Motokaravan Olarak VW Grubu Araçlar Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan warsoul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 434
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 241,269
Ynt: Motokaravan Olarak VW Grubu Araçlar Hakkında Herşey

arka koltuğu yatarlı yapmak için yatarlı sistem yeni bir koltuk koymak gerekli .orjinal koltuğun sabitlenmesi için aracın tabanında orjinal geçme yerleri var.sonradan yatarlı koltuk için aracın tabanını delmek gerekir buna razı olursanız çözüm bu .buzdolabı için çakmaklığa takılan buzdolabları var ama bana göre bu peliter buzdolapları pek işe yaramıyor enerji tüketimleri çok fazla iken soğutma açısından cok fakirler .en iyi çözüm 12 volt kompüresörlü buzdolabı bunun sıkıntısı ise fiyatı ve havalandırma deliği..

Etiketler

Çok teşekkürler Hikmet Bey öz bilgiler için. Aracı delmemek için yatarlı koltuğun orjinal koltuk deliklerine montajı mümkün olamıyor mu?

BORABORA' Alıntı:
Çok teşekkürler Hikmet Bey öz bilgiler için. Aracı delmemek için yatarlı koltuğun orjinal koltuk deliklerine montajı mümkün olamıyor mu?

yapılabilir ama çıkma olarak ayakları sağlam üstü bozuk bir koltuk bulmak lazım.bu ayaklar kesilerek çıkartılıp yatarlı koltuğa kaynakla monte etmek lazım ama bu işlemi sanayideki bir ustaya yaptırmak zor uğraşmazlar.(benim işim bu olduğundan söylüyorum) birde çıkma olarak koltuğu bulmakta oldukça zor belki sağlamı bulursunuz onun fiyatıda çıkma olarak 750 .1000 liradan aşağıya olmaz artı yatarlı koltuk ve işcilik. bir araca orjinali bozmadan birşeyler yapmak hem zor hem pahalı.benim işim WV yedek parça ve servis. Carevellle minibüs olarak çok ayrıcalıklı bir araç çokta hoşuma giden bir makina o kadar elime sahip olmak için fırsatlar geçti hep almak istedim.ama bu kamp işine uymaması ve değişiklikler yapılması zor olduğundan hep vazgeçtim.

raptor' Alıntı:
yapılabilir ama çıkma olarak ayakları sağlam üstü bozuk bir koltuk bulmak lazım.bu ayaklar kesilerek çıkartılıp yatarlı koltuğa kaynakla monte etmek lazım ama bu işlemi sanayideki bir ustaya yaptırmak zor uğraşmazlar.(benim işim bu olduğundan söylüyorum) birde çıkma olarak koltuğu bulmakta oldukça zor belki sağlamı bulursunuz onun fiyatıda çıkma olarak 750 .1000 liradan aşağıya olmaz artı yatarlı koltuk ve işcilik. bir araca orjinali bozmadan birşeyler yapmak hem zor hem pahalı.benim işim WV yedek parça ve servis. Carevellle minibüs olarak çok ayrıcalıklı bir araç çokta hoşuma giden bir makina o kadar elime sahip olmak için fırsatlar geçti hep almak istedim.ama bu kamp işine uymaması ve değişiklikler yapılması zor olduğundan hep vazgeçtim.
Tekrar çok teşekkür ederim. Önerilerinizi gözönünde bulunduracağım.

Çok faydalı bir topik daha paylaşımda bulunan herkese çok teşekkür ederim...

Türkiye'de T5 e açılır tavan yapan firma tanıyorsanız lütfen bilgi verirmisiniz.
Bilginin güncel olması çok önemlidir.
Teşekkürler.

cygnet' Alıntı:
Türkiye'de T5 e açılır tavan yapan firma tanıyorsanız lütfen bilgi verirmisiniz.
Bilginin güncel olması çok önemlidir.
Teşekkürler.

Şu an için T5 e Türkiye de açılır tavan yapan tek firma Ankara da .www.erdalotodoseme.com

Firmanın sayfasında yapılmış örnekleri var . Reimonun sistemini kullanıyorlar sadece tavan için istedikleri ücret 5000 euro:smiley:.yurtdışında 2000-3000 euro gibi yaptırma şansınız var

ImageUploadedByTapatalk1392637085521906

Ynt: Motokaravan Olarak Vw Grubu Araçlar Hakkında Herşey

Ege karavanda su anda bir tane yapılıyor.

nevzat' Alıntı:
www.erdalotodoseme.com

Gordugum kadari ile Reimo'nun orjinal tavanini takiyorlar. Zaten Almanya'da bile €3000 olan tavanin vergileri ile buraya gelene kadar €5000 olmasi normal. Fakat benim anlamadigim su ki niye ellerindeki tavanlardan birini kalip olarak kullanarak bunun yerlisini uretmiyorlar. Turkiye'de daha cuzi fiyatli acilir tava icin bekleyen onlarca insan var. Tabii ki birebir kopyalamak etik olarak dogru degil, fakat kopyalamadan uzerine arastirma calismasi yapmadan zaten degil daha iyisini aynisini bile uretemezsiniz.

Ben bu tarz bir firma sahibi olsam Almanya'dan Reimo tavanlarin orjinallerinden her model icin getirtir kalibini alirim. Sonrada iyi bir reklam kampanyasi ile bu urunlere olan talebi arttiririm. Boylelikle yaptigim yatirimi zaten 3-4 araca montaj islemi sonrasinda cikaririm.

Sanirim ulkemiz insani hep "dertsiz basima dert almiyim" mantiginda ilerlediginden boyle oluyor.

melihbozkurt' Alıntı:
Gordugum kadari ile Reimo'nun orjinal tavanini takiyorlar. Zaten Almanya'da bile €3000 olan tavanin vergileri ile buraya gelene kadar €5000 olmasi normal. Fakat benim anlamadigim su ki niye ellerindeki tavanlardan birini kalip olarak kullanarak bunun yerlisini uretmiyorlar. Turkiye'de daha cuzi fiyatli acilir tava icin bekleyen onlarca insan var. Tabii ki birebir kopyalamak etik olarak dogru degil, fakat kopyalamadan uzerine arastirma calismasi yapmadan zaten degil daha iyisini aynisini bile uretemezsiniz.

Ben bu tarz bir firma sahibi olsam Almanya'dan Reimo tavanlarin orjinallerinden her model icin getirtir kalibini alirim. Sonrada iyi bir reklam kampanyasi ile bu urunlere olan talebi arttiririm. Boylelikle yaptigim yatirimi zaten 3-4 araca montaj islemi sonrasinda cikaririm.

Sanirim ulkemiz insani hep "dertsiz basima dert almiyim" mantiginda ilerlediginden boyle oluyor.

Melih Hocam`; duygularıma tercüman olmuşsunuz.Sanırım Türkiye de üretilememesinin en büyük nedeni sayı.Üretecek olan talebi göremiyor.Bu fiyatlar çok yüksek ,bu günkü kurdan sadece tavanın fiyatı 30000 lira .

Arkadaşlar,

Bende 2007 model Yüksektavan T5 Transporter alıp , karavana dönüştürmeyi planlıyorum

Mevzuatta son durum nedir? Karavana tadilat projeleri onaylanıyormu?

Which motorhome dergisinin 10 adet VW T5 minibus campervan i kapsayan incelemesi. Modeller Ingiltere'den. Videoyu izlerken goreceginiz gibi burada yapilan modeller farkli. Turkiye'de su ana kadar gormedigim arkadan mutfakli, onde 4 kisilik koltuklu modeller cogunlukta.

http://www.youtube.com/watch?v=HIUwrCRNj3M

nevzat' Alıntı:
Teşekkürler melih çok güzel videoymuş ama ben kim kazanmış anlayamadım

Nevzat hocam birinciyi bende bilmiyorum cunku belirtmemis. Bir sonraki ay cikacak olan dergini sayisinda aciklayacaklardi. Bu dergiyi almadigim icin bilmiyorum. Fakat benim icin onemli olan farkli model ve fikirdeki karavanlari gormekti.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri