Motokaravan Zorunlu Trafik Sigortası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan supergezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 86,288
Sigorta

Listeyi aşağıdaki yazıdan aldım.

Trafik primi nereye gidiyor? | Noyan Doğan

Etiketler
Ben o mesajımda bakanlık yetkililerinin konuya ilgisini hiciv etmek için yazmıştım. Sanırım yanlış anlaşıldı.

Bireysel baş vurular dan ben hiç rahatsız olmadım ama kurumsal baş vururlar bile kale alınmaz iken bireysel başvurulardan bir netice alınamayacağından söz etmiştim. Bir kez de kısa bir süre için cevap beklediğimizi belirttim o kadar.

Ayrıca Kamil beyler artık uygun fiyat vermiyorlar, hatta normalden daha pahalı teklif veriyorlar. Oradan bir şey beklemeyin.

Son düzenleme:

Merhaba. Mesajimi yazarken bende mesajin alindi teyidindeki hizi cozumdede umdugumu belirtmistim.
Maalesef olumlu bir gelisme yok. Mesajin yonlendirildigi baska bir yerden tekrar arandim. Konunun hazine mustesarligi sigorta sikayet bolumune iletilmesi gerektigini soylediler.
Her ne kadar su ana kadar bireysel basvurular dikkate alinmamis olsada ayni konuda ne kadar cok basvuru olursa o kadar dikkat cekecegini dusunuyorum.
Dernek olarak girisimleriniz icinde ayrica tesekkur ederim. Umarim sonuca tez zamanda ulasilir.

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hürriyet gazetesinde bugün önemli bir yazı var. Ben ilk yorumu yazdım. Buraya yazılacak yorumlar hem gazeteciye destek hemde kamuoyunun bu konuya dikkatini çekmek bakımından faydalı olabilir. Fırsatı değerlendirelim. Ne kadar fazla yorum olursa o kadar etkili olur.
Beklenen yasa çıktı, trafik sigortasında neler değişti? | Noyan Doğan[/QUOTEB
Bu çıkan yasa genelde belki bizim sigorta maliyetlerini belki düşürür.Biz karavancıların sigorta maliyetlerini genelde düşüreceğini zannetmiyorum.Bizim için önemli olan,bizi ambülans,itfaye araçı,iş makinaları gibi riskli dğerlendirmeleri.Bizi ayrı bir katogoride değerlendirmeleri gerekir.

Niyazi Bey sizinle aynı fikirdeyim. Hürriyet gazetesindeki yazıya yazdığım yorumda da bunu dile getirdim. Aşağıdaki linkteki yazıyı kaleme alan „ sayın Noyan Doğan“ bu konuda daha öncede yazmıştı. Bu gazeteciyi kazanmak biz karavancılar için önemli fırsat. Bizden gerekli desteği görür ve bilgiyi de alırsa karavan konusunu da yazabilir. Yalnız şimdiye kadar sadece iki tane yorum var. Yorum yazmayan arkadaşlar „Öne Çıkar“ butonuna tıklayarak yazıyı önemli bulduklarını gazeteciye gösterebilirler.

Beklenen yasa çıktı, trafik sigortasında neler değişti? | Noyan Doğan

Bu konuda size bir deneyimimi anlatayım. Almanya’da milyonlarca emekliden iki defa hastalık sigortası primi kesiliyor, çoğu farkında değil. Iki yıldır bin civarında emekli internette bir araya geldik. Medyada emeklilikle ilgili haberlere çok sayıda yorum yazıyoruz ve sorunumuzu dile getiriyoruz. Bazen bir gazete haberine yüzden fazla yorum yazıyoruz. Bir televizyon haberini desteklemek için kendi arkadas ve akrabalarımızında da bu haberin „Öne Çıkar“ butonuna tıklamalarını sağladık. Bes binin üzerinde tıkllayan oldu. . Bu gazetelerin dikkatini çekti ve sorunumuzla ilgilenmeye başladılar. Son 3 ayda sorunumuz iki defa federal meclis komisyonunda görüşüldü. Konu önümüzdeki haftalarda meclis genel kuruluna gelecek.

Konuya tekrar dönmek fırsatını verdiğiniz için teşekkürler.

20k 3220 tescil plakalı 1992 model ford econoline 2 kişilik motokaravanıma Sigorta Şirketlerinden gelen teklif bilgileri yer almaktadır. 08/10/2016 07:48 saati itibariyle YAŞASIN İLERİ DEMOKRASİ :smiley:))))

Sigorta Şirketi Teklif No Prim (₺) Açıklama İletişim
AIG SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
AKSİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
ALLIANZ SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
ANADOLU SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
ANKARA SİGORTA 20570288 7,332.50 Teklif verildi. Görüntüle
AXA SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
DOĞA SİGORTA 3804328 22,662.90 Teklif verildi. Görüntüle
DUBAİ STARR SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
ERGO SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
ETHICA SIGORTA 10080105 4,821.11 Teklif verildi. Görüntüle
EUREKO SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
GENERALİ SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
GROUPAMA SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
GÜNEŞ SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
HALK SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
HDI SİGORTA 210001361070 6,014.10 Teklif verildi. Görüntüle
IŞIK SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
KORU SİGORTA 2083674 1,738.81 Teklif verildi. Görüntüle
LIBERTY SİGORTA 07488645292 3,100.00 Teklif verildi. Görüntüle
MAPFRE GENEL SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
NEOVA SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
ORIENT SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
RAY SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
SBN SİGORTA TT1549109 2,243.15 Teklif verildi. Görüntüle
SOMPO JAPAN SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
TURKLAND SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
TURİNS SİGORTA 168088 3,589.81 Teklif verildi. Görüntüle
TÜRK NİPPON SİGORTA 70933901 5,712.00 Teklif verildi. Görüntüle
UNICO SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
ZURICH SİGORTA 20726394 10,288.93 Teklif verildi. Görüntüle
ZİRAAT SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle

20k 3220 tescil plakalı 1992 model ford econoline 2 kişilik motokaravanıma Sigorta Şirketlerinden gelen teklif bilgileri yer almaktadır. 08/10/2016 07:48 saati itibariyle YAŞASIN İLmerhaba ERİ DEMOKRASİ ))))

Sigorta Şirketi Teklif No Prim (₺) Açıklama İletişim
AIG SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
AKSİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
ALLIANZ SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
ANADOLU SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
ANKARA SİGORTA 20570288 7,332.50 Teklif verildi. Görüntüle
AXA SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
DOĞA SİGORTA 3804328 22,662.90 Teklif verildi. Görüntüle
DUBAİ STARR SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
ERGO SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
ETHICA SIGORTA 10080105 4,821.11 Teklif verildi. Görüntüle
EUREKO SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
GENERALİ SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
GROUPAMA SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
GÜNEŞ SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
HALK SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
HDI SİGORTA 210001361070 6,014.10 Teklif verildi. Görüntüle
IŞIK SİGOmerhaba RTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
KORU SİGORTA 2083674 1,738.81 Teklif verildi. Görüntüle
LIBERTY SİGORTA 07488645292 3,100.00 Teklif verildi. Görüntüle
MAPFRE GENEL SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
NEOVA SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
ORIENT SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
RAY SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
SBN SİGORTA TT1549109 2,243.15 Teklif verildi. Görüntüle
SOMPO JAPAN SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
TURKLAND SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5002) Görüntüle
TURİNS SİGORTA 168088 3,589.81 Teklif verildi. Görüntüle
TÜRK NİPPON SİGORTA 70933901 5,712.00 Teklif verildi. Görüntüle
UNICO SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle
ZURICH SİGORTA 20726394 10,288.93 Teklif verildi. Görüntüle
ZİRAAT SİGORTA - - Teklif verilmedi. (KOD: 5008) Görüntüle

selam nebre bey
bilgiler'için teşekkür ederim .anlamadigim şey şu ha kamyonet ha motorhom kasa ayni degişen şey içi donatilmiş .ya da mobilya taşimişik mobilhom içinde .neden bu kadar fark oluyorsa .....ya da sigorta kurumu zanediyorki karavancilar zengin verirler ....:smiley: ama öyle degil ....mesela 10 gün bir tura çiktim ve her gece 100 tl bu sezon dişinda sezon da düşünemiyorum....bende bir minibüs vito var 9+1 onu dizan edip
gezmeye onunla yapmayi düşünüyom ....mobilhom sigortasida cepde kalir ...ya da dişardan bir mobihom getirmek 2 sene kalma hakki varsa araştirip karar vermek en uygunu ...
hepinize hayirli günler

Merhaba Taner bey , sabrınız yeterse 1. sayfaya kadar verilen mücadeleyi okursanız iyi olur. Burası Türkiye dedirten örneklerden biri bizimkisi. Sinan ÇETİN motokaravan alırsa sorunumuz hallolur zannımca :smiley:

Merhaba Taner bey , sabrınız yeterse 1. sayfaya kadar verilen mücadeleyi okursanız iyi olur. Burası Türkiye dedirten örneklerden biri bizimkisi. Sinan ÇETİN motokaravan alırsa sorunumuz hallolur zannımca :smiley:
merhaba nebrye bey
bence bi de yut dişindan araştiriyim .karavanlar ucuz ...ama sigorta ne kadar bilmiyorum ...olmasa zanederim 1 sene kalma hakki var ...o zaman bir sene kalir çikatirim 6 ay da yurtdişinda gezdiririm ...çözüm vardir ...olmasa vitoyla yola devam ....iyi günler

merhaba nebrye bey
bence bi de yut dişindan araştiriyim .karavanlar ucuz ...ama sigorta ne kadar bilmiyorum ...olmasa zanederim 1 sene kalma hakki var ...o zaman bir sene kalir çikatirim 6 ay da yurtdişinda gezdiririm ...çözüm vardir ...olmasa vitoyla yola devam ....iyi günler
şimdi baktim belçikada 96 model ford graduca 120 000 km 7 250 euro istiyor pazarlik yapilir bı de sigorta araştiriiyim ne cevap gelecek saygilar

sigortalarla ilgili bir gelişme var mı arkadaşlar. martta bitecek sigortama en düşük 8000 TL sigorta çıkartıyorlar. 30 yıllık şoförüm ve hiç kazaya karışmadım bu ne saçmalık.uygun fiyat veren firma adı bilen arkadaşım var mı. yukarıda, koru sigorta diğerlerine göre cazip bir teklif sunmuş, o bile yüksek ama kötünün iyisi yardımlarınızı bekliyorum.

sigortalarla ilgili bir gelişme var mı arkadaşlar. martta bitecek sigortama en düşük 8000 TL sigorta çıkartıyorlar. 30 yıllık şoförüm ve hiç kazaya karışmadım bu ne saçmalık.uygun fiyat veren firma adı bilen arkadaşım var mı. yukarıda, koru sigorta diğerlerine göre cazip bir teklif sunmuş, o bile yüksek ama kötünün iyisi yardımlarınızı bekliyorum.
HD Sigorta Engin hn.dan birde sorgulatın 0530 772 92 62 geçen hafta poliçemi hazırladı bulabildigim en uygun fiyatı verdi. Adım Zafer Urundaş aracımı 8000 aynı fiyattan 4700tl. olarak yaptı ancak aracım 2 yıl çekme belgeli oldugundan yaklaşık yarı fiyatını cezalı olarak uygulandı,selamımıda söylerseniz sevinirim kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri