Motokaravan için Midibüs Sınıfına Giren Araçlar Neden Tercih Edilmiyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 3yyy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,017

3yyy

Yeni Üye
arkadaşlar 1989 model isuzu yarım otobüs aldım bunu 6 kişilik karavana çevirmek istiyorum vergileri de dahil olmak üzere yapımı konusunda her türlü öneriye açığım şimdiden teşekkür ederim

Etiketler
Ynt: Motokaravan için Midibüs Sınıfına Giren Araçlar Neden Tercih Edilmiyor?

merhaba, aracınızı hangi tip karavana çevirmek istiyorsunuz?
bende sizinkine benzer bir araçtan yaptığım karavanımı bitirmek üzereyim(1990 m23 otoyol), orjinal kasayı muhafaza ederekmi yoksa yeni kasa inşa ederekmi yapmayı düşünüyorsunuz açıklayıcı bilgi verirseniz katkıda bulunmak isterim.

impesa' Alıntı:
merhaba, aracınızı hangi tip karavana çevirmek istiyorsunuz?
bende sizinkine benzer bir araçtan yaptığım karavanımı bitirmek üzereyim(1990 m23 otoyol), orjinal kasayı muhafaza ederekmi yoksa yeni kasa inşa ederekmi yapmayı düşünüyorsunuz açıklayıcı bilgi verirseniz katkıda bulunmak isterim.

selam aracın orjinal kasasını muhafaza edip iç dizaynını geniş ve kullanışlı hale getirmek istiyorum hedef 2009 yazına hazır edip türkiye turuna çıkmak şimdiden önerilerinize teşekkür ederim ..

merhaba 3yyy,
yapmayı düşündüğünüz motorkaravan için önerilerim şunlardır:
1. aracın tüm yolcu koltuklarının sökülmesi
2. tüm iç kaplamaların sökülmesi
3. yan ve arka camların sökülmesi
4. yerleşim planının yapılması
5. yan ve arka cam yerlerinin sacla kapatılması( bu işlem için otobüs karoseri imalatcısı yada tamircisi bulmanız gereklidir, rulo sac ile yan camların olduğu kısım uzunlamasına tek parça halinde kapatılır. normal bir kaportacının yapabileceği iş değildir.)
6. aracın dizaynına göre pencere olması gereken yerler yeniden açılır( aracınızın camları sürgülü acılabilir tipse yeniden kullanabilirsiniz daha ekonomik olur) yenicam yaptırmanız gerekli ise sipariş veriyorsunuz bursada yapan firmalar var.
şimdilik bu kadar, eğer aracınızın resminide sitede yayınlarsanız daha ayrıntılı önerilerim olabilir.
kolay gelsin.

Herkese merhaba sitede yeniyim Tüm forumu okumamış olsamda dikkatimi çeken bir şeydir hep Ford transit fiat ducato ve vw t serisi tarzı araçlar karavan yapılmış veya yapılmak istenmiş. Acaba ıveco minübüs yada başka marka küçük otobüscüklere yapılsa genişliğinden faydalanılmazmı yada yapımı daha mı zor yada olmuyormu bu araçlara neden tercih edilmiyor? Sevgiler saygılar herkese mutlu günler .

Örnek resim.[attachment=1]

Iveco iveko Eurobus Tector

Cevabın için teşekkür ederim. İmkan derken daha pahalı tutacağından mı yoksa parçasının zor bulunmasından mı açıklarsan sevinirim .

Buna agır vagısıta ehlıyet gerekır, surme zorlugu,Park sorunu,Daha pahalıya cıkması gıbı nedenler olabılır

sr.85' Alıntı:
Cevabın için teşekkür ederim. İmkan derken daha pahalı tutacağından mı yoksa parçasının zor bulunmasından mı açıklarsan sevinirim .
Sayın sr.85 imkan derken sayın Bayar28 beyin dediği gibi aracın büyük olması büyük araç kullanma tecrübesi E sısnıfı ehliyet iç hacminin çokluğundan dolayı malzeme fazla gidecektir ayrıca her zaman kullanamayacaksınız kamp harici arabanın yatması ayrıca büyük motor çokca yakıt masrafı birde o arabaların panelvanı yok hepsi camlı hertarafı camlı olunca iç dolapların ve duşun uygulama sıkıntısı istediğiniz parçayı istediğiniz yere koyamıyorsunuz hep cama denk geliyor vs.vs.ama gerçekten yapılırsa iç hacim ferahlığı mükemmel olur içinde yaşanılabilinir.istediğiniz karavana kavuşmanız dileğiyle.

bu tarz araçlar karavan olarak yapılmış ve satılık olarakda internet sitelerinde mevcut, fiyat araştırması yapabilirsiniz
yapmasımı yoksa hazır almasımı daha mantıklı diye

size birkaç örnek
http://www.sahibinden.com/ozel_yapim_8m_oto_karavan-66WQQaXQQ10466468WQQpXQQdisplayitem
http://www.sahibinden.com/acil_satilik-96WQQaXQQ10288394WQQpXQQdisplayitem
http://www.sahibinden.com/2007_tasarim_ozel_amacli_gezici_magaza_otobus_!_-58WQQaXQQ5082515WQQpXQQdisplayitem
http://www.sahibinden.com/avcilar_av_kulupleri_dalgiclar_ve_define_arayanlar_icin_bulunmaz-40WQQaXQQ2810234WQQpXQQdisplayitem

buralpdi' Alıntı:
size birkaç örnek
http://www.sahibinden.com/avcilar_av_kulupleri_dalgiclar_ve_define_arayanlar_icin_bulunmaz-40WQQaXQQ2810234WQQpXQQdisplayitem
kampçılık dışında herşeyi yazmışlar.
Define arayanları bile düşünmüşler. ::smiley: ???

Cevaplarınız için teşşekkür ederim Örnekler güzel tabi bu işlerden pek anlamam yeniyim ama tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum benim düşüncem şuydu www.motokaravan.com diye bir site buldum bu site üzerinden orda bir kişi tüm hayatını karavan içinde geçiriyormuş. Bende böyle bi yaşam tarzı sürebilirmiyim ne gibi zorlukları kolaylıkları ve extraları var merak ettim ve bu yaşam tarzında yaşam yerimin daha büyük olması için bu tarz araçları düşündüm ilk başta. E sınıfı ehliyetim var. Eğer kafaya koyarsam yaparım ama önce ayaklarımın üzerinde durmam lazım tabi.

Bu site ve burdaki arkadaşlar büyüklerim hepinize teşşekkür eder saygıyla önünüzde eğilirim. :smiley:

fethiyede kamp yaparken mehmet isminde bir arkadaşla tanıştım, kendisi almanyadan eşi ve çocukları ile tatile gelmişlerdi, yaklaşık 6-7 sene önce. eski 302 mersedes otobüsü karavana çevirmiş, kendisi yapmış. alt bagaj bölmelerine tamamen temiz ve pis su tankı koymuş oturma odası,yatak odası,mutfak aynı ev düzenini kurmuş. almanya dada bu karavanda yaşıyorlarmış. tatil gelincede yürüyen evleriyle hiçbir düzenlerini bozmadan geziyorlar. otobüsün arka tavanınada kapakları açıldığında teras olan yer yapmış, içeriden merdivenle çıkıp rahatça masa sandelyesini kurup oturabiliyor.
böyle bir yaşam tarzı sürdürebilirmisiniz ? bunu en iyi siz bilebilirsiniz.
sevgiler, saygılar

Güzel bir fikirmiş aslında evet asıl soru bu türkiye şartlarında böyle bir yaşam sürdürebilirmiyiz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR