Moto-çekme Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mbinmar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,496

mbinmar

hacı mehmet
MOTOKARAVAN ÇOK İSTEDİM TRAFİK SİGORTALARI (7800 TL GİBİ) YÜZÜNDEN VAZ GEÇTİM ,KONFOR YÜZÜNDEN DE ÇEKME KARAVAN İSTEMEDİM SONUNDA AŞAĞIDAKİ GİBİ BİR KARAVAN YAPMAYI DÜŞÜNUYORUM FİKİRLEİRİNİZİ BEKLİYORUM.
MİNUBUS ALIP
1:ARKA KOLTUKLARDAN 7 TANESİNİ VE ŞÖFOR KOLTUĞUN İKİ ARKASINDAKİ 2 KOLTUĞU ÇIKARTIP
2:ŞÖFOR ARKASINDAKİ KOLTUKLARI 180 DERECE DÖNDÜP MONTE EDLMESİ
3:ARKA TARAFI ALTI DEPO, USTU YATAK OLACAK ŞEKİLDE BOLME YAPTIRIP
4:ÇEKİ DEMİRİ MONTE EDİP
5PROJE ÇİZDİRİP RUHSATA ÇEKİ DEMİRLİ PANELVAN KAMYONET İŞLETİP
6:195*110 REMORK YAPTIRIP ORAYA WC DUŞ YERİ VE MUTFAK MONTE EDİP ALTINA ATIK DEPO
YAPMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM İŞLEMLERİN TAMAMEN YASAL OLACAĞI KANAATİNDEYİM BİR İKİ YERE DANIŞTIM SIKINTI OLMAZ DEDİLER
D
14 1 x
14 1 Y
14 1
14 1 x

Son düzenleme:

Etiketler
Benim de aklımda uzun sase çift teker sprinter için römork hariç benzer bir düşüncem var.
Sizi plan çok anlamlı geliyor benim için ins gönlünüze göre olur.

guneykaravan.com

İçi boş olandan al , içine istediğin gibi duş tuvalet yaptır , arkasını da mutfak olarak kullan , sana 7.000 TL civarı mal olur .

Al sana çekme "mutfak+wc+duş" güle güle kullan . Panelvan içine arka tarafa da , portatif çift kişilik yatak yaptırırsın olur biter . 350 kg bir ağırlık çekmek sıkıntı olmaz . Ama esas mesele arkaya bir şey takmadan gezmek .

guneykaravan.com

İçi boş olandan al , içine istediğin gibi duş tuvalet yaptır , arkasını da mutfak olarak kullan , sana 7.000 TL civarı mal olur .

Al sana çekme "mutfak+wc+duş" güle güle kullan . Panelvan içine arka tarafa da , portatif çift kişilik yatak yaptırırsın olur biter . 350 kg bir ağırlık çekmek sıkıntı olmaz . Ama esas mesele arkaya bir şey takmadan gezmek .
sizinle ARKAYA BİR ŞEY TAKMA KONUSUNDA aynı fikirdeyim fakat çook yüksek zorunlu sigorta ödemek istemiyorum .bu planımın şöyle bir avantaşı da olabilir wc kokusu gelmez mutfak kokusu yatklara elbiselere sinmez hayırlısı bakalım

Son düzenleme:

Minibüs +römork
Motokaravan
Trafik sigortaları arasında maliyet farkı nedir?
Mutfak ve WC römork sisteminde olması konfor ve rahatlık olarak iyi düşünce.

Arkasında römork olduğundan hız sınırı,çekme ile aynı olacak.
Römork ağırlığı(750 kg üst sınırında frenli olması gerekir) 750 kg geçiyor ise araçtan ayrı plaka tescili olması
gerekiyor.
Birde çeken araçla beraber toplam bir yük sınırlamaları var sürücü belge sınıfını etkileyen.BE 3500 kg sınırına kadar gibi.
Harcama yapmadan iyice araştırın.

Minibüs +römork
Motokaravan

Römork ağırlığı(750 kg üst sınırında frenli olması gerekir) 750 kg geçiyor ise araçtan ayrı plaka tescili olması
gerekiyor.
Birde çeken araçla beraber toplam bir yük sınırlamaları var sürücü belge sınıfını etkileyen.BE 3500 kg sınırına kadar gibi.
Hocam minibüs y
Minibüs +römork
Motokaravan

gerekiyor.
Hocam minibüs +remork ile. Karavan bandrol açısından çok fark yok fakat zorunlu sigorta için çok fark var panalvan için sordurdım ilk yıl 1000-1200 arası sonraki yıllar düşerek 650 kadar düşüyor ama karavan olursa 7800 gibi bir rakam çıkardılar açıkçası küçük bir remork ta wc ve mutfağın olması yol tutuşu nu etkileyeceğini sanmıyorum çünkü bir kaç minibüse bağlı remork gördüm 80-90 hatta daha hızlı sürenler gördüm yemek yapılırken veya biri lavaboya girdiğinde kokudan rahatsızlık yaşanmayacak kullanım alanı daha geniş olacağı uzun bir süre kullandıktan sonra araç değişimide kolay olacağı kanaatindeyim
Bahsettiğim remork boş hali 100_150 kg yüklü hali atık depo boş olursa 150-250 yi geçmez. Hakkınız var çok iyi araştırıp girişmek lazım

Son düzenleme:

Minibüs +römork
Motokaravan

gerekiyor.
Hocam minibüs y
Minibüs +römork
Motokaravan

gerekiyor.
Hocam minibüs +remork ile. Karavan bandrol açısından çok fark yok fakat zorunlu sigorta için çok fark var panalvan için sordurdım ilk yıl 1000-1200 arası sonraki yıllar düşerek 650 kadar düşüyor ama karavan olursa 7800 gibi bir rakam çıkardılar açıkçası küçük bir remork ta wc ve mutfağın olması yol tutuşu nu etkileyeceğini sanmıyorum çünkü bir kaç minibüse bağlı remork gördüm 80-90 hatta daha hızlı sürenler gördüm yemek yapılırken veya biri lavaboya girdiğinde kokudan rahatsızlık yaşanmayacak kullanım alanı daha geniş olacağı uzun bir süre kullandıktan sonra araç değişimide kolay olacağı kanaatindeyim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.