Motokaravan Ruhsatta Yolcu Sayisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 533
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 148,542
Foto daki gibi dusunmustum.

38017840 911E 46D0 ABD1 2457005578BC

1929E9F6 5A40 43AA 80F9 146BFC12EDEF

6B09AA41 4853 4644 85A3 67BBD4308318

Etiketler

Ben 4500 lira ödedim
Koltuk iskeleti, süngeri, montajı, seri tadilat belgesi vs herşey dahil
Artık sadece is bitiminde vize ye girecek
aracınızı hazırladınız ve sonrasında bu koltuk montajı iskeleti ücretleride dahil gerisini onlar halletti ve 4500 TL doğru mu anladım ? yani aracı kendiniz yaptınız

Yukarıda daha önce karavana koltuk ekleme konusundan bahsetmiştim. Geçtiğimiz haftasonu İzmir'deydim. Karavanıma arka koltuk için gerekli iskeleti taktırdım. Gerekli seri tadilat belgesini aldım 3+1 şeklinde. Artık karavanı tamamlayıp vizeye sokmak dışında bir resmi işlem kalmadı. Yani artık 4 kişilik ruhsat alabiliyoruz.

Marka vermem doğru mu bilmiyorum (eğer sorun olacaksa moderatör mesajımı düzenleyebilir) ama ben koltuk iskeleti ile ilgili işlemleri Dolphin Karavan da yaptırdım. Evrakları da onlar Nise Mühendislik firmasına hazırlattılar. Halihazırda karavanı olanlara da gerekli tadilat işlemlerini yapıyorlar sanırım. Bilginiz olsun...
Bu bilgi bizim gibi koltuk ilavesi ile ilgili araştırma yapanlar için çok iyi oldu, tekrar teşekkürler. Sizin için bir sakıncası yoksa karavanınızın iç görüntülerini ve özellikle koltukları paylaşabilirseniz çok sevinirim. Umarım vize işlemini de kolaylıkla halledersiniz, kolay gelsin. Sağlıcakla kalın.

Yukarıda daha önce karavana koltuk ekleme konusundan bahsetmiştim. Geçtiğimiz haftasonu İzmir'deydim. Karavanıma arka koltuk için gerekli iskeleti taktırdım. Gerekli seri tadilat belgesini aldım 3+1 şeklinde. Artık karavanı tamamlayıp vizeye sokmak dışında bir resmi işlem kalmadı. Yani artık 4 kişilik ruhsat alabiliyoruz.

Marka vermem doğru mu bilmiyorum (eğer sorun olacaksa moderatör mesajımı düzenleyebilir) ama ben koltuk iskeleti ile ilgili işlemleri Dolphin Karavan da yaptırdım. Evrakları da onlar Nise Mühendislik firmasına hazırlattılar. Halihazırda karavanı olanlara da gerekli tadilat işlemlerini yapıyorlar sanırım. Bilginiz olsun...
NİSE MÜHENDİSLİK tel ve adresini yazabilirmisiniz , teşeklür .

aracınızı hazırladınız ve sonrasında bu koltuk montajı iskeleti ücretleride dahil gerisini onlar halletti ve 4500 TL doğru mu anladım ? yani aracı kendiniz yaptınız

Aracım henüz yapım aşamasında ve evet kendim yapıyorum. Dolphin karavan araca takılacak koltuğu kendisi hazırlatmış, kendi karavanlarında kullandıkları koltuğu iskelet ve sünger şeklinde size veriyor. Tabana montajı yapılacak parçayı montajlıyor gerisini döşemeciye yaptırıyorsunuz istediğiniz şekilde.

Bu bilgi bizim gibi koltuk ilavesi ile ilgili araştırma yapanlar için çok iyi oldu, tekrar teşekkürler. Sizin için bir sakıncası yoksa karavanınızın iç görüntülerini ve özellikle koltukları paylaşabilirseniz çok sevinirim. Umarım vize işlemini de kolaylıkla halledersiniz, kolay gelsin. Sağlıcakla kalın.

İnşallah her şeyiyle bir an önce bitirir yola revan olurum :smiley: Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

NİSE MÜHENDİSLİK tel ve adresini yazabilirmisiniz , teşeklür .

Google da bu numara mevcut ( (0232) 449 45 34 ) bende numaraları yok, belirttiğim gibi benim için süreci Dolphin Karavan halletti. Ben Nise mühendislik ismini evrakta gördüm.

Gayet güzel görünüyor. Uygulama da yasal şekilde yapılabilir mi bunu mühendislik firmalarına danışın bence.

zafer bey le gorustum nise muhendislik sagolsun bilgilendirdi beni. Kendileri en fazla 3-1 yapabiliyorlarmis. 5-1 henuz hic yapilmamis. Ugrasir sizin icin cabalariz dedi ama olacagi garanti degil!
Bilmiyorum daha nereye sorabilirim.

zafer bey le gorustum nise muhendislik sagolsun bilgilendirdi beni. Kendileri en fazla 3-1 yapabiliyorlarmis. 5-1 henuz hic yapilmamis. Ugrasir sizin icin cabalariz dedi ama olacagi garanti degil!
Bilmiyorum daha nereye sorabilirim.

Forumda Doktor63 ile iletisime gecebilirsin
Onun yaptigi arac icin imkan olabilir ya da minibüs alip koltuk eksiltme yoluna gidebilirsin o daha kolay yanlis bilmiyorsam

Doktor beye yazdim sanirim bana doner. Tessekurler.
ilk önce aracınıza 5+1 şeklinde projeyle ruhsat alıp ardından karavana çevirirseniz olabilir. Doktor bey bu şekilde yapmıştı. Mühendisliklere bu şekilde sorun birde isterseniz.
önce 5+1 e projeyle çevirip, daha sonra 5+1 aracı 2nci projeyle karavana çevirme yapabilirler mi ?
Eğer yapamıyorlarsa büyük ihtimal sizin işinizi alkovenli çözer gibi

ilk önce aracınıza 5+1 şeklinde projeyle ruhsat alıp ardından karavana çevirirseniz olabilir. Doktor bey bu şekilde yapmıştı. Mühendisliklere bu şekilde sorun birde isterseniz.
önce 5+1 e projeyle çevirip, daha sonra 5+1 aracı 2nci projeyle karavana çevirme yapabilirler mi ?
Eğer yapamıyorlarsa büyük ihtimal sizin işinizi alkovenli çözer gibi

KendAl bey, oncelikle tessekur ederim benim sorumla ilgilendiginiz icin. Benim istegim aslinda panalvan fiat ducato 17m3 2014 model almak. Sizin ve paradox arkadasin dedigi gibi projeyle koltuk artima 5-1. Ondansonra motokarvan ruhsati almak. Minubus olarak aldigmda fiat farki nerdese 20.000tl. Onada tamam desen hangi muhendislik firmasi bu konuda tercubeli( daha once 5-1) yapmis bulamadim. Nise muhendislik daha once 3-1 yapmislar 5-1 yapmamislar, yadimci oluruz ama garantisi yok diyor. Ben arac almadan once hangi araclar 5-1 ola biliyor hangi muhendislik bu isi yapmis ve yapabilir onu arastima safindayim.

Bu konuda bana yardimci olursaniz minnettar olurum.

merhaba kendisinin ön ayak olmasıyla biz doktor beyle ayni firmadan yaptırdık. onlar önce 5+1 panelvana çeviriyor sonra karavana dönüştürürken kişi sayısını azaltıyor ben 4+1 e düşürttüm ama sanırım sadece ford marka aracın tadilat belgesine sahipler. 2 proje çiziliyor iki ayrı ücret ödüyorsunuz ama 2 proje için ayrı ayrı tse ye gitmenize gerek yok son haliyle gidip 2 projeyide sunuyorsunuz onaylıyorlar. en azından ben ankara’da öyle yaptım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

merhaba kendisinin ön ayak olmasıyla biz doktor beyle ayni firmadan yaptırdık. onlar önce 5+1 panelvana çeviriyor sonra karavana dönüştürürken kişi sayısını azaltıyor ben 4+1 e düşürttüm ama sanırım sadece ford marka aracın tadilat belgesine sahipler. 2 proje çiziliyor iki ayrı ücret ödüyorsunuz ama 2 proje için ayrı ayrı tse ye gitmenize gerek yok son haliyle gidip 2 projeyide sunuyorsunuz onaylıyorlar. en azından ben ankara’da öyle yaptım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

erdeman bey hang muhendislik( firma) bir arayip bilgi ediniyim. Tessekurler

aracım fort 350 önce 5+1 oldu .,sonra 4+1 e dönusturdum
psa gurupta oluyordur daha once bu tur araçlarda seri tadılat projesi ellerinde olsun
çok sayıda muhendisle konustum hepsi olmaz dedi en sonunda olabilir diyen oldu
sakarya da bir firma yapti

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR