni yılda eşim ve ben yepyeni ufuklara direksiyonumuzu kırmak istiyoruz. Darısı sizin başınıza asla vazgeçmeyin özgürlük kadar güzel bir şey yok.

Özgür Bey ne güzel, ne şanslısınız, adınızın hakkını veriyorsunuz. daim olsun. :smiley:
Takip edebilmek açısından karavanın yapım aşamalarının video veya fotoğrafları var mı? Ne kadara mal oldu? Forum kurallarını pek bilmiyorum bu detaylar burada konuşulabiliyordur herhalde.

Özgür Bey ne güzel, ne şanslısınız, adınızın hakkını veriyorsunuz. daim olsun. :smiley:
Takip edebilmek açısından karavanın yapım aşamalarının video veya fotoğrafları var mı? Ne kadara mal oldu? Forum kurallarını pek bilmiyorum bu detaylar burada konuşulabiliyordur herhalde.
Leyla hanım yapım aşamalarını isterseniz özelden veya watsapp dan gönderebilirim. Karavanım ortalama ellibin civarında maloldu araba hariç. Bu arada adım Ali eşimin Emine.

Merhaba ,aslında konu başlıgı yapımına başladıgım araca tamda uyuyor, sebebi ise başlamadan önce çok araştırmalarım oldu ve geniş rahat bir yatak bol gün ışıgı alabilecek ,geniş bir mutfak ve oturma gurubu ve tuvaletin kuvetin içinde olmıyan bir banyosu , aynı zamanda seyahat halinde iken küçülebilen ama konaklamalarda genişleyebilen bir araç idi projeme başladım İnşallah yaza sahaya çıkıcak.

Ali Bey Merhaba. O zaman bu zamandır ancak arabayı alabildim. Şimdi ön hazırlıklardayım. Fotoğrafları görmeyi çok isterim. Eşiniz Emine Hanıma çok sevgiler, selamlar.

Ali Bey Merhaba. O zaman bu zamandır ancak arabayı alabildim. Şimdi ön hazırlıklardayım. Fotoğrafları görmeyi çok isterim. Eşiniz Emine Hanıma çok sevgiler, selamlar.
Uploadfromtaptalk1457426972181
Uploadfromtaptalk1457427001400
Uploadfromtaptalk1457427010033
Uploadfromtaptalk1457427033946
Uploadfromtaptalk1457427044971
Uploadfromtaptalk1457427050489

Leyla hanım yeni aracınız hayırlı olsun. İnşallah dilediğiniz gibi bir karavana kavuşursunuz
Bizde yaklaşık 2,5 aydır gezideyiz şuan Konya'dayız. Selamlar sevgiler.

Leyla hanım yeni aracınız hayırlı olsun. İnşallah dilediğiniz gibi bir karavana kavuşursunuz
Bizde yaklaşık 2,5 aydır gezideyiz şuan Konya'dayız. Selamlar sevgiler.

Ali Bey çok teşekkürler. Kazasız belasız, keyifli huzurlu tatiller dilerim. Bu vesileyle Emine Hanım'ın dünya kadınlar gününü kutlarım

Şu konuyu 2017 tarihi ile hotlatmak lasım bence. Bir yılın 365 günü motokaravanda yaşamak fikri ile ilgili abilerim ablalarım ve kardeşlerim kim varsa bende birazcık cevap vermek istiyorum. Youtube kanalına 25 yıldır gezen aile yazmalısınız yada zapp ailesi dünya turu diye. Zapp ailesi 16 yıl önce arjantinden 4000 dolar parayla alaskaya gitmek için çıkmışlar karı koca. Ve ekvadora geldiklerinde paraları bitmiş. Küçük resimler yaparak ve satarak para kazanmaya başladıklarında istikametlerini evlerine yani arjantine değil aksine alaskaya çevirmişler. Şuan yada bi kaç ay önce türkiyedelerdi. Yollarda geçen 16 yıl süresince 4 çocuk dünyaya gelmiş. Ve bu çocukların hepsi farklı ülkelerde doğmuş. Şimdi ben diyorum ki; evden çıkmak yada çıkmamak için hiçbir bahaneyi kabul etmiyorum. Ben bu zapp ailesini izlerken gözyaşlarımı tutamadım açıkçası. Ve gözlerim açıldı. Allahtan eşimde benim gibi kırık ve hayallerimizi zapp ailesi gibi en kısa zamanda yollara düşerek gerçekleştireceğiz. Bu arada hani karavanlarımızda şu olmalı bu olmalı diye konuşup duruyoruz ya bu ailenin gezdiği karavan hakkında size birşey demiyorum dostlarım. Bence izleyin ve sonra bu konuda burda herkes fikirlerini paylaşsın :smiley: bizler az yakar yok parçası ucuz derken 1926 model bu aracı bence bir görün derim Sevgilerim ve saygılarımla..

Videolarda gerçeği değil,beyin yıkamak amacı ile masal anlatıyorlar.Parasız hiç bir şey olamaz,yolda gezdiğin yerlerde ise öyle kolayca para hiç kazanılamaz.1928 model arabayı nereden bulmuş ? bakımını nasıl yapmış? eskiyen lastiklerini nasıl yenileyebilmiş? Amerika kıtasından Asya kıtasına geçmek için Aracını hangi feribota hangi parası ile ne kadar ücret vermiş? Çini gezdiğini söylüyor PÖHHH Çine araç sokmayı bir araştırın bakalım,çinde araç kullanabilmek için illaki çin sürücü belgeniz olması lazım acaba nasıl alabilmiş? ne zaman çinceyi öğrenmiş? geçiniz geçiniz hepsi masal...zaten videonun sonunda baklayı ağızlarından çıkarıyorlar -- İstanbulda -- konuşma yapacaklarmış ta beklerlermiş yani giriş ücreti ödememiz gerek.Yanlız başına gezen daha gelmeden bu organizasyonu nasıl yapacak? belli ki bu aile sponsor firmanın tiyatro oyuncuları.

Videolarda gerçeği değil,beyin yıkamak amacı ile masal anlatıyorlar.Parasız hiç bir şey olamaz,yolda gezdiğin yerlerde ise öyle kolayca para hiç kazanılamaz.1928 model arabayı nereden bulmuş ? bakımını nasıl yapmış? eskiyen lastiklerini nasıl yenileyebilmiş? Amerika kıtasından Asya kıtasına geçmek için Aracını hangi feribota hangi parası ile ne kadar ücret vermiş? Çini gezdiğini söylüyor PÖHHH Çine araç sokmayı bir araştırın bakalım,çinde araç kullanabilmek için illaki çin sürücü belgeniz olması lazım acaba nasıl alabilmiş? ne zaman çinceyi öğrenmiş? geçiniz geçiniz hepsi masal...zaten videonun sonunda baklayı ağızlarından çıkarıyorlar -- İstanbulda -- konuşma yapacaklarmış ta beklerlermiş yani giriş ücreti ödememiz gerek.Yanlız başına gezen daha gelmeden bu organizasyonu nasıl yapacak? belli ki bu aile sponsor firmanın tiyatro oyuncuları.
Aynen size katılıyorum. bu aile iyi bir para kaynağı veya sponsor bulmuş , MASAL anlatıyorlar ailece , niyetleri ne ki acaba ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri