Motokaravan Ruhsatıyla İlgi Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan att81 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,336

att81

Yeni Üye
Herkese merhaba

2006 model iveco 35 C 11 daily alıp camper tarzı karavan yapmak istiyorum. bulduğum araçla ilgili kafama takılan konular var yardımınızı rica ediyorum

araç ruhsatta
ticari adı : 35 C 11 daily van
tipi : karavan
araç sınıfı : N1
cinsi : kamyonet (karavan )
kullanım amacı : ticari - yük nakil
koltuk sayısı : 3 sürücü dahil
diğer bilgiler : Y. Camlı 2 sıra koltk. - karavan

diye geçiyor

aracın içi yapılı değil yani arka kısmı boş yanlız üst havalandırmaları ve bikaç uydurma mobilya var. bu aracı alıp içinde tadilat yapsam ruhsat yenilemem yada proje falan çizdirmem gerekir mi ?
araç sınıfı olarak n1 yada cinsi sınıfında kamyonet geçmesinin artıları eksileri nelerdir.
m sınıfına çevirmek mümkün müdür. Dönüşüm işlemleri nelerdir.

değerli vakitlerini ayırıp cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler.

Etiketler
aracınızda duş yoksa duş eklemeniz için proje gerekiyor (sızdırmazlık -klozet vs)
var olan ları istediğiniz gibi söküp yenisini yapabilirsiniz güvenlik ve sabitlemeye dikkat ettiğiniz sürece
atık depo nuz yoksa eklemek için proje istiyor
ocak yoksa ocak ekleyemesniniz proje istiyor lpg sızdırmazlık gaz kesici gaz alarım sensöri vs
kısaca projede var olan herşeyi değiştirebilirsiniz .
anladığım kadarı ile bu aracınız için sil baştan yeni proje gerekiyor .araç fiyatı aynı modele göre uygun fiyatlı ise düşünülebilir .ruhsat tse mua vs 800 -1100 arası gidiyor.

Son düzenleme:

aracınızda duş yoksa duş eklemeniz için proje gerekiyor (sızdırmazlık -klozet vs)
var olan ları istediğiniz gibi söküp yenisini yapabilirsiniz güvenlik ve sabitlemeye dikkat ettiğiniz sürece
atık depo nuz yoksa eklemek için proje istiyor
ocak yoksa ocak ekleyemesniniz proje istiyor lpg sızdırmazlık gaz kesici gaz alarım sensöri vs
kısaca projede var olan herşeyi değiştirebilirsiniz .
merhaba

aracı satın alırken yanlız ruhsatını alıcam projesini nereden görebilirim

Merhaba

Bu ruhsat bilgileri ile muhtemelen muayenede ve çevirmelerde sıkıntı yaşarsınız,çoğu ilde , ilçede çok az karavan ruhsatı verildiği için yanlış yazılmış olabiliyor ,en mantıklısı emniyette sorgulatın aracı araç normalde karavansa m1 olmalı n1 değil ,kullanım amacı da hususi-yolcu nakli olmalı

Aracınızda çizilen proje harici herşey yeni bir tadilat projesi gerektirir.

karavan olarak ruhsat çıkarma maliyetine gelince
siz aracınızı bitiriyorsunuz
proje 1200 TL
akm 200TL
muayene 200 TL
ruhsat 100TL
toplam 1700tl gibi düşünün

Araç buysa değmez çok pahalı arkadaşın dediği gibi 20 000 e alırsın geri kalan 13000 e şahane bir karavan yaparsın, şirketin biri ile konuştum mobilya ve kaplama için ruhsat proje dahil 10500 istediler

Araç buysa değmez çok pahalı arkadaşın dediği gibi 20 000 e alırsın geri kalan 13000 e şahane bir karavan yaparsın, şirketin biri ile konuştum mobilya ve kaplama için ruhsat proje dahil 10500 istediler
hangi firma öğrenebilirmiyiz.ruhsat+proje ve mobilya 10500 sanki uygun geldi.( yücel1969 arkadaşın belirttiği proje ruhsat mailiyeti yaklaşık 1700 TL düşünce)
tabi kullanılacak malzeme ve işcilik kalitesi de ayrı bir konu olacak.

0542 328 0429 mustafa sigortacı mobilyacının telefonu isteyebilir sin aynı zamanda karavan imalatı yapıyorlar
Önceki yaptıkları arabanın görüntüleri isteyebilirsin
Dezavantaj ı yerleri Sinop ta

Rica ederim. ben kendim her aşamasını yapmak veya yapılırken başında olmak istiyorum bu sıralar karavan imalatı na başlamak üzereyim Hemen hemen tüm malzemeleri aldım hayırlısı

Rica ederim. ben kendim her aşamasını yapmak veya yapılırken başında olmak istiyorum bu sıralar karavan imalatı na başlamak üzereyim Hemen hemen tüm malzemeleri aldım hayırlısı
Allah kolaylık versin, bu arada Ekim'e ertelenen yeni trafik yönetmelğinin içeriğini hiçbiryerde bulamadım, bireysel karavan imalatına gelecek sınırlamalar hakkında bilginiz var mı ?

Bir kaç gün önce mühendisle konultum ruhsat 2+1 m1 hususi oluyor motokaravanda olmaz sa olmaz
yemek pişirme yeri
gaz sensör alarm
gaz kaçağı esnasında gaz kesici istediler.
Oturma gurubu yatağa dönüşebilir olmalı
koltuklar iyice sabitlenmeli
duş ve wc olacak dedi
Eskiden bu şartlar. Yoktu

Bunlar TSE ile gelen şartlar ama bir de Ekim ayına ertelenen yeni yönetmelikten bahsediliyor ve sadece lisanslı karavan üreticileri yapabilecek deniyor ??

Herhese yeniden merhaba

evet almayı düşündüğüm araç link deki araç dediğiniz gibi biraz araştırdım ayni fiyatlara çok daha iyi araçlar var
beni proje ve ruhsat işlemleri korkuttuğu için bunu almayı planlamıştım ama okuduklarımdan öğrendiklerim pek de korkmamak gerektiği
muğla veya çevre illlerinde kendi karavanını yapan kimse var mı özellikle yapım aşamasında olan yada başlamayı düşünen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri