Motokaravan Zorunlu Trafik Sigortası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan supergezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 86,292
Ynt: Motokaravan Zorunlu Trafik Sigortası

Kolay gelsin Erdal Bey. Emeğiniz için teşekkürler. İşiniz zor ama yılmamak lazım. Varsa elimizden gelebilecek bir şeyler her türlü yardıma varım.

Etiketler

supergezgin' Alıntı:
5. Motokaravanlar da Yönetmelik ile özel amaçlı taşıt kategorisine sokulduklarından, sigorta şirketleri motokaravanlar için de çok yüksek sigorta bedelleri talep etmektedir. Bu yüzden Motokaravan sahipleri olarak bizler TRAMER sisteminde başka seçenek olmamasından dolayı Zorunlu Trafik Sigortası olarak normal araçların en az 10 katı fazlasıyla; güncel fiyatlarla 2.000-20.000 TL. civarında prim ödemek zorunda kalıyoruz. Öyle ki zaman zaman talep edilen sigorta primleri motokaravanın neredeyse yarı değerine yaklaşmakta; araç sahipleri bu bedelleri ödemekte zorlanmakta, ödeyemeyenler araçlarını satmak zorunda kalmaktadır.

5. maddede Erdal beyin vurguladığı yüksek sigorta fiyatları için elimizde kanıt olması amacıyla acentenizden fiyat sorgulattığınızda mutlaka teklif edilen sigorta bedelinin çıktısının alınması gerekmekte, zira komisyonda gerekli düzenleme
yapılmazsa yapılacak 2. işlem idare mahkemelerinde dava açmaktır. Dava için en önemli kanıtta teklif edilen sigorta tutarı
oluyorki bunun için belge almaktır.

Dilerim işe yarar. Yaramazsa benzer dilekçeleri uzaktan yakından ilgili olabilecek her kuruma hep beraber yağdıralım.

Emeklerinize teşekkür ederim. İnşaallah kısa zamanda çözüm üretilebilir. Aslında en doğru yol bu. Motokaravanın dahil olduğu Özel amaçlı taşıt katagorisini değişmesi gerek. Böyle olunca sigortalar otomatik olarak riski düşürüp fiyatlarında ciddi indirimlere geçebilirler. Yazınız çok açık ve net. Selamlar.

Şu anda sigorta tekliflerini yazılı olarak belgelendirmek dışında camiadan bir beklenti var mı?

trek71' Alıntı:
Şu anda sigorta tekliflerini yazılı olarak belgelendirmek dışında camiadan bir beklenti var mı?

Şimdilik meclis komisyonunda verilecek dilekçemiz Behçet bey, komisyondan beklentilerimiz sonuçsuz kalırsa dava aşaması
için teklif edilen ücret bilgileri önemli bir belge olacaktır.

Selamlar,

Bundan tam 1 yıl önce (13 Mayıs 2014'de) bir VW Transporter Kamyonet aldım. İçini bu zaman kadar toparladık ve yatağı, ocağı, mutfağı olan bir kamperımız oldu. İkili ön koltuğu söktük ve ön koltuğu tekli yaptık.

Geçen ay proje çizdirdim ve 1+1 karavan onayı çıkmadı. Artık çıkmıyormuş, haliyle 2+1 projesi onaylandı. 950 TL masraf ettim projeye...

Sonra muayeneye giderken, haliyle tekliyi söküp, ikiliyi taktık, onaylandı. Sonra söktük yine tekliyi taktık. Çocuk oyuncağı! Trafik'ten evraklar da onaylandı ve anlı şanlı Motorkaravan yazısı ruhsata işlendi.

Geçen sene kamyonetken 260 TL'ye sigorta yaptırmıştım, şimdi 1.500 TL'ye bulursam ne ala. Sabahtan beri 4-5 sigortacı ile de konuştum. Zeyil yapılmadığından dolayı hâlâ kamyonet gözüküyor ve şu an kamyonetten yaptırsam 280 TL. Bu ülke illa katekulliye yönlendiriyor insanı! Projesi ayrı dert, koltuk sayısı ayrı dert, sigortası ayrı dert. İnsanın hakikaten gezecek keyfi de kalmıyor!

Zaten aranızdaydım. 2008 yılında 73 model VW aracı satsam 6 bin TL ediyordu, sigortası ise deli paraydı. O zaman TRAMER yoktu ve müdahale edilebiliyordu. Hep katekulliydi anlayacağınız, lanet olsun! Şimdi de üzerinden 7 yıl geçti yine aynı dert...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri