Motokaravan Zorunlu Trafik Sigortası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan supergezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 86,298

Etiketler

Trafik sigortasını Buğra bey bugün HDI sigortadan 1805 tl ye halletti önümüzdeki yıllarda inşallah düzenleme gelirde daha uygun fiyatlara yaptırırız

Merhaba

Dun gece konuyu anlatan bir mesaj yazip burada yazilan bilgilerdende eklemeler yaparak Ulastirma bakanimiz sn. Binali Yildirimin kendi iletisim mail adresine gonderdim. Dun sabah 10:30 da ofisinden telefonla arayarak mesajin alindigi ve degerlendirilmek uzere ilgili danismanina iletildigini soylediler. Umarim sorunun cozumune yardimci olur.

Ayrica bu kadar hizli (yaklasik 1.5 mesai saati) ve direk telefonla arayip bilgi vererek bizlere dikkate alindigimizi hissettiren sistemi kuran sn. Bakanimizi tebrik ediyorum.

Umarim sorunun cozumude ayni hizda olur.

Selamlar
Ibrahim

GT-I9082 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba

Dun gece konuyu anlatan bir mesaj yazip burada yazilan bilgilerdende eklemeler yaparak Ulastirma bakanimiz sn. Binali Yildirimin kendi iletisim mail adresine gonderdim. Dun sabah 10:30 da ofisinden telefonla arayarak mesajin alindigi ve degerlendirilmek uzere ilgili danismanina iletildigini soylediler. Umarim sorunun cozumune yardimci olur.

Ayrica bu kadar hizli (yaklasik 1.5 mesai saati) ve direk telefonla arayip bilgi vererek bizlere dikkate alindigimizi hissettiren sistemi kuran sn. Bakanimizi tebrik ediyorum.

Umarim sorunun cozumude ayni hizda olur.

Selamlar
Ibrahim

GT-I9082 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sonucu , ilgi ile beklemekteyim .
Verilen cevabı gördükden sonra değerlendirme yapacağım.

Zîra bana göre bu , bir gösterge sayılacaktır.

Arkadaşlar,

Bu konu ilgili olarak ilgili kişilerle özellikle bize Meclis'deki usul yön ve yöntemle ilgili yardımlarda bulunan Emrah beyle görüştüm. Kendisinin gönderdiğim dilekçe ile ilgili konudaki görüşünü ve katkılarını aldım.

İzlenmesi gereken yöntem aşağıdaki şekilde olması halinde etkili olabileceği görüşündeyiz.

Benzer gerekçelerle değişik tarihlerde değişik makamlara yaptığım müracaatlar sonuç vermedi. Ancak bu kez İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğün’e hitaben yazdığım yazıyı kendisine göndereceğim , Arkadaşımız elden işleme sokacak. Tezlerimizin haklılığından dolayı olumlu netice almayı umut ediyoruz. 60 gün içinde olumlu ya da olumsuz cevap verilmesi gerekiyor. Müracaatımızın ekinde dilekçelerin olmasının çok anlamı olmadığı anlaşılıyor. Ancak gönderilmesinin bir zararın olmadığını düşünüyorum.

İkinci aşama;

Olumsuz cevap verilmesi durumunda İdare Mahkemesine tüzel kişi olarak müracaat edemiyoruz, ancak haksızlığa uğradığını düşünen kişi bizzat kendisi dava açabiliyor. Dolayısı ile yüksek Sigorta pirimi ödeyen her hangi bir kişi bu davayı açabilir. Özellikle yüksek pirim talep eden firmaların poliçe tekliflerinin yazılı olarak alınmasında büyük fayda var. Dava ile ilgili olarak biz dilekçemize verilen cevabı kendisine ulaştırır ve davasına mesnet teşkil etmesini sağlayabiliriz. Ya da dilekçe örneğini kullanarak doğrudan dava açma yolu denenebilir.

Dilekçe örneğinin sonun da yer alan dava açma paragrafının bir tehdit algısı yaratabileceğini düşünerek bu ifadelerin olmamasını daha doğru buluyoruz.

İstatistik konusunda ne yazık ki hiçbir veri yok. Sigortaların elinde de olmadığını düşünüyorum. Zira motokaravan başlığında değil Özel Amaçlı Taşıtlar başlığı altında alınabiliyor (yanlışım varsa Buğra bey düzeltebilir), bu da bizi tam istemediğimiz bir noktaya götürür.

Levent beyden ilgili konu başlıklarının bu başlık altında toplanmasını ve tek başlıktan takip edilmesini rica ediyorum.

Saygılarımla
Erdal Ötügen

Ulaştırma bakanının mailine bende yazdım . Evet ertesi gün arandım "mailiniz bize ulaşmıştır bakanın danışmanlarına iletildi" diye ama sonra arayan soran yok.

KARAVAN derneği olarak gerekli girişimleri yapmamızı ve sizlerin güvenini kazanmamızı bekliyormuşsunuz.
Herhalde Dernek olarak yapmış olduğumuz girişimler gözünüzden kaçmış olacak.
Size aşağıda bir kaç örnek vereyim.
Bunların belgelerini de ekte gönderiyorum.
Sizin güveninizi, kazanmayı hak etmişizdir herhalde.
Size benim birkaç sorum olacak.
Siz dernek üyesimisiniz?
Şimdiye kadar derneğe ne gibi bir destekte bulundunuz?

Sevgi ve Saygılarımla
Sabahattin Ergin
Türkiye Kamp ve Karavan Derneği
Genel Başkan Yardımcısı

1)
SEVGİLİ KAMPÇILAR... DERNEK ÜYESİ OLSUN VEYA OLMASIN BÜTÜN KARAVAN SAHİBİ OLAN VE OLMAYI DÜŞLEYEN DOSTLARIMIZ.

"İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ"ne yapmış olduğumuz yazılı talep ve talep numarası aşağıdaki gibidir.
Olumlu sonuç almayı düşünüyoruz.
Saygı ve Sevgilerimizle

2)
SEVGİLİ KAMPÇILAR... DERNEK ÜYESİ OLSUN VEYA OLMASIN BÜTÜN KARAVAN SAHİBİ OLAN VE OLMAYI DÜŞLEYEN DOSTLARIMIZ.
"Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi"ne yapmış olduğumuz yazılı talep ve talep numarası aşağıdaki gibidir.
Olumlu sonuç almayı düşünüyoruz.
Saygı ve Sevgilerimizle

3)
VE... KAMPANYA TARAFIMDAN KAPATILDI...
1962 KATILIMCIYA SONSUZ TEŞEKKÜRLER...

TÜRKİYE KAMP ve KARAVAN DERNEĞİ Heyetimiz,
Genel Başkan M. Metanet Çulhaoğlu, Mustafa Gül ve Yalçın Mengü,
Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlağını ziyaretle,
Sigortalardan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet Genç ile görüştü.
Bu görüşmede Karavanlarımızın "ÖZEL AMAÇLI TAŞITLAR" bölümünden çıkarılarak "İNSAN TAŞIMADA KULLANILAN MOTORLU ARAÇLAR" sınıfında yer alması talebimizin olumlu şekilde değerlendirileceği izlemini edindik.
Ve ekinde destekçilerimizin 1962 imzası bulunan dosyamız takdim edildi.
Aynı dosya TBMM'de ki yetkililere de iletildi.
En kısa zamanda pozitif gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Saygı ve Sevgilerimizle
TÜRKİYE KAMP ve KARAVAN DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU

Bu yazıyı benim yazdığım yazıya cevap olarak yazdiysaniz zahmet etmişsiniz. Benim derneğe karşı bir soylemim olmadı, yanlış anlasildiysa ozur dilerim. Ben kişisel olarak supergezgin beyefendiye yazdım. Onun sorduğu soru bana tuhaf geldi. Cumle Hızlı cevaba diye başladığı için kinayeli yazdigini düşündüm hepsi bu. Var mı bir gelişme deseydi böyle bir şey düşünmezdim. Daha önceki yazılardan da aklımda kaldığı kadarıyla bireysel olarak yapılan başvuru vb davranışlar pek hoş karsilanmiyor diye düşünüyorum.
Ayrıca derneğinize de calismalarinizdan dolayı çok tesekkur ederim. Ayrica en kısa zamanda Üyenizde olmakta istiyorum.

Engin Çamcı

Hayır sizin yazdıgınıza karşılık yazmadım.Ben bu gün karavan derneğine yazdıgım yazıya karşılık verilen cevabı aynen buraya aktardım.sADECE BİLGİLENDİRMEK İSTEDİM.Benim dernekle hiç bir bağım yok.Ben sadece yapılan bir işlevi duyurmak istedim. Niyazi Zorlu.

2.500 liradan 15.000 liraya kadar teklif aldım ben de yaptıramadım henüz.
Kamil Bayram, Giresun'u bugün aradım burda yazanların üzerine.
Şu anda yapamıyoruz şirketten onay bekliyoruz, bizi bir hafta sonra arayabilir misiniz? şekliden bir cevap aldım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri