Motokaravan Zorunlu Trafik Sigortası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan supergezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 86,287
Kopyalayıp aynı metni aynı adreslere gönderiyorum. Çok güzel anlatmışsınız, kaleminize sağlık..

Lenovo S90-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Arkadalar bu ne biçim iş, bu nasıl bürokrasi aşağıdaki vereceğim (zorunlu trafik sigortası) ücreti doğrumu? bilgi doğrumu eğer doğru ise kamyonet mi özel amaçlı Taşıt mı ? proje aşamasındaki planım bu gidişle suya düşecek.
Emekli maaşıma gele gele 113 TL fark vermişler Vergiler zamlar zorunlu sigortalar derken hep vatandaş ver ver verde nereye kadar pes doğrusu!
Saygılar!
  1. Yıl: 2016
  2. İl: İstanbul
  3. Araç Türü: Özel Amaçlı Taşıt
  4. İşleten Tipi: Gerçek Kişi
  5. Trafik Sigortası Primi: 2.306,18 TL (Araç türü kamyonet olursa = 1.230,50 TL)
  6. Önemli Not: Burada belirtilen trafik sigortası primi Türkiye Sigorta Birliğinin hazırladığı Trafik Sigortası Rehber Tarifesine göre hesaplanmıştır. Rehber tarifenin sigorta şirketlerini bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Bu nedenle sigorta şirketlerinden alacağınız teklifler sigorta şirketine, araca, aracın hasar geçmişine, vs. kriterlere göre değiştiğinden burada hesaplanan tutar gerçekte ödeyeceğiniz tutarın yaklaşık ne kadar olabileceği konusunda bilgilendirme amacı taşımaktadır.

Ynt: Motokaravan Zorunlu Trafik Sigortası

Trafik Poliçe Başvuru - Ziraat Sigorta A.Ş.

20.06.2015 tarihinde 1.186.-TL bedelli Ak Sigorta poliçemi iptal ederek 26.06.2015 tarihinde 765.-TL bedel ile Ziraat Sigorta polçesi yaptırdım.
Yukarıdaki linkten ikametgah bağlantılı sigorta bedelleri görülebilmektedir. Herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden de poliçe edinilebilmektedir
Merhaba
Ziraat Zorunlu Trafik Sigortası Prim Sorgulama yaptım hesap bu?
Asgari 1585.28 TL. Azami 1585.28 TL.

Hazine Müsteşarlığı, son dönemde yüksek orandaki prim artışlarıyla gündeme gelen zorunlu trafik sigortasında tüm riski sürücülere yüklediği belirtilen maddeyi değiştirdi.
Hazine Müsteşarlığı'nın ilgili değişikliği, "Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Genel Şartlar" başlıklı tebliğ ile Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğ ile, Genel Şartlar'ın 3. Maddesi'nin "b" bendinde daha önce "veya trafik kurali ihlali" olarak belirlenen ve tazminatın sigortalı sürücüye "rücu edilmesinin" yolunu açan koşulu, "trafik kurallarının ağır kusur ile ihlali" olarak, şu şekilde değiştirildi:

“b) Tazminatı gerektiren olay, aracın ilgili mevzuat hükümlerine göre gereken ehliyetnameye sahip olmayan veya geçerliliğini yitirmiş sürücü sertifikasına sahip ya da ehliyetine geçici/sürekli el konulmuş kimseler tarafından sevk edilmesi veya trafik kurallarının ‘ağır kusur ile ihlali’ sonucunda meydana gelmiş ise...”

Tüsoder Sigorta Komisyonu Başkanı Taner Çağatay uyarmıştı

Tüketici Sorunları Derneği (Tüsoder) Sigorta Komisyonu Başkanı Taner Çağatay, hafta başında DHA'ya yaptığı açıklamada, sigorta şirketlerinin, son dönemde yüksek orandaki prim artışlarıyla gündeme gelen zorunlu trafik sigortasında "tüm riski sürücülere yüklediklerini" savunmuş ve şöyle demişti:

“Yüksek zamların yanında, sigorta şirketleri ödemiş oldukları hasar bedelleri ve tazminatları kazaya karışan kusurlu sürücüden tahsil edebilecekler. Kazaların neredeyse tamamına yakınının trafik kural ihlali ile oluştuğu biliniyor. Yapılan değişiklikteki ‘veya trafik kural ihlali sonucunda meydana gelmiş ise’ ibaresi sigorta şirketlerine rücu hakkı tanıyarak trafik kazalarında oluşan hasarların büyük bölümünün kusurlu sürücüden tahsil edilmesine imkan tanıyor. Bu düzenleme yürürlükteyken sigorta şirketleri alkollü, ehliyetsiz, kasıtlı veya ağır kusurlu sürücüler dışında, basit kural ihlali nedeniyle oluşan kazalarda yüklendikleri riski de sürücüye rücu ederek geri alabilecekler. Üstendikleri riskin büyük bölümünü sürücülere yüklemiş olan sigorta sektörünün trafik sigorta poliçelerine yapmış oldukları fahiş zam sigorta şirketlerinin kendilerini çift yönden güvenceye aldıklarını gösteriyor."

Değişiklik olmasaydı Tüsoder yargıya gidecekti

Söz konusu maddelerin "ucu açık" olduğunu vurgulayan Çağatay, "Dalgınlıkla kırmızı ışık ihlali, hız sınırının aşılması, öndeki araç mesafesinin korunması ihlali gibi durumlar sigorta şirketinin hasarı ödememesi veya üstlendiği tazminatı hatalı sürücüden istemesi için bir neden teşkil edebilir" uyarısında da bulunmuş ve "gerekirse konuyu yargıya taşıyarak trafik kural ihlalinde sürücüye rücu edilmesine dair cümlenin iptalini isteyeceklerini" söylemişti.
İSTANBUL, (DHA)

Arkadaslar habire bu konuda yazi yaziliyor sitede ben de var karavan ozel arac sigorta 3 bin on bin vs kamil bey var sitede yazmislar bilmem ne sigorta veriyorsunuz oraya 600 700 is cozuluyor onceden yazilanlari okumadan zart zart karavan mtv yazmayin asil zorunlu trafik sigortalari cok kotu kimse bu konuda viraey demiyor

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaslar habire bu konuda yazi yaziliyor sitede ben de var karavan ozel arac sigorta 3 bin on bin vs kamil bey var sitede yazmislar bilmem ne sigorta veriyorsunuz oraya 600 700 is cozuluyor onceden yazilanlari okumadan zart zart karavan mtv yazmayin asil zorunlu trafik sigortalari cok kotu kimse bu konuda viraey demiyor

arkadasım sen neyin kafasını yasıyorsun!!!!
karavanlara yaptırılan sigorta da zorunlu trafik sigortası ve canımızı acıtıyor.burası karavan dünyası ve bu dünya ile ilgili konular bu bölümde tartısılıyor. sen git de ilgili yerlere yaz.

arkadasım sen neyin kafasını yasıyorsun!!!!
karavanlara yaptırılan sigorta da zorunlu trafik sigortası ve canımızı acıtıyor.burası karavan dünyası ve bu dünya ile ilgili konular bu bölümde tartısılıyor. sen git de ilgili yerlere yaz.

Karavanıma 3200 tl istediler biraz zorlayınca 1870 tl ye düştü sonra Kamil Bayramla görüştüm. Kooperatif Üyelik bedeli hariç 882 tl tuttu bunun 45 tl si geçikme cezası çünkü sigorta yaptırmama kararı almıştım. İsteyene tüm poliçeyi gönderebilirim. resim üzerine tıklayarak tamamını görebilirsiniz
Sigorta

Karavanıma 3200 tl istediler biraz zorlayınca 1870 tl ye düştü sonra Kamil Bayramla görüştüm. Kooperatif Üyelik bedeli hariç 882 tl tuttu bunun 45 tl si geçikme cezası çünkü sigorta yaptırmama kararı almıştım. İsteyene tüm poliçeyi gönderebilirim. resim üzerine tıklayarak tamamını görebilirsiniz Ekli dosyayı görüntüle 4303
sayın belka siz her yapılan ortaya kafanızımı uzatırsınız? orgasmatron nickli arkadaşın yazdıkları sonrası benim yazdıklarımı iyice anlamış olsaydınız benim yazdıklarımı alıntı yapmazdınız.

dostum size bir sorum olacak.
siz camper veya m.karavanınızı yeni mi aldınız?
Hocam siteyi az okumak lazim, benimkinde karavan yazordu aldim devir icin sigortaciyi aradim .. dunyam karardi 2binler 3 binler 4 binler nediyorsun dedim ne oluyor ozel arac vs anladim, en uygun ziraay vs oda bos daha detayli arastirma Kamil Bey var bunu sitede yazan ellinci adam olabilirim Koru sigorta karavanlari ozel amacli araclar icersisinde olmakla beraber grup sigortasi kapsaminda uygun sigortaliyor 600 tl gibi bisey verdim , serbest piyasa karavanlar icin cozum yolu bulmus ama diger araclarin trafik sigortalari korkunç oldu

Hocam siteyi az okumak lazim, benimkinde karavan yazordu aldim devir icin sigortaciyi aradim .. dunyam karardi 2binler 3 binler 4 binler nediyorsun dedim ne oluyor ozel arac vs anladim, en uygun ziraay vs oda bos daha detayli arastirma Kamil Bey var bunu sitede yazan ellinci adam olabilirim Koru sigorta karavanlari ozel amacli araclar icersisinde olmakla beraber grup sigortasi kapsaminda uygun sigortaliyor 600 tl gibi bisey verdim , serbest piyasa karavanlar icin cozum yolu bulmus ama diger araclarin trafik sigortalari korkunç oldu

Koru Sigortayı 5 dk önce aradım 11000 lira trafik sigortası

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri