Motokaravan Kiralayarak Almanya-Avusturya-İtalya-İsviçre

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafayetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 777
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 136,630
Ynt: Motokaravan Kiralayarak Almanya-Avusturya-İtalya-İsviçre

Sevgili Fatih Abi iltifatların için çok teşekkürler.Geçen sezon hızına yetişememiştim yeni sezonda inşallah seni çekme karavanınla igomenitsa rampalarına tırmanırken yakalayıp bir kaç günde olsa beraber gezmeyi ve bu anıları yazmayı ümit ediyorum.Ailecek selamlar...

Etiketler

Haşmet Bey gezi yazısı boyunca katılımınız ve takibiniz bizim için motivasyon kaynağı oldu tekrar tekrar teşekkürler.Ailecek selamlar...

Erdem Bey gezi anıları boyunca takip ettiğinizi biliyorum çok teşekkürler.Sağolun....

Mustafa Bey, yurdışında karavan kiralayarak gezme fikri ve bununla ilgili merak edilen bir çok konuyu aydınlattığınız çok değerli paylaşımınız ve emekleriniz için teşekkürler. Önemli bir referans başlığı olarak takip edileceğini düşünüyorum. Saygılarımla.

Gezi yazımı okuyup beğendiğiniz için çok teşekkürler selamlar..

Mustafa Bey, bu yaz kısmet olursa 15-20 günlük benzer bir tur yapmayı hayal ediyoruz. Hatta sizin karavan kiraladığınız firmayla da bir kaç soru sormak amacıyla yazıştık.

Kafamızda şöyle bir tereddüt var. Biz 2 yıl önce bine araç kiralayarak (Hollanda, Belçika-Kuzey ve Orta Fransa, Lüksemburg, Almanya -kısmen) tur yapmıştık. Binek araç olduğu için en önemli amacımız olan şehir içlerine rahatlıkl ulaşarak bir çok yeri gezebildik. Sorun, bizi bu konuda karavan nasıl sınırlar acaba çok etkilenir miyiz bilemedik. Çünkü amacımız şehir merkezlerinde gezilecek yerleri ziyaret etmek (bir taraftnda karavanın özgürlüğünü yaşamak -çok şey istiyoruz değil mi :smiley:- ) Konaklama alanlarında şehir merkezine ulaşımınız nasıl oluyordu? Şehirlere karavan ile ne kadar girilebiliyor bunları merak ediyoruz.
Çok teşekkürler

Sayın Borabora yurt dışı kampinglerde resepsiyonda genelde kamp yakınlarından geçen otobüslerin tur saatlerini yazan broşürler mevcuttur.Toplu taşıma araçları ile şehir merkezlerine gidebilirsiniz.Tabiki kendi aracınız olması ayrı bir rahatlık ancak yinede çok zorlanmazsınız.
Gezi anılarınızı merakla bekliyor olacağız selamlar...

BORABORA' Alıntı:
Mustafa Bey, bu yaz kısmet olursa 15-20 günlük benzer bir tur yapmayı hayal ediyoruz. Hatta sizin karavan kiraladığınız firmayla da bir kaç soru sormak amacıyla yazıştık.

Kafamızda şöyle bir tereddüt var. Biz 2 yıl önce bine araç kiralayarak (Hollanda, Belçika-Kuzey ve Orta Fransa, Lüksemburg, Almanya -kısmen) tur yapmıştık. Binek araç olduğu için en önemli amacımız olan şehir içlerine rahatlıkl ulaşarak bir çok yeri gezebildik. Sorun, bizi bu konuda karavan nasıl sınırlar acaba çok etkilenir miyiz bilemedik. Çünkü amacımız şehir merkezlerinde gezilecek yerleri ziyaret etmek (bir taraftnda karavanın özgürlüğünü yaşamak -çok şey istiyoruz değil mi :smiley: - ) Konaklama alanlarında şehir merkezine ulaşımınız nasıl oluyordu? Şehirlere karavan ile ne kadar girilebiliyor bunları merak ediyoruz.
Çok teşekkürler
Sn.Borabora, Avrupa'da motokaravanların kamp sahası dışında konaklamasına izin verilmiyor. Ama kiralayacağınız araç camper tarzı olursa hem şehir içlerine rahat girersiniz, hem de beğendiğiniz yerde konaklarsınız. Sadece araç dışına kamp kuramazsınız.

Mustafa Bey çok teşekkürler. Bu arada benim Wierschak firmasına yazdığım e-postayı firma yetkilisi Mcrent firmasına yönlendirmiş. Onlar da çok ilgili bir e-posta yazmışlar ancak sizin de belirttiğiniz gibi Mcrent'in fiyatları ile Wierschak arasında çok ciddi farklar var. Ben talebimi Wierschak'a iletmiştim oysa, neden acaba Mcrent'e yönlendirdiler ki? Direk onlardan kiralayamıyor muyuz? Siz bu durumla karşılaşmış mıydınız, ya da nasıl çözmüştünüz?

Haşmet Bey, öneriniz için çok teşekkürler. Gerçekten bu seyahati çocuklarımız büyük olduğu için camper ile yapabilmemiz zor. Muhtelemen Mustafa Bey'in kiraladığı gibi bir karavan ya da 2'li ranza ve bir alkoven üzeri gibi gerekecektir. Ancak benim de bir gün mutlaka CAMPER'im olacak inşallah :smiley:

Biz Floransa'da bir otoparka parkedip şehri ezmiştik .Ancak konaklama yapmadık .Garda ' da merkezde otoparkta motokaravanı bıraktık .Salzburg' da merkeze otobüsle gittik.Ekonomik Salzburg kart almıştık .innsbruck'ta stadın parkında geceledik .kimse birşey demedi .Merkeze yürüyerek 20 dakikada gitmiştik .Luzern'de yine otobüs kullandık ..
Biz de firma ile aynı sorunu yaşadık .Eşim anlatacak size .

Eşim telefonla konuşarak mc rent firması üzerinden değilde direk bu firma üzerinden kiraladık.Eğer Almanyada çalışan bir tanıdığınız var ise bu yoldan kiralama yapmaya çalışmanızı tavsiye ederim selamlar.

mustafayetim' Alıntı:
Eşim telefonla konuşarak mc rent firması üzerinden değilde direk bu firma üzerinden kiraladık.Eğer Almanyada çalışan bir tanıdığınız var ise bu yoldan kiralama yapmaya çalışmanızı tavsiye ederim selamlar.
Çok teşekkürler. Almanya'da bir tanıdığımız yok. Telefonla Wierschak firması ile görüşmeyi deneyeceğiz galiba
.

TEŞEKKÜRLER MUSTAFA BEY SAYENİZDE BENDE ORALARI SİZİNLE BERABER GEZMİŞ OLDUM....
TEŞEKKÜRLER

Bende teşekkür ederim gezi anılarımı okuduğunuz ve beğenilerinizi ifade ettiğiniz için Abdullah Bey.Sağolun..

Mustafa Bey, detaylı anlatımınız için teşekkürler. Park yerlerinin günlük kirası, elektrik su, yakıt gibi maliyetler konusunda bilgi verebilir misiniz?

Necdet Bey biz Yunanistan ve İtalya'da campinglerde kaldık.Fiatlar Yunanistan'da 35 euro İtalyada 50 euro civarlarında idi.Bu fiata elektrik ve su dahil.Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.