Motokaravan Ruhsat Panelvan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mbinmar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,603

mbinmar

hacı mehmet
ZORUNLU SİGORTAYI SORDURDUM PANELVAN 1000-1400 ARASI ,KARAVAN OLURSA 7800 DİYOR MERAK ETTİĞİM AKLIMDA İKİ ŞEY VAR PANELVAN KALIP KARAVAN GİBİ KULLANMAK
1 PANELVAN İÇİNİ YATAK MASA VS YAPIP ARKASINA REMORK YAPTIRIP 120*190 LIK MUTFAK VE WC Yİ ORAYA YAPTIRMAK BÖYLECE PANELVAN İÇİNE İŞLEM YAPMAMIŞ OLURUM
2 PANELVAN İÇİNE WC VE MUTFAK YAPIP YATAK KOYMADAN WC Lİ PANELVAN RUHSATI ALSAM VE SONRADAN KARAVAN GİBİ KULLANSAM
BUNLARI YAPARSAM RESMİ OLARAK SIKINTI OLURMU LÜTFEN BU KONUDA BİLGİSİ OLANLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.

Son düzenleme:

Etiketler

750 kg altı güney karavan midi al . Tak arkaya , römork la falan uğraşma daha iyi . Fiyatı da uygun . Ayrıca panelvanda da yatabilirsin . Ayrıca içine seyyar masa sandalye yatak da koyabilirsin .

ZORUNLU SİGORTAYI SORDURDUM PANELVAN 1000-1400 ARASI ,KARAVAN OLURSA 7800 DİYOR MERAK ETTİĞİM AKLIMDA İKİ ŞEY VAR PANELVAN KALIP KARAVAN GİBİ KULLANMAK
1 PANELVAN İÇİNİ YATAK MASA VS YAPIP ARKASINA REMORK YAPTIRIP 120*190 LIK MUTFAK VE WC Yİ ORAYA YAPTIRMAK BÖYLECE PANELVAN İÇİNE İŞLEM YAPMAMIŞ OLURUM
2 PANELVAN İÇİNE WC VE MUTFAK YAPIP YATAK KOYMADAN WC Lİ PANELVAN RUHSATI ALSAM VE SONRADAN KARAVAN GİBİ KULLANSAM
BUNLARI YAPARSAM RESMİ OLARAK SIKINTI OLURMU LÜTFEN BU KONUDA BİLGİSİ OLANLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.
özel amaçlı araç olarak ruhsat ta alsam 3000-4000 arası dediler

Cekme karavan cesitleri
A
motokaravan veya çekme karavan değil arası böyle bir karavan la hem çekme karavan ın hemde motokaravanın avantajlarını sağlayabiliriz gibi düşünüyorum

Fıstık gibi olurda ;
bu ürünü bulabilip ruhsat alabilirsen !

İlklerden olursun hem de .
hocam çekme karavan statusunde olduğu için ruhsat gerekmiyor.güney karavana mesaj attım cevap bekliyorum. 10-15 bin gibi masrafım olacak gibi görünüyor olumsuz gelirse remork yapan yerlerden birinde yaptırmayı planlıyorum istediğimde karavandan ayrılıp araç ı tek başına kullanmak ve böylece yüksek prim ödemeden motokarava sahibi olmuş olacağım hayırlısı bakalım yapmaya başlarsam paylaşacağım inşallah emsal olsun.içinde motokaravan sahibi olmak isteyip te olamayanlar için.

Vakti zamanında biraz araştırırken Erba'nın aşağıdaki Linkte paylaştığı karavana rastlamıştım. Eğer üretici tekerlekli römork için Tip onaybelgesine sahipse, Fatura da veriyorsa Ruhsat ve plaka çıkarılır. Çekici aracında çekmek için ruhsata işlenmiş uygun donanımı varsa neden olmasın.

Iveco TIR Karavan - Karavan, Erba karavan, moto karavan, karavan, çekme karavan, şantiye karavan, erba karavan, caravan, gezici karavan, römork karavan, karavan imalatı, motorlu karavan, türkiye karavancılar, adapazarınd

Bende de bir ducato minibüs var.14+1 Karavana başlayacğım ama bu sigorta ve vergiden sebep çekmede yapabilirim. herkes farklı birşey söylüyor. sigorta minimumla maximum arasındaki fark nedir acaba. birde muayene hersene mi olacak motokaravana dönünce. projemi hazırladım ama bu sorunlardan sebep vaz geçip çekme karavan yapmayıda düşünmüyor değilim

hocam çekme karavan ın zorunlu sigortası yok vergisi de yok bu avantajları var fakat çekme karavan kullanan bir iki kişi ile konuşmuştum yol tutuşunun iyi olmadığı zor olduğu .geri geri gitmek tam bir çileymiş ,gemiye binmek çok zor muş ,yokuşlarda sıkıntılı imiş bu sebeplerden dolayı vazgeçtim. motokaravan istiyorum .MOTOKARAVAN İLE PANALVAN vergi değişmiyor fakat zorunlu trafik sigortası çok yüksek ,yıllık muayenede aynı. yukarıdaki resimdeki gibi karavan a MOTO-ÇEKME )ruhsat alınamıyormuş, ama minubus veya panalvan için bir kaç kişiden görüş istedim ruhsatı karavana çevirmeden karavan sahibi olunabilir mi araştırıyorum olmadı şöyle bir yöntem üzerinde düşünuyorum panalvan içine mutfak veya wc yi koymadan 100x195 cm lik remork yaptırıp o şekilde kullanılabilir böylece resmi olmuş olur ruhsat penalvan kalır.
not:minubus un de zorunlu sigortası yüksek diye biliyorum

Son düzenleme:

hocam çekme karavan ın zorunlu sigortası yok vergisi de yok bu avantajları var fakat çekme karavan kullanan bir iki kişi ile konuşmuştum yol tutuşunun iyi olmadığı zor olduğu .geri geri gitmek tam bir çileymiş ,gemiye binmek çok zor muş ,yokuşlarda sıkıntılı imiş bu sebeplerden dolayı vazgeçtim. motokaravan istiyorum fakat vergi değişmiyor fakat zorunlu trafik sigortası çok yüksek ,yıllık muayenede aynı. yukarıdaki resimdeki gibi karavan a ruhsat alınamıyormuş, ama minubus veya panalvan için bir kaçkişiden görüş istedim ruhsatı karavana çevirmeden karavan sahibi olunabilir mi araştırıyorum olmadı şöyle bir yöntem üzerinde düşünuyorum panalvan içine mutfak veya wc yi koymadan 100x195 cm lik remork yaptırıp o şekilde kullanılabilir böylece resmi olmuş olur ruhsat penalvan kalır.
not:minubus un de zorunlu sigortası yüksek diye biliyorum
Yanlış anlamaları önlemek için iki noktaya biraz açıklık getirmek istiyorum. Norveç’in dar ve virajlı yolları tatil aylarında çekme karavanla doludur. Çekme karavan aşırı yüklenmemişse, yük dağılımı dengeliyse ve çekici araç çekme karavanı zorlanmadan çekebilecek güçteyse rahatça yolculuk yapabilirsiniz. Çekme karavanla uzun yola çıkmadan önce geri geri gitmeyi mutlaka öğrenmek lazım. Bu o kadar zor değil. Aşağıdaki videoya bakarken, lisanı anlamayanların ön tekerlerin hareketlerini gözden kaçırmamaları iyi olur. Forumda çekme karavanı olan bir arkadaş benzer bir video yapabilse çok faydalı olur. Deneyimli birisinin yardımı ile kolay öğrenebilecek bir durum.

Son düzenleme:

Bende de bir ducato minibüs var.14+1 Karavana başlayacğım ama bu sigorta ve vergiden sebep çekmede yapabilirim. herkes farklı birşey söylüyor. sigorta minimumla maximum arasındaki fark nedir acaba. birde muayene hersene mi olacak motokaravana dönünce. projemi hazırladım ama bu sorunlardan sebep vaz geçip çekme karavan yapmayıda düşünmüyor değilim
Hocam moto-çekme karavan konusu açtım orda bir düşüncem var resmettim minibüs in ideal gereksiz koltukları söktürsen gerekli mobilyaları yapıp, wc lavabo mutfağı içine yapmadan 130x200 lik bir remorka wc mutfak atık depo yaparsan ruhsat ta karavan olmayacağı için panalvan kamyonet olacağı için karavan için istenen yüksek sigorta ödemeden karavan hayatına başlayabilirsin, yinede en iyi bilgiyi proje çizen mühendislerden alabilirsin şu an ki sigorta primleri ile karavan ruhsatı almak akıl karı değil

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri