ML 320 Mercedes

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Osmanlı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 92,108
Ynt: Ml 320 Mercedes

erol.elis' Alıntı:
ML bu kadar kotulemeyi kesinlikle hak etmiyor!!!
İlk seri olan ML 230 1999 senesi Alabama uretimi ilk aracımdan sonra ML kullaniyorum (bu serinin uretime baslamasi 1998 yılıdır) .
İlk aracim manuel vitesliydi ve cok basit arizalar verirdi. Motor gucu zayif kaliyordu, fakat yinede kullanişlıydı.
Daha sonra kullandiklarim ML 400 CDI ve ML 270 CDI.
Hala 2005 model ML 270 CDI aracımı kullaniyorum ve degistirme dusuncem yok!
Oldukca yol yapan bir kisiyim (mevcut aracım 267.585 km), sadece ben ve ailem kullaniyoruz.
Her tur ortama gireriz, off road dahil. Ayrıca karavan ve tekne cekeriz, kıs ayları mutlaka dag cıkarız.
Abartı off road ortamına girmedim, fakat unutmayın ki Mercedes Benz ML ile 1998 - 2001 arası defalarca DAKAR rally kazanmıştır.
Bakımlarını ihmal etmezseniz ASLA TAMIR GEREKTIRMEYEN BİR ARAC!!!
Tekrar etmek isterim - BAKIMLARI IHMAL ETMEYIN!
Bu kurala uyarsaniz tamir edilecek bir durum olusmuyor.
Aracımda alttan sesler geldi (gıcırtı) ve bir defa on takım lastık tamponlar ve kol burcları degişti. Tum sesler kayboldu. Bir bakım sırasında enjektorler kurum yapmıs dediler ve zift gibi bir tabaka temizlendi. Bu aracta bakimlar haric, tamir olarak bunların disinda 267.000 km hic birsey yapılmadı!
Yag degişimi ve bakımları 23.000 km - 28.000 km arası yapılmaktadır. Bakım ucreti cok abartılı pahalı degil, parcası da rahat bulunur. Ben asla yan sanayi veya cıkma parca kullanmadim bu gune kadar ve başım rahat.
ML serisi ile simdiye kadar toplam 450.000 km - 500.000 km gecmisimdir ve kotu bir arac oldugunu kabul edemem.
Surekli 4X4, arazide LOW RANGE ayarı, yolda cok guvenli ve savrulmaz.

Bazı arkadaslar Sorento ile kıyaslamıslar - asla ayni sınıf olamazlar!
Kusura bakmayın, 2005 senesi ilk gelen KIA SORENTO aldım eşime ve 5.000 km gecmeden sattım! Sebebi ise en kucuk virajlarda savrulması ve birki defa az kalsa takla atacaktık. Daha sonra bu aracın yerine yine 2005 model KIA SPORTAGE aldım. Sorentoya kıyasla cok daha zayıf bir arac, fakat teknolojik olarak o gün için çok daha iyiydi. Surekli 2X4 ceker, fakat gerkli oldugunda otomatik olarak 4X4 konumuna geciyor ve cok daha guvenli bir surusu var. Bu KIA SPORTAGE ile eşim bugune kadar 178.000 km yaptı.

Uzun bir yazı oldu, fakat benim söylemek istediğim:
MERCEDES BENZ "ML Serisi" HEM ASFALT HEM ARAZİ KULLANIMINA UYABİLEN ÇOK İYİ VE GÜVENLİ BİR ARAÇ!
sizin aracınız sorunsuz olabilir ancak bizimki öyle olmadı maalesef ve bi çok ml sahibi arkadaşlar edindim hepimizin başını belaya sokan bi araçtı sizinki dizel o konuda yorum yapamam çünkü onlar hakkında bi bilgim yok bendeki 320 benzinli idi bela nın ta kendisi bakımlarını eksiltmemek deil konu araç arızadan her hafta serviste olduğundan bakımdan zaten çıkmıyor işte sorunda bu :smiley: neyse ben sattım kurtuldum allah kimsenin başına vermesin diyorum dediğim gibi mercedes in dizel motorları cherokee lerdede kullanıldı o motor sorunsuzdur doğrudur o konuda bişey diyemem iyi günlerde binin...

Etiketler

genelde sorunlar makyajlı kasadan öncesi için kullanılıyor, 2003 sonrası makyajlandı ki 2004 model ml 270 ailede var,şu ana kadar gayet memnunuz

bu listeye bakıldığında da net bir şekilde görülüyor, eleştirirken de genellememek lazım

Adac arac ariza

Aracınızın şasi no'sundan (Vin code diye de geçer) nerede üretildiğinden hangi özelliklere sahip olduğuna kadar herşeyi öğrenebilirsiniz.
İlgili sayfalar:
http://www.vin-decoder.net/
http://www.auto-parts.spb.ru/cat/cats/m.mycat?cat=mb&client=dr2000
http://www.neoriginal.ru/cat/mb/

h.i.d' Alıntı:
bende w163 2001 model mercedesim vardı 2 gün evel sattım kurtuldum hatta bu forumdada eskiden araç hakkında eksilerini ve artılarını yazmıştım fakat arabam 130.000km ye geldikten sonra başıma bela oldu şanzıman ve motor arızasından sonra direksiyon kutusu boğaz kelebeği alt takım elektrik aksamı ve beyin sorunları derken arabayı komple sıfırladık sonrada kapı kilidi ve cam otomatiği sorunları başladı kapı kilitlerini mercedes yetkili serviste deişti tanesi 400tl parçaların garantisi bitti üstünden 1 ay geçmeden gene arıza çıkarttı cam otomatiği tuşlarıda deişti üstünden 1 yıl geçti garantisi bitti gene bozuldu böyle bi allahın belası bi araba olamaz aman diyorum uzak durun ml ler in parça fiyatları aşırı uçuk eski olmasına rağmen.. mercedesin yüz karası her serviste yeni kasa ve eski kasa ml sahipleriyle sohpet etme imkanı buldum hepsi yaka sirkmişti bi ben deilmişim...mercedesteki aşırı sıkıntı genel olarak ml ve s serilerinde bu araçlardan memnunum diyen hiç görmedim eğer varsa gerçekten çok şanslıdır... arabam beni okadar çok servise soktuki istanbuldaki ml ve s serilerinin sahiplerinin en az %60 ı ile sohpet etmişimdir yüzlerce insan ...konuyu açan için söyliceğimde bu araba düz yolda sağlıklı gidemiyo arazide nası gidicek ben çok sakin ve dikkatli araba kullanmama rağmen çin malından beter kaliteye sahip ml amortisörleri maşallah düzenli her 6-7 ayda bir dağılıyodu bu araçla araziye girsen üçüncü seferden sora arabayı sırtlar kendi arazi performansını test edersin... bu arada amortisörler çok sert ciddi anlamda konfordan haberi olmayan kişilerin ''konforlu'' tabirini kullanabileceği bi araç.. kısaca araziye girmez deil arazide kötü de denemez ama araziye girerse alt takım 5 misli hızlı dağılır...araçla sadece karda gittiğimde kar lastiği ile performansı iyiydi hiç sıkıntı çıkarmadı tek memnun olduğum yönü oydu oda 3 gün kar yağdı arabayı toplamda 4 yıl kullandım sadece o 3 gün memnun etti :smiley: konu eski ama ml hakkında herkezin detaylı bilgilenmesini istediğim için yazdım umarım ml almak isteyenler varsa bi kaçının hayatını kurtarmışımdır ...

1998'den beri e200 kompressör,ml270cdi,c180compressor ve şimdi de ml320 cdi kullanıyorum.Bu kullandığım som Mercedes,lanet oılsun,daima orijinal servisinde yaptırıyorum,kullanılan tüm parçalar orijinal,ama servisten hiç çıkamıyorum.Sadece birkaç arızayı bahsedeyim: 95.000km'de araç,ön amortisörler deşişti,porya bilyalar değişti,amortisöre hava basan pompa deşişecek,4 adet disk değişti,parksensorler sürekli araızalanıyor.Sadece asfaltta kullanıldı,araziyi bırakın toprak yol gçrmedi.
Uzak durun bundan arkadaşlar.

2006 ML320 CDI 4Matic kullaniyorum. Gunde en az 100km yol yapiyorum. Asfalt oldugu kadar bozuk satih ve toprak yol da guzergahimda var. Aldigimdan beri 60.000km ye yakin yol yaptim be su anda 185.000km de. Toplam 2 kez servise girdim bakim icin. Arizadan sebep degil. Cok memnunum ve en ufak bir sikayetim yok. Bu da demektir ki uretimde cok ciddi problemler yasanmis. Banttan cikan her seri farkli. Sansliyim ki bana iyi olani denk gelmis.

Ynt: ML 320 Mercedes

Başlığı unutmuşum , son mesajdan sonra tekrar okudum ki yazdiklarim doğru . Taa ki 2 sene geçene kadar.

Araç daha önceden yazdığım gibi ml 270 ama motorla ilgili bir sorun yasamadığımızdan 320 ile ayni sorunlar yasanabilir diye yaziyorum.

-Aracın önce kısa farları göstermemeye başladı .
-Park sensörleri 2. Kez yapılmasına rağmen yine arızalandı , artık alıştık.
-Silecek once ağır çalışmaya başladı, sonra tamamen durdu. Motor kömürüyle alakalı olduğunu söylediler.
-sebepsiz yere arka cam rezistansı bozuldu.
-önce sağ arka , sonra da sağ ön kapı kilitleri bozuldu
-son kurbanımız ise sürücü koltuğunun rayı ve yolcu koltuğunun ısıtması.

Yol konforu , performans vs. Gerçekten güzel ama elektronik olarak insanı çileden çıkarır .

Ben de ML 320 kullanmaktayım,LPG yok ve hiç arıza vermedi çok memnunum.LPG düşünmüyorum..

Günaydınlar,hayırlı cumalar.
Arda bey, aracım benzinli 3200 cc v6 motor 218hp.Benzinli olarak 230,320,430, ml 55 ve ml 63 var. Auto-data.comdan görebilirsiniz.
Ozan bey, 5 şubatta depoyu fulledim.(83lt.) Oğlum ıspartada okuyor. onu götürdüm ve ıspartada tekrar fulledim.49krş. civarı yaktı.(ortalama 130-140km/s hız ile.) Şehier içi 4 defa fulledim.birisinde 85 krş birisinde 91 krş yaktı.Yani şehir içi (Afyondayım.) nıormal dur-kalk,ışıklar vs. 90 krş. yaktı.Yazın hava ısındığında bu daha da düşer diyorlar.Ayda 1 depo bana yetiyor,o yüzden lpg düşünmüyorum.Aslında araçlar çok yakmıyor.Bizde yakıt çok pahalı, ve derler ki "aslan besleyen kasap masrafını düşünmez." Hayalim ml 55 ya da ml63 ama tabiiki bütçe oalyı. ML 270 CDİ kullananlar hantal olduğunu söylüyor.(163hp) o yüzden benzinli aldım. Sollamalarda harika hızlanıyor.Ben memnunum.Herkese selamlar...

blacklotus' Alıntı:
Benzinde şehir içi yakıt durumunuz nedir, ölçme şansınız oldu mu?

320, 350, 430'lar benzinli modeller. 270'ler dizel.

Benim aracım 320 Dizel

tirenci' Alıntı:
Günaydınlar,hayırlı cumalar.
Arda bey, aracım benzinli 3200 cc v6 motor 218hp.Benzinli olarak 230,320,430, ml 55 ve ml 63 var. Auto-data.comdan görebilirsiniz.
Ozan bey, 5 şubatta depoyu fulledim.(83lt.) Oğlum ıspartada okuyor. onu götürdüm ve ıspartada tekrar fulledim.49krş. civarı yaktı.(ortalama 130-140km/s hız ile.) Şehier içi 4 defa fulledim.birisinde 85 krş birisinde 91 krş yaktı.Yani şehir içi (Afyondayım.) nıormal dur-kalk,ışıklar vs. 90 krş. yaktı.Yazın hava ısındığında bu daha da düşer diyorlar.Ayda 1 depo bana yetiyor,o yüzden lpg düşünmüyorum.Aslında araçlar çok yakmıyor.Bizde yakıt çok pahalı, ve derler ki "aslan besleyen kasap masrafını düşünmez." Hayalim ml 55 ya da ml63 ama tabiiki bütçe oalyı. ML 270 CDİ kullananlar hantal olduğunu söylüyor.(163hp) o yüzden benzinli aldım. Sollamalarda harika hızlanıyor.Ben memnunum.Herkese selamlar...

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

320 dizeller yeni kasalar haklısınız.

2 yıldır 2001 ML320 kullanıyorum. Genel olarak araçtan memnunum ancak yakıt diğer ML'lere göre biraz fazla bende. Elbette bu araçlar bineklere göre fazla yakacaktır, ancak yakması gerektiği kadar yakmalı diye düşünüyorum.
Prince LPG mevcut bende. Benzinde Ankara şehir trafiğinde 1.1 tl gibi yakıyordu. Şu an LPG'de 40 litre ile +-200 km yapıyorum şehir içi sabah akşam Ankara trafiğinde.

Demek ki lpg ile 95 krş 50 krş.a düşüyor.Çok klm yapan için lpg şart . Kazasız binin..selamlar...

Öncelikle hayırlı akşamlar biraz geç fark ettim ama bu araçla ilgili öğrenmek istediğiniz herşeyde yardımcı olabilirim ve çok keyifli masrafı fazla olmuyan nir araçtır

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR