Mogzilla Usulü "Tenekede Tavuk"

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 130
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,148
Ynt: Mogzilla Usulü "Tenekede Tavuk"

Valla Nadir abi gözüm kaldı :D Ellerinize sağlık, fotolarda bile çok lezzetli görünüyor :smiley:

Etiketler

Fark etmedim bile :smiley:

Teşekkür Murat, bence de nice 500'lere :smiley:

nadir abi şantiye nedir? yardım lazım mı (tavuğu yemeye :smiley: ) ekipmanlarımı kapıp geleyim mi? (çatal bıçak kömür tavuk :smiley: )

Iceman®' Alıntı:
Nadir abi kuru süpermiş, ta akşam 12-1 gibi etkisini gösterdi. Normal pişen bi kuru olsa 1-2 saatte netice verirdi.
Harbi çok iyi pişmiş :D

İbo , Karaambar Derneğinden aradılar ; '' İbrahim Bey acaba Recep Abimizin rekorunu kırabilir mi '' diye ? ;D

erdalyaman' Alıntı:
Görüntü çok harika...
Nadir bey yapılışını da biraz tarif edeblirmisiniz? biz de deneyelim :smiley:

Geçen sene Denizli offroad klübü biz izmir grubunu honaz dağında bir şenliğe davet etmişti. Orada da benzer şekilde tenekede tavuk yapmışlardı ama bu biraz farklı gibi geldi bana.
Onlar önce zemine inşaat demiri çaktılar sonra tavuğu dikine bu demire geçirdiler, sonra tenekeyi tavuğun üstüne kapattılar, üstü kapalı olarak. Daha sonra kor halindeki kömür (veya odun) u tenekenin etrafına çevrelediler (yaklaşık 10-15 cm yükseklikte) ve tabandan hava almaması gerektiğini söylediler. Yaklaşık 45 dakika sonra tavuk tandır hazırdı vede mükemmeldi :p

Sizin tarifi de alırsak seviniriz.
sevgiler
erdal

Erdal Bey sistem tamamen aynı.Yalnız biz tavuğa nazik davranmak adına inşaat demiri yerine tel kullanıyoruz. ;D

rumelian' Alıntı:
nadir abi şantiye nedir? yardım lazım mı (tavuğu yemeye :smiley: ) ekipmanlarımı kapıp geleyim mi? (çatal bıçak kömür tavuk :smiley: )

Cem esas sen bana lazımsın.Zira malı senin için hazırlıyorum. ;D
Burası benim asli işim olan ve yeni kurduğum Can Peyzaj hazır rulo çim üretim tesislerim.

Vakti , yolu müsait olan tüm arkadaşlarımı beklerim.Allah ne verdiyse birlikte yeriz.

Yiyenbilirin bugünkü menüsü :p

Tokat usulü fırında tavuk
Kıymalı börek
Köy eriştesi
Kabak tatlısı fırında

1477705

1477685

1477698

1477709

1477712

Yine ofisteyim aç bilaç ve yine sizden süper menü...Zaten o güzelim kuzineden lezzetsiz birşey çıkmaz.Kesin patates de atıyorsunuzdur kuzineye bööle bütün bütün ;D
Yok böyle olmayacak Nadir Abi, niyeti bozdum istifa edicem :D

TezzMertek' Alıntı:
Afiyet şeker olsun Nadir Ağabey ,
O Kuzineyi nereden bulabilir.?
;D

Bu fırınlarda meşhur '' Tokat Kebabı '' yapılır.Bakmayın biz amacı dışında da kullanıyoruz.
İstanbulda pek görmedim.Biz Amasyadan getirtmiştik.
Tokat ve Amasya taraflarında tanıdıklarınız varsa , yolcu otobüs firmaları ile de getirtebilirsiniz.

Iceman®' Alıntı:
abi fırında aynı unimog gibi her yerinde farklı bir işlevi var.
Acayip güzel olmuştur o kabak, tavuk ahh :D

İbo fırından evvel tavukları özel mogzilla sosunda terbiye ettim.
Seni de aynı sosa yatırsam , sen de aynı tadı verirdin. ;D

;D ;D
İbrahim aman diyim, şantiyeye uğrayacağın zaman eşe dosta haber ver.
Baksana Nadir ağabey ciddi ciddi seni fırınlamaktan bahsediyor.

Eşe dosta haber vermenin nedenine gelince, böyle lezzetli bir yemekten mahrum kalmasınlar diye.
;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri