Motokaravan Camları için Isı Yalıtımı - Güneşlik

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,553
Ynt: Motokaravan Camları için Isı Yalıtımı - Güneşlik

arkadaşlar reflektif kumaş bulamıyorsanız ikinci resimdeki gibi bir şey yapabilirsiniz, ikinci resimdeki kumaşın aksine açık renk bir kumaşın içine 1cmlik elyaf koyarak bu işi rahatlıkla çözersiniz, kapı içlerine bağlandığı içinde kolay çıkmaz (çalınmalara karşı) fethiyede yazları çok bulunduğum için arabanın ön camına elime geçen açık renk ne varsa kapatıyordum, iki kapının arasındada sıkıştırıyordum, düz bez bile güneşi kesiyor elyaflı olursa iş göreceğine eminim.

Etiketler

İçi elyaflı kumaş yağmurda su alırsa koku ve bozulma yapmazmı? Tek kat çabuk kurur da elyaflı olursa helede kurumadan kaldırılısa sorun olur gibime geliyor. Bence tek kat açık renk ve içeriyi göstermeyecek kadar kalın bir kumaş yeterli olabilir. Branda gibi.

arı' Alıntı:
İçi elyaflı kumaş yağmurda su alırsa koku ve bozulma yapmazmı? Tek kat çabuk kurur da elyaflı olursa helede kurumadan kaldırılısa sorun olur gibime geliyor. Bence tek kat açık renk ve içeriyi göstermeyecek kadar kalın bir kumaş yeterli olabilir. Branda gibi.
kuruttuktan sonra kaldırılırsa hiç bir şey olmaz, arabanın üstünde bile kuruyabilir, olduda yaş arabaya koyup gidilirsede sonradan çıkarılıp kurutulabilir, daha da olamadı su geçirmez çadır kumaşındanda yapılabilir.

Tolga dün gece geç saate kadar uğaştık her defasında hadi arabaya bakalım olmuşmu diye sürekli prova yaptık anormal olan yerleri düzelttik çokda güzel oldu sadece yan bantlarının bir kısmı kaldı çocuklar ablayı çağırınca sabah devam ederiz dediler bugün iş dönüşü tamamlayıp fotolarını çekeceğim.

Özür diliyorum, ben sadece yorumları ve ilginç konuları takip ediyordum. Ancak bu parlak yaldızlı (çift taraflı olan)birazda kalın cam için koruyucu malzeme 2 aydır bim mağazalarında 2 liraya satılmakta, fakat kimsenin ilgisini çekmemektedir.Çengelköy kaldırım caddesi üzerinde bulunan iki adet bim mağazalarının ikisinde de aylardır tezgah kenarında durmaktalar. Ancak ölçüleri 50x70 veya 50x60 ebatlarında. Yaratıcılık kampçıya kalmış. İster birbirine yapıştırarak kullanır, isterse daha değişik bir versiyonda. Bunun daha kullanışlıları ve metre hesabı olarak da epeyce uzunları dudullu modoko içerisinde ve civarlarında, koltuk kumaşı ve perdelik kumaş satan esnafta bol miktarda bulunmakta(ibrahim tatlıses ceketlerinin kumaşını nereden alıyor dersiniz?!! bu şakaydı) İlgilenen arkadaşların yolu düşerse bir bakmaları fena olmaz saygılarımla...
Hikmet Önsüer (Sanal karavancı)

Hikmet bey aramıza hoş geldiniz,bende zamanında 1 kereliğine bakmak için girmiştim siteye ;D sonuç şekil A'da görüldüğü gibi sanaldan gerçeğe döndük ne olduğunu anlamadan,verdiğiniz bilgiler için teşekkürler benim aldığım şiltelerin genişliği 1 metre boy zaten sınırsız.
Malzeme olarak çok dayanıklı değil ama dikkatli kullanılırsa en azından bu sene işimi görür,elimde nasıl olsa kalıbım var daha iyi bir kumaş bulursam üzerindeki parlağı çokartır onu dikerim üzerin olur biter.

HİKMET BEY
BEN PERDELERİ GEÇEN HAFTA İMES KARŞISINDA PERSAN FAB. SAT. MAĞZASINDAN ALDIM. AMA ORADA VE ÇEVRESİNDEKİ 1-2 KUMAŞÇIDA GÖREMEDİM, TABİİ BİZ OZAMAN PERDE ARADIĞIMIZDAN BU MALZEMEYİ SORMAK AKLIMIZA GELMEDİ.
BİLDİĞİNİZ BİR YER VARSA BEN YARIN GİDİP BAKABİLİRİM.

Valla eger dukkanin ismini verirseniz cok makbule gecer. Ayrica Yusuf sundan bize de yapsana yav.... Bak tatil mazot paran cikar hem :D

ARKADAŞLAR EKLİ ÜRÜN İŞE YARARMI ACABA, BİR ÖN CAMA, 2.SİNİ İKİYE BÖLÜP ÖZDAL BEYİN ŞEMASINA BENZER OLABİLİR GİBİ DURUYOR. TABİ EBAT TUTUYORSA
http://www.supercizgi.com/index.php?do=catalog/product&pid=31391

BİRDE BUNUN 165X75 EBADINDA OLANLARI VAR.
SATILAN YERİ BULUNCA YAZARIM.

Ümraniye karfurda 27.5 TL ye güzel isponyal malı şezlong sandalye var. Aliminyüm katlanır masa yandaki praktikerde 45 TL.

Ben ön cam için otomobillerin üzerine dikilen metalik gri branda kumaşından kullandım.katlandığı zaman çok küçük oluyor.

Ncam glgelii 001

Ncam glgelii 006

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri