Motokaravan Kiralayarak Almanya-Avusturya-İtalya-İsviçre

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafayetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 777
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 136,606
Ynt: Motokaravan Kiralayarak Almanya-Avusturya-İtalya-İsviçre

Değerli yetim ailesi,Geziniz çok keyifli, çok güzel fotoğraflarla ve çok doğal video çekimleriyle ,gerçektende bize görsel ziyafet çektiniz,manzara resimlerine hayran kaldık doğrusu. Gezi yazılarını okurken insan ,sanki geziyi yapanlarla biraradaymış gibi oluyor ve o anı paylaşıyor.Bende bu gezinin bitmesini hiç istemedim,doğruyu söylemem gerkirse.Bu gezinizi ikinci kez okudum ben,ilkinde siteye yeni kaydolmuştum,çekindim mesaj atmaya ilk zamanlar,bu hafta ikinci kez okudum,bu sefer bilgi edinmek için.Gezi anıları aslında başka gidecek olanlar içinde rehber niteliğinde oluyor,bunun için size ve sizin nezninizde tüm gezi anılarını paylaşanlara teşekkürler.Bunca yazıyı ,resmi ve videoyu hiç erinmeden büyük sabırla bizlerle paylaştığınız için yetim ailesine yürekten teşekkürler....Hep bizimle olun.....

Etiketler

itira9' Alıntı:
Değerli yetim ailesi,Geziniz çok keyifli, çok güzel fotoğraflarla ve çok doğal video çekimleriyle ,gerçektende bize görsel ziyafet çektiniz,manzara resimlerine hayran kaldık doğrusu. Gezi yazılarını okurken insan ,sanki geziyi yapanlarla biraradaymış gibi oluyor ve o anı paylaşıyor.Bende bu gezinin bitmesini hiç istemedim,doğruyu söylemem gerkirse.Bu gezinizi ikinci kez okudum ben,ilkinde siteye yeni kaydolmuştum,çekindim mesaj atmaya ilk zamanlar,bu hafta ikinci kez okudum,bu sefer bilgi edinmek için.Gezi anıları aslında başka gidecek olanlar içinde rehber niteliğinde oluyor,bunun için size ve sizin nezninizde tüm gezi anılarını paylaşanlara teşekkürler.Bunca yazıyı ,resmi ve videoyu hiç erinmeden büyük sabırla bizlerle paylaştığınız için yetim ailesine yürekten teşekkürler....Hep bizimle olun.....

Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederiz.....

Ebru hanım Mustafa bey.herkes gribi teşekkür ederek başlamak istiyorum.lutfen vize prosesini de anlatırmısımız.hangi ülkeden aldınız, turistik vizemi, geçiş yaptığınız ülkelerde yadda giriş çıkış ta sorun olmadı mı? Kaç günlük vize aldınız, şahsen mi aracılar vasıtasıyla mı aldınız? Detaylı bir vize açıklamasına cok ıhtıyac var. Sonsuz teşekkür emekleriniz için

delidolu40' Alıntı:
Ebru hanım Mustafa bey.herkes gribi teşekkür ederek başlamak istiyorum.lutfen vize prosesini de anlatırmısımız.hangi ülkeden aldınız, turistik vizemi, geçiş yaptığınız ülkelerde yadda giriş çıkış ta sorun olmadı mı? Kaç günlük vize aldınız, şahsen mi aracılar vasıtasıyla mı aldınız? Detaylı bir vize açıklamasına cok ıhtıyac var. Sonsuz teşekkür emekleriniz için

Vizemizi aracı kurum olmadan Almanya konsolosluğundan altı aylık çoklu giriş aldık.Selamlar...

Ynt: Motokaravan Kiralayarak Almanya-avusturya-italya-isviçre

sn yetim ailesi,
siteyi yeni keşfetmiş biri olarak ilk okuduğum yazı sizin bu yazı dizisi olmuştur. tek kelimeyle harika bir gezi ve akabinde şahane bir yazı dizisi olmuş tebrik ederim.
bu arada hemşehri olduğumuzu ekleyeyim ben ve eşim de adap.lı hatta karaağaçdibinde ikamet ediyoruz yani sizin muayenehaneye çok yakınız :smiley:. kendim Kocaeli de devlet memuru olarak çalışıyorum aynı zamanda Sakarya da matematik öğretmeniyim. bu kısa introdan sonra esas konuya geçeyim;
size sorum şu olacak: benim de bir karavanla seyahat orta vadeli bir hedefim var ve rotam aşağı yukarı 3200 km. sizin kiraladığınız tarzdaki bir karavan 100 km de kaç € luk mazot tüketiyor. Sizin rotanız toplam kaç km. idi ve ne kadar yakıt masrafınız oldu?
şimdiden teşekkür ederim...

Aykut hocam Sakaryalı bir hemşehrimin karavancılığa heveslenmesinden ziyadesiyle memnun oldum.Gelelim sorunuza:kiraladığım alkovenli motokaravan ortalama 12 litre mazot yaktı.Yine yanlış hatırlamıyor isem 3000 km yol yaptık b-ve mazotun litresi Almanyada 1.5 € civarında idi selamlar.

Mustafa bey, verdiğiniz nokta atışı bilgi için teşekkür ederim.

Yine harika bir yazı dizisi,akıcı ve detaylı anlatım,faydalı bilgiler,teşekkür ederim kendi adıma Allah razı olsun..Fakat resimler hala yok,eğer resimler gelmezse gerçekten çok yazık olacak bunca emeğe..

yeni üye olduğumdan mıdır bilemedim ama bahsettiğiniz ne yazılara ne de fotolara ulaşabildim. Kayıt sırasında bahsi geçen 20 mesajlık bir uyarı vardı sanırım o engele takıldım, sorun giderilince geri geleceğim bu sayfaya...

Yusuf Yalçın' Alıntı:
yeni üye olduğumdan mıdır bilemedim ama bahsettiğiniz ne yazılara ne de fotolara ulaşabildim. Kayıt sırasında bahsi geçen 20 mesajlık bir uyarı vardı sanırım o engele takıldım, sorun giderilince geri geleceğim bu sayfaya...
Öncelikle hoşgeldiniz Yusuf Bey.Yeni üyelikle ilgisi yok sitenin aylardır çözülemeyen sorunu bu,pek çözülecek gibi de durmuyor maalesef..

iletiniz için çok teşekkür ederim Muhammed Bey, inşallah sorun giderilir en kısa sürede.

Merhaba ,
ilginize öncelikle teşekkürler.Bir haftalık Endülüs tatilimizden yeni döndük.Yine motokaravan kiralayarak gerçekleştirdik .Eşim geçen yılki gezimizi pdf olarakta hazırlamıştı.İlgilenirseniz belki şekilde indirebilirsiniz sanırım .BU SAYFADA SONLARDA OLACAK .Yakında ikinci sayfadada olabilir .Ancak bu yazının yok.Sitede genelde aynı sorun var .Umarım hallolur .

mustafayetim' Alıntı:
Geçen yıl Münih(Sulzemoos)den motokaravan kiralayarak yaptığımız bu geziyi yazı dizisi olarak anlatmak istememin en önemli nedeni karavan kiralayarak gezi yapmak isteyen arkadaşlara detaylı bilgi vermek.Böyle bir alternatif ilede avrupada çok güzel seyehat yapılabileceğini göstermek.Özellikle karavan sahibi olmaya heves eden ancak henüz bu isteğini gerçekleştiremeyen arkadaşlar bu yollada karavan dünyası ile tanışabilirler.Nitekim ben geçen haziran ayında yaptığım bu güzel geziden dört ay sonra hymer çekme karavanımın siparişini verdim.
Bu yazı dizisinde avrupanın gözde şehirleri Münih Salzburg Insburg Venedik Floransa Luzern ile ilgili çok güzel kareler küçük videolar seyredeceksiniz.Ayrıca birer doğa harikası olan Garda Como Porlezzo ve luzern göllerinin kenarında kaldığımız enfes kampingleri tanıyacaksınız.
Bu seferki seyahatimizi Yetim ve Tutuş aileleri olarak iki ayrı motokaravanda dört büyük dört çocuk olarak gerçekleştirdik.Böylece iki ailenin motokaravanla yaptığı seyahatine tanık olacaksınız. Gerek ben gerekse eşim Ebru gezi dizisini takip eden arkadaşlarımızın her türlü sorularını cevaplamaktan zevk duyacağız.Zaten yukarıda da belirttiğim gibi geçen sene haziran ayında yaptığımız bu geziyi anlatma sebebimiz motokaravan kiralayarak gezmeninde çok güzel bir alternatif olduğunu göstermek.Takip edecek olan herkese şimdiden teşekkür ederiz.

Mustafa Bey merhaba,

Notlarınızdan gerçekten ziyadesiyle faydalandım. Çok teşekkür ederim. Mcrent firmasının karavan'ı (Avrupa'da Motorhome diyorlar :smiley: ) anlatan videolarını (http://www.youtube.com/playlist?list=PL54AB93FF3FBCD4B7) da bu yazı dizisini okuyanlara tavsiye ederim. Birkaç kez seyredip iyice anlamak, karavan'ı ilk defa kiralayacakları için yararlı olacaktır.

Merhaba Mustafa Bey ve Ebru Hanım;
Uzun yıllardır planladığım karavan ile Avrupa turunu, sizlerin deneyimlerini de okuduktan sonra, kısmetse bu yaz yapmayı düşünüyoruz.
Bu konuda aşağıda merak ettiğim sorulara, tecrübeli arkadaşlar cevap verebilirse çok memnun olacağım;
1. Karavan kiralarken (3-4 Kişilik) sahip olduğum B sınıf ehliyet yeterli olacak mıdır?
2. Daha önce Avrupa'da minibüs kullandım ama karavan tecrübem olmadı, bu bakımdan motokaravan kullanmak çok zor mudur?
3. Kamping alanlarından yapılan rezervasyonlar güvenli midir? Gittiğimizde "Kusura bakmayın yerimiz kalmadı" gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
4. Biz 5 aile olarak bir tur düzenledik. Bu şekilde 5 ayrı karavan ile seyahat etmek sizce ne gibi sıkıntıları beraberinde getirebilir?
5. Rota olarak sizlerin maceralarını da dikkate alarak, Almanya Münih'ten başlayan ve güneye uzanan bir yol çizdik. Bu anlamda yardımcı olabileceğiniz her türlü tavsiyeye ihtiyacım olabilir.

Yardım ve destekleriniz için şimdiden bir kez daha teşekkür ederim.
Sevgi ve saygılarımla...

Sinan Çavun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.