Motokaravan Zorunlu Trafik Sigortası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan supergezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 86,291
Ynt: Motokaravan Zorunlu Trafik Sigortası

Ulusal federasyon başkanı Erdal bey bu konu üzerinde çok çabalıyor fakat araya seçim girdi. Ben sosyal medyada her bulduğum yerde şikayetimizi dile getiriyorum.Sigorta konusunda Buğra arkadaşımız var o sana yardımcı olur.Oda karavancı tel 542 286 48 86 ben istanbuldayım sağolsun çok yardımcı oldu. sizede iyi günler diliyorum

Etiketler

Umarim bu sefer kanuni yollardan verilen dilekceler ve belkide (umarim gerek kalmaz) devaminda dava ile is cozulebilir. Basarilar diliyorum.

haziran ayı yeni tarifelere geçilip bütün sigortalarda artış olduğu söyleniyor

VW kamperin sigortası için 1 haftadır araştırma yapıyordum, en makul teklif 1.400 Tl gelmişti. Son 2 yıl Ziraat sigortada
yapılan sigortam için salı günü şubeye gidip fiyat istedim. Açıkçası gülerim ağlanacak halime diyorum 728 TL diyen memur
arkadaşa fiyatı birdaha sorma gereği hissetim.

Poliçede dikkat edilmesi gereken bilgileri dikkatle okumanın gerekliliğinide öğrendim. Ankaradan Buğra arkadaşımızla görüşürken beni ikaz etmişti, tramer bilgilerinde araç 1 kişi olarak görünüyormuş pekde önemsemedim ancak ziraat'de
poliçem basılınca :eek: benim karavan 1 kişilik. Merkezle kurulan dialoglar falan yook ikna olmam ucuz sigorta buldum diye
1+1 aracımın bilgilerini doğru yazın ısrarlarım 2 günlük gecikmeyle düzeltildi.

Teşekkürler Buğra, 1 yılın için en büyük ZİRAAT.

Telefon numarama ulaşan bir karavancı, karavan trf. sigortası hakkında bilgi aldı. Bende duyumlarıma göre, Ziraat Bankasın da uygun olduğunu söyleyerek, Ziraat bankası şubelerine gitmesini tavsiye ettim.Tekrar aradığında ''Nasıl dernek yöneticisisiniz, 1.450-4.500 TL kadar bile sigorta ücreti isteyen var. Ne işe yarıyorsunuz ....'' Bir sakin olun size şimdi sigorta mevzuatı hakkında konuşmaya kalksam uzun zaman alır. Bu konuşma tarzınız ile izah etmeye çalışsam, sizin de benim de zamana yazık olur. Siz hangi derneğe kayıtlısınız'' dediysem de derneğe kayıt olmaya gerek olmadığını bir de fırça yiyerek öğrendim. Bereket versin numaramı kimden aldığını söylemişti, o arkadaşıma ekşidim.
Anlayacağınız zor zanaat oldu, trafik sigorta bilmecesi

sigorta firmalarından topladığım fiyatlar 1.400 - 5.400 TL arasında değişiyorken son bir umut Ziraat Bankası ile görüştüm 724 TL fiyat aldım. hemen yaptırdım tabii. 7. Kademeden hasarsız , İstanbul plaka ve 90 model araç için bu fiyat

Sisteme bak, 700TL ye trafik sigortası yaptırdığımız için seviniyoruz!

Motosikletime de en ucuz 193TL ye sigorta yaptırabildim. 75TL idi geçen sene!!!

Arşipel motokaravanımın Kamyonet ruhsatının motor karavana dönüşmesini takiben, sigortacıya bilgi vermemle Bu konunun içine çivileme dalmış buldum kendimi. İnanın projenin onayına sevinemedim. Ray sigortada kamyonet olan sigortamın sonun günü 1 yıl geriye dönük zeyilname için 1475 TL talep etti. Kamyonet olarak kes dememe rağmen, artık geri dönüşü yok kamyonet kesilemez diye diretti, genel müdürlüğü, bölge müdürlüğü derken Pis ticari fırsatçılıkla beni oyalayarak son dakikaya kadar bekletip köşeye sıkıştırdılar,Neredeyse para olsa yap diyecek kadar daralmıştım ki Ankara'dan Buğra beyin son dakika müdahalesiyle 17:40 da Ak sigortadan kamyonet olarak poliçe kestik,şimdi zeyil konusunu yeniden değerlendiriyoruz. En kötü kamyonet olarak şimdilik devam. RAY sigorta bitmiş sigortanın son gün zeyilnamesi için 1474 ve yeni sigorta farkı için 2150 TL. golü atmaya alışmaları tam bir fırsatçılık örneği olarak yaşamış oldum. Poliçe kesildikten 5 dakika sonra arayıp sanırım siz başka firmadan işlem yaptınız,keşke bilgi verseydiniz diyerek bir de durum sorguladılar utanmadan. Sonra masa başına oturup yahu Gezenbilir'de bu konu mutlaka konuşulmuştur diye bir baktım ki içler acısı komedi (güler misin ağlar mısın misali) yaşanıyor da benim haberim yokmuş.
Allah hepimize sabır ve bu fırsatçılıkla mücadele gücü versin. Mevzuat ise buna basamak aslına bakarsanız, bir firma kampanya ile aşabilmiş 3 ay önce. Açıkça sigorta şirketleri bunu kullanıyor arkadaşlar.
Her türlü aksiyon için desteğe hazır olduğumu bilinmesini istedim, Saygılar
Hakkı

Her işi başkalarından (mesela dernekten) beklediğiniz sürece daha çooook kazıklar yiyeceğiz. Bunda herkesi beklemeye aldıran derneğin de payı büyük. :mad:

Adres: Bimer. Yazın şikayetinizi. Salak cevapları bir daha şikayet edin. Sonra bir daha... Sonra bir daha... Bıktırıncaya, kusturuncaya kadar. Bu işin başka yolu yok.

Bekir bey,

Kimseyi beklemeye almadık ve önünü kesmedik. Sadece biz izleyeceğimiz yolu söyledik. Ayrıca bireysel müracaat edecekler için yol da gösterdik. Siz niye bekliyorsunuz, açın davanızı sonuç olumlu olursa tüm camia olarak size teşekkür ederiz.

Saygılarımla

Erdal Ötügen

Bu vesileyle yazmak istedim:
Ne yazık ki daha önce akıl edememişim. Ben de, ne zaman bu trafik sigortası bütçeme üç katı bir meblağ ile oturdu, derneklerimizden yardım talebinde bulunmaya başladığımda derneklerin temsil ettikleri katılımcı sayısının oranı ile karar vericilerin gündeminde öncelikli yer alabileceklerini düşünür oldum. Böylelikle, ikametimin olduğu İstanbul kamp ve Karavan Derneği üyesi oldum. İstanbul Kamp Karavan Derneği üye sayısını, yada diğerlerininkini bilmiyorum. Ancak olabildiğince çok olmak, 100% haklı olduğunuzu bildiğiniz konuda da olsa öncelik almamızın sebebi olmaz mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri