Motokaravanda Sürekli Yaşam

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bluuz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,352

bluuz

Yeni Üye
Herkese selam aranıza yeni katıldım benim camper renault trafic motokaravanım var.3 ay önce sürekli karavan yaşamına geçtim ve şimdilerde ayvalıktayım fakat camperin bana küçük geldiğini anladım ve daha büyük bir karavan almak istiyorum biraz bilgi aldım indigoyu önerdiler bu konuda sizlerin tecrübelerinize ihtiyacım var. diğer öğrenmek istedigim sürekli motokaravanda yaşayan varmı ve nerelerdeler istanbulda oldugunu biliyorum daha başka nerelerde kalıyorlar?

Etiketler
Sayın "bluuz";

Eski bir üye olmanıza karşın, ancak bugün yazmaya başlamışsınız; hoşgeldiniz. Yeni tercihiniz, hayırlı olsun. Sorduğunuz konuda, çeşitli yanıtlar alacağınızı sanıyorum.
Bu arada, kendinizi bu başlıkta tanıtırsanız, memnun oluruz.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=11651.960

Cavid Sezen

Ynt: Motokaravanda Sürekli Yaşam

cavit bey iyi akşamlar kendiniz tanıtın derken ne şekilde tanıtmalıyım evet aslında eski üyenizim ancak bazı nedenlerden dolayı yazmaya devam edemedim saygılar

bluuz, istanbulda'da, marmarisde'de sürekli karavanda yaşayan arkadaşlarımız var..
cavid bey kendinizi tanıtın derken, profil bilgileriniz boş, nick name den başka bir bilgi yok.. Adınız, yaşınız, işiniz ve nerede yaşadığınız bilgisini kasdediyor..

sayın bluuz eğer sürekli karavanda yaşamak isteseydim sanırım yapacağım karavan modeli iveco M23 ve benzeri bir araç olurdu.

1 1995276

bluuz' Alıntı:
cavit bey iyi akşamlar kendiniz tanıtın derken ne şekilde tanıtmalıyım evet aslında eski üyenizim ancak bazı nedenlerden dolayı yazmaya devam edemedim saygılar

atiladi' Alıntı:
bluuz, istanbulda'da, marmarisde'de sürekli karavanda yaşayan arkadaşlarımız var..
cavid bey kendinizi tanıtın derken, profil bilgileriniz boş, nick name den başka bir bilgi yok.. Adınız, yaşınız, işiniz ve nerede yaşadığınız bilgisini kasdediyor..

Atilla Beyin söylediklerine ek olarak, verdiğim başlıkta birçok arkadaş, aracını, beklentilerini, hayallerini... de yazmış ve tanımamızı sağlamaya çalışmıştı. Sizi bilmeden sorularınıza yanıt vermek biraz daha zor olur, değil mi?

Cavid Sezen

iyi akşamlar cavit bey dün bana gelen mesajlarda marmaristede sürekli karavan yaşamı sürenlerin oldugundan bahsedildi bu insanlar motokaravandamı kalıyorlar ve kampingtemi yaşıyorlar veya farklı bir alandamı ögrenmek istiyorum saygılar

Yusuf bey akşam iveco 23 ten bahsettiniz beni düşündürdünüz dogrusu söylermisiniz neden bu araç yani her anlamda aracı karavan yapıldıgındaki artıları nelerdir

Sayın bluuz bu benim düşüncem tabi karavanda yaşam kişiye göre değişir ihtiyaca göre şekillenir,ben bu aracı tamamıyle havadar geniş olmasından ayrıca alt tarafının full bagaj olmasından,2 yıldan fazla oldu burada yazışıp duruyoruz araçların artılarını eksilerini konuşuyoruz imkanımız oldu bir tane kendimize 3 tanede abilerin karavanlarına yardım ettim ayrıca 2 sezon karavan ile gezme şansım oldu az çok ihtiyaçlar belirlendi,aslında karavanda uzun süre yaşamak helel hele çocuklu yaşamak çok zor,karı koca tek başına uzun geziler yapabilir bir türlü kendilerini idare edebilir ihtiyaçlarını görebilir ama işin içinde çocuklar varsa tamamıyle onlara odaklanıyor onlar için çalışıyorsunuz sürekli hareket halindesiniz karavnın elektriğini,suyunu,atıksuyunu,çamaşırı,kirliyi vb.düşünmek zorundasınız bunun yanında yer dar olunca yatarken gündüz yatak kısmında olan eşyaları bu sefer şöför mahalline gece şöför mahallinde olan eşyaları gündüz diğer tarafa ayak altında çocuklar dolaşarak taşınıp duruyorsunuz,bu sebeple bu araçların alt bagajlarının genişliği temiz ve kirli su depoları için yeterince yer olması araç yan duvarlarının dik olması ve fazla kavisli hatlarının olmaması mobilya uygulamadaki rahatlığ gibi sebeplerle,ayrıca yatak konusunda rahat edecek genişlikte bir en olması ,yatanlar varken koridorda rahatlıkla oturup kalkacak yemek yiyecek hatta seccadeyi serip namaz kılacak yer olması karavanda uzun yaşamak isteyenler için kolaylık olacaktır bu sebeple bu araç dedim ama şehir içindede kullanacaksanız ve tek aracınız olacaksa en azından PSA grubu 12m3 bir araç derim.

index.php

Fotodaki mavi iveco midibüsün sahibi Celal abi eşiyle birlikte 12 ayını karavanda geçirmekte...

En son asfalttan ayrılarak Kazdağlarına girmişler, 3.5 ay sonra dağlarda kaldıktan sonra yeniden asfalt yola dönmüşlerdir...

Şu an Erdek-Kapıdağ yarımadasındalar...

Araçlarında neredeyse her şey var... İç demir profiller dışında kalan her şeyi milimetrik ölçülerle titizlikle kendileri yapmışlar, yapım fotolarını gördüm, cidden çok şaşırdığımı söyleyebilirim... (Öncesinde 7 yıllık bir alkovanlı karavan deneyimleri var)

Üstte 320W güneş paneli, jeneratör, jel aküler, steca regülatör, 210 lt waeco buzdolabı, devasa kiler ve mutfak, 2 adet 19" LCD TV, uydu anten vs vs vs...

Yusufun söylediği çok doğru... İveco da gördüm ki, alttaki bagaj yerleri inanılmaz rahatlık sağlıyor... İç genişlik ise 210x160 cm devasa yatak koyabilmenize olanak veriyor... Keza çok geniş bir mutfak, ferah bir banyo vb. olanaklara da kavuşabiliyorsunuz...

Sürekli karavanda yaşamak için anladığım kadarıyla 12 veya 17 m3 te olsa panelvanlar yetersiz kalmakta, midibüs boyutu şart gibi görünmekte...

Yusuf bey Haldun bey teşekkür ediyorum evet haklısınız bende 1984 renauld trafik camper var ve yetmiyor biz 2 kişiyiz 3 aydır sürekli yaşama geçtik ve ayvalıktayız şimdilerde daha büyükçe herşeyiyle devamlı yaşama uygun bir karavan almaya karar verdik fakat internettekiler bana oldukça eski ve yeni modelleride pahalı geldi kendim alıp içerisini yaptırsam diyorum yada bana önerebileceginiz sizin bildiginiz motokaravan varmı? ayrıca benim camperim sahibinden com 27116375 sayılı ilanda satılık bu motokaravanımıda satmalıyım digerini bulup alsam bile 2 araç beni zorlar

bluuz' Alıntı:
Yusuf bey Haldun bey teşekkür ediyorum evet haklısınız bende 1984 renauld trafik camper var ve yetmiyor biz 2 kişiyiz 3 aydır sürekli yaşama geçtik ve ayvalıktayız şimdilerde daha büyükçe herşeyiyle devamlı yaşama uygun bir karavan almaya karar verdik fakat internettekiler bana oldukça eski ve yeni modelleride pahalı geldi kendim alıp içerisini yaptırsam diyorum yada bana önerebileceginiz sizin bildiginiz motokaravan varmı? ayrıca benim camperim sahibinden com 27116375 sayılı ilanda satılık bu motokaravanımıda satmalıyım digerini bulup alsam bile 2 araç beni zorlar

Aracınız Bursada Bayındırlık ın arkasında Altıparmakta duruyordu sanırım...
Geçerken sık sık görürdüm camper ınızı...
Araç konusu bütçeyle alakalı...
O yüzden öneri de bulunabilmemiz zor...
Ancak Bursada denk gelir sohbet edersek daha detaylı konuşabiliriz...
Her şey gönlünüzce olsun...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri