ML Serisi ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan keros Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 109,430

Etiketler
Ynt: ML Serisi ?..

alacağınız aracı bildiğiniz bir kişiden alırsanız yani geçmişini az çok bildiğiniz bir aracı alırsanız daha çok rahat edersiniz... bu fiyatlara daha iyi bir suv bulamazsınız. herşeyden önce mercedes. ;)

Jeep 4X4 nickli arkadaşıma 100% katılıyorum.yazılan fiyat aralıklarında binilebilecek en iyi 4 çeker araç.Binek arabalarımın hepsi mercedes oldu.İlk 4X4 aracım suzuki vitara kullanıyorum,ama aklım ML 320 de.Ne yalan söyleyeyim ekonomik koşulları ayarlasam da hemen mercedes e geçsem.Marka değeri ve kalitesi şüphe götürmeyecek,servis maliyetleri dudak uçuklatmayacak bir araç.Selamlar.Özkan Ügeöz.

arkadaşlar herşeyden önemlisi ml serisi tr pazarında çok istikrarlı bir araç. aslında tr deki tüm mercedes suv lar için aynı şeyi söyleyebiliriz.

suv larda dönem dönem belli modelin popüleritesi ve çok satması akabinde yüzünün eskimesi ve piyasadan çekilmesi sıkça karsılasılan bir durum. bir dönem nissan terrano, vw touareg, cayenne örneklerinde olduğu gibi. ancak mercedes benz markası türkiye de çok yaygın ve köklü bir satış ağına, müşteri portföyüne ve her biri son derece profesyonel ve güçlü bayiilere sahip. ml serisine de bu cercevede bakmak lazım. yaklaşık 14 yıldır belli bir istikrarda satılıyor, ikinci elleri piyasada sirküle oluyor ve asla yedek parca tedairk ve servis sorunu yasatmıyor.

bu aracla ilgili en cok merak edilen konular motor ve sanzıman sorunu yasatıp yasatmayacağı.. 2005 modele kadar olan ml lerde tr de en yaygın üç motor şunlar:

ml 320 de kullanılan benzinli motoru s ve e serilerinden tanıyoruz. milyon kilometre çeviren rüştünü ispat etmiş bir motor.

ml 270 cdi da yine e serisinde çok yaygın olarak kullanılan tork makinesi sorunsuz bir dizel motor var.

ml 400 cdi da ise 4 litrelik tam bir tork canavarı var. s serisinde de kullanılıyor ama tr de cok yaygın değil.. ancak bu motor tüm dünyada, mercedes in son yıllarda ürettiği en iyi dizel motor olarak bilinir..

şanzımanlar ise model varyasyonlarına göre değişmekle birlikte e ve s serisi araçlarınkiyle ortak sadece tahvil oranları farklı..

yani özetle arkadaşlar motor şanzıman konusunda içiniz rahat olsun .. bir s serisi kadar güvenebilirsiniz..

ml 400 cdi motordan uzak durmanızı tavsiye ederim, tork olaral güzel olabilir fakat sorun olarak tam bir baş belasıdır.. Arkadaşımda vardı ve satamadı ve hala satılıkta.. benzinli bir araç gibi acaip yakıt sarfiyatı var, servisi inanılmaz masraflı, motorda el sokacak yer yok en ufak bir problemde ön panel ön tampon vs. komple sökülüyor. size nacizane tavsiyem kesinlikle ve kesinlikle ml 320 veya ml 270 cdi. ikiside basit ve güncel motorlar. heryerde anlayan ustasıda var, tabi bozabilirseniz ;D

bende aranıza yeni katıldım dün ml320 2001 model araç aldım lpg li benzinde ve lpg de ne kadar yakar kronik sorunları nasıldır 4x 4 özellikleri nasıl dır devamlı olarakmı çeker acaba birde kosolda bi buton var ağır ofroad içinmidir bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler saygılarımla..

silver26' Alıntı:
bende aranıza yeni katıldım dün ml320 2001 model araç aldım lpg li benzinde ve lpg de ne kadar yakar kronik sorunları nasıldır 4x 4 özellikleri nasıl dır devamlı olarakmı çeker acaba birde kosolda bi buton var ağır ofroad içinmidir bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler saygılarımla..
Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Devamlı olarak 4x4 olan bu araçlar bir buton yardımı ile low range modda kullanılabiliyor. Yazınızda belirttiğiniz, kokpitteki buton bu işe yarıyor olabilir. Ama bence bu araçlar ağır offroad koşulları için uygun araçlar değildir. Hem uzun yolda hem köy yolları ve hafif arazi gibi koşullarda Bir AT lastik seti ile keyifle bineceğiniz sportif hobby amaçlı süper bir araçtır.
Aracınızın kullanma klavuzu yoksa buradan indirebilirsiniz: http://www.mbusa.com/vcm/MB/DigitalAssets/pdfmb/ownersmanual/2002_ml.pdf

bilgileriniz için çok teşekkür ederim şimdiden üzeinde atiker marka lpg var son ölçümlerime göre 450-470 civarı yaktı lpg ile sizce normalmidir yoksa bi ayarı felan varmıdır...

LPG ile bahsettiğiniz miktar bana biraz fazla geldi gerçi. LPG'nin markası nedir acaba, simit depoysa hacmi ne kadar? Bir de 4x4 özelliği devamlı mı bu araçlarda? Masrafları nasıl, kronik sorunu var mı?

WJ kasa Cherokee düşünüyorum esasta ama vergisi çok geliyor, aynı paraya ML 320'de alınabiliyor. O nedenle soruyorum, teşekkürler.

ml aracı yakınen çok iyi tanıyan ve kullanıcı biri olarak eklemek istediğim şudur ki, 320 benzinli motor çok istikrarlı bir motor, bir çok benzinli binek aracında da mercedes bu motoru kullanıyor. bir tamir veya en kötüsünü düşünecek olursak bir motor rektifiye durumunda kaldı ki bu en kötü başımıza gelebilecek seçenek, çok para harcamazsınız, ucuz maliyetlerle bu tip motorlu bir aracı yürütebilirsiniz. eğer dizel motorlu araç tutkunuz varsa ml 270 de süper bir seçenek. uzun yıllar problemsiz sürüş şansı verir. tamir veya rektifiye durumunda sahibini üzmez. ml 400 cdi'a gelirsek, bence kesinlikle uzak durulması gereken bir makine, motorun bozulmaması veya başına birşey gelmemesi için dua etmeniz lazım, eğer motor inecek olursa hem çok masraflı hemde yürütmesi çok maliyetli. ayrıca yakıtı da muazzam yüksek artı vergi dezavantajda ortada.
eğer keyif, tork, hız aranıyorsa, vergi yakıt, servis masrafları düşünülmüyorsa alınacak tek seçenek ml 55 amg dir. sonuç olarak belirtmek isterim ki günümüz şartlarında en uygun araç benzinli olarak ml 320, dizel olarakta ml 270 cdi'dır. saygılarımla.

öyle bir sorun ne kendi aracımda başıma geldi ne de birilerinden duydum, zaten öyle bir fabrikasyon hata olsaydı mercedes araçları çağırırdı. Ben yaklaşık olarak 8-9 yıldır ML ye biniyorum (ml 320) sadece kornası bozuldu. (elektrik olarak) kornayı değiştirincede problem çözüldü. aa birde unutmadan arka plaka aydınlatma lambasının ampülü patlamıştı o değişti.bunca yılda başıma gelen elektriksel arıza bunlardır, ya ben şanslıymışım, ya da araba iyi, buna siz karar verin.

zaten mercedesin kötü bir araba üretmesi diye bişey olma ihtimali çok düşük,ama böyle kronik sorunlar her modelde olabilir,zaten öyle birşey olsa da makyajlayıp sorunu hemen kaldırırlar.

sonuçta ml'yi kötüleyen çok oldu ama biz de 2004 model 270 cdi aldık sayılır,pazartesi ekspertize girecek,hayırlısı :smiley:

aracınız şimdiden hayırlı olsun, güzel bir seçim olmuş, önceden de dediğm gibi bu fiyatlara alınabilecek sınıfındaki en iyi araç.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR