Motokaravan için Midibüs Sınıfına Giren Araçlar Neden Tercih Edilmiyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 3yyy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,418
Ynt: Motokaravan için Midibüs Sınıfına Giren Araçlar Neden Tercih Edilmiyor?

su depoları büyük olduğu için 15-20 gün arabayı hiç yerinden oynatmadı

Etiketler

bir alman kanalında izlemiştim avrupada bu işle ilgilenen firma sayısı çok
bir örnek vereyim izlediğim programda man kısa otobüsten karavan yapmışlardı ve öyle bir dizayn yapılmıştıki a'dan z'ye içinde arayabileceğiniz herşey var ve oldukça ferahtı içi ayrıca aracın en arka kısmını bir mercedes smart girecek kadar bölme ayırmışlar oraya da smart koyuyolardı.karavan parklarına karavanını çekiyor adamlar şehiriçinde işi olduğu zaman çıkartıyor smartı işini hallediyor kamper ına geri dönüyor.bence karavancılıkta işin sonu yok :D

http://www.motorkaravan.com/bolum.php?name=topla Buda googleden ararken buldum karavanı yapıyorlar teslim ediyorlar fiyatını burdan belirliyorsunuz en fazla eski paraya göre 45 milyar tutuyor yurt içi yut dışı çalışmalarını sergilemişler belki işinize yarar arkadaşlar .

Volk' Alıntı:
bir alman kanalında izlemiştim avrupada bu işle ilgilenen firma sayısı çok
bir örnek vereyim izlediğim programda man kısa otobüsten karavan yapmışlardı ve öyle bir dizayn yapılmıştıki a'dan z'ye içinde arayabileceğiniz herşey var ve oldukça ferahtı içi ayrıca aracın en arka kısmını bir mercedes smart girecek kadar bölme ayırmışlar oraya da smart koyuyolardı.karavan parklarına karavanını çekiyor adamlar şehiriçinde işi olduğu zaman çıkartıyor smartı işini hallediyor kamper ına geri dönüyor.bence karavancılıkta işin sonu yok :D
Sayın Volk herşey birazda para onlardaki ekonomik özgürlük ve hayat standartları bizde olsun bakın bizim forum smart değilde E200 koyar arkaya. ;D ;D ;D

herkese selam.. ben sercan 18 yaşındayım.. aşağıda sorucaklarımla uçuk biri olduğumu anlıyacaksınız zaten.. :D

üniversite nedeniyle Antalya'ya gidicem yurtla uğraşmak istemiyorum.. ehliyetim yok ama E sınıfı bir ehliyet alıcam..

babamla diyoruz ki: bi fiat 50 nc alalım otobüs tipi olanlardan onu karavan yapalım.. sizce nasıl uygun bir araçmıdır? teknik önerileriniz nelerdir? tuvalet,banyo yapabiLirmiyiz? vergi,vize olayları nelerdir? ruhsata işleme türü ne olur?

şimdiden teşekkürler..

araç şöyle bir şey temsili olarak resmini koyayım..

K vahitsan DSCF0134

vahitsan_DSCF0137.jpg

Selam Sercan

Karavan bölümünün tanışma başlığında kendini tanıtırsan sorularına kolayca cevap bulabilirsin. Ayrıca bir üniversite öğrencisi için bu tür bir işe girmek pek ucuza malolmaz. İkinci el çekme karavanlara bir bak eğer amacın sadece barınmak ise götürürsün antalyaya karavan orada kalır çünkü son yasalardan sonra bu tür karavanların yapımı bayağı zorlaştı diye biliyorum.

yasarergun' Alıntı:
Selam Sercan

Karavan bölümünün tanışma başlığında kendini tanıtırsan sorularına kolayca cevap bulabilirsin. Ayrıca bir üniversite öğrencisi için bu tür bir işe girmek pek ucuza malolmaz. İkinci el çekme karavanlara bir bak eğer amacın sadece barınmak ise götürürsün antalyaya karavan orada kalır çünkü son yasalardan sonra bu tür karavanların yapımı bayağı zorlaştı diye biliyorum.

ya çekmeye 2000tl verceğime çalışan otobüse 2000tl veririm daha mantıklı ha bi yere koyacaksam otobüsü koyarım bir şey de diyemezler diye düşünüyorum :smiley:

çizimin kötülüğü için kusura bakmayın elde çizsem iyi çizerimde pc ortamında mouse ile pek becerikli sayılmam :smiley:

şimdi diyoruz ki 50NC alalım tabanını sökelim altının boş olduğunu biliyoruz bavul koyma yerleri falan var. ortada arabanın tekerleklerin dönmesini sağlayan dişli demir var adını unuttum. o ortada kalıcak yalnız. 2 taraflı olarak indiricez tabanı aşağıya aşağıdaki şekildeki gibi bişi olucak. oluşacak o bölmeyi nasıl kullanabilirim sizce?

53556770.jpg

Şu 2 araç gönlümü fethetti :smiley: Ama kendim yapmalıyım :smiley:

ilk araç
http://www.sahibinden.com/1992_karavan_ruhsatli-47WQQaXQQ16166803WQQpXQQdisplayitem
16166803lfi.jpg

16166803bzo.jpg

ikinci araç
http://www.sahibinden.com/acil_kelepir_fiyata_yazlik-kislik_karavan-93WQQaXQQ15135421WQQpXQQdisplayitem
15135421_oz4.jpg

15135421_gc2.jpg

15135421_dtj.jpg

eğer fazla masraf yapmak istemiyorsan içindeki koltukları söküp istediğin gibi karavan yapabilirsin tabi ruhsata işletme düşüncen yoksa. Ama ben bu araçla sağa sola gitmek istiyorum dersen o biraz tuzluya mal olur
Hatta bunu yaparken ev eşyalarındanda yararlanabilirsin(çekyat masa gibi)

mehmedarda' Alıntı:
eğer fazla masraf yapmak istemiyorsan içindeki koltukları söküp istediğin gibi karavan yapabilirsin tabi ruhsata işletme düşüncen yoksa. Ama ben bu araçla sağa sola gitmek istiyorum dersen o biraz tuzluya mal olur
Hatta bunu yaparken ev eşyalarındanda yararlanabilirsin(çekyat masa gibi)

ya ruhsata işletme gibi bi düşüncem eğer pahalıysa yok gibi ( kaç para?) eğer işletmez isem

izmir - antalya arası gidecek karavan antalyada da plajlar arasında konum değiştirme söz konusu olabilir bi yere koyarım belki karavanı beğenmem 2km ötedeki plaja veya araziye çekerim gibi.. yani o karavanları türkiyenin 4bir yanını gezme gibi bir düşüncem şu anlık yok. üstte yazdığım yolculuklar sırasında ruhsata işleme olmadığı için bir sorun çıkar mı? trafik polisleri bu tip araçları sık sık kontrol eder mi?

ruhsata işletmek tüm işlemleri ile 5000 lirayı geçer tahminimce
trafik polisine gelince o da tamamen şans

Gösterdiğin aracı C sınıfı ehliyet de kullanır diye düşünüyorum,ayrıca E sınıfı ehliye için yaş sınırlarına bir daha bakmalısın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri