Mitsubishi Pajero Pinin Kullananlar Buradayız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TULUMCU Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 317
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 276,712
Ynt: Mitsubishi Pajero Pinin Kullananlar Buradayız

Selamlar..

Mitsubishi ilgi ile takip ettigim bir marka, Japonları bu konuda takdir etmişimdir.. bende Suzuki SX4 2011 AT var.. çok memnunum şükür..

Önümüzdeki günlerde hafta sonları kullanmak için Niva düşünüyorum . ( daha once Niva kullandım.. asfaltta adama saç baş yoldurur ) neyse kısa yazayım..

Lada Niva ları jeep sınıfına koymuyorum ben.. onlar dağ bayır acımadan binilecek büyüklere oyuncak.. ama millet ölü niva lar için bile 10 bin TL istiyor.. bana gore uçuk..

10 ona verecegime 5 daha koyar Daihatsu feroza alırım diyordum.. bu seferde ya ona 5 fazla verecegine 10 fazla ver adam gibi bir Mitsubishi pajero al.. hemde uzun yolda yormaz diyorum.. sonra pinin ler gözüme batmaya başladı..

pinin lerin LPG durumları nasıl acaba ? bilgi veren olursa sevinirim.. Teşekkürler..

Etiketler

icetinta' Alıntı:
Teşekkürler. Araç 15 senedir bende. Kilometresi az ama kaçkarlardaki yaylalardan kaz dağlarının her bir tepesine kadar gitmediğim yer de kalmadı. Araba yatmıyor, çoğunlukla hep kısa mesafede kullanıyorum. Dağbaşında bir çiftlikteyiz. Diğer aracım da zaten bir L200 4x4. Her iki arabada da farelerden yana dertliyim. Araçların havalandırmalarına girip ot taşıyarak tıkıyorlar. Kocaelindeki servis nereden girdiklerini bulamadı. Sadece camın önündeki ızgaralardan hava giriyor diyorlar ama mümkün değil. Başka bir giriş olmalı zira kanallardan bütün kocaman yapraklar çıktı. Giriş yerlerini bulursam bir şekilde çelik sinek teli gibi bir şey ile kapayacağım.

Araç ilk defa büyük bakıma girdi. Trigger kayışı, şanzuman ve difransiyel yağları değişti. Araçtaki antifriz bile orijinaldi :smiley: hepsi elden geçti. O kadar güzel bir araç ki, elden çıkarmak yerine olabildiğince faydalı kullanım süresini uzatmak istiyorum.

Temsa ile konuştuktan sonra polen filtresinin üretimi durdu gibi bir şey söyledi servis. İki parçalı bir filte bu. İnternette satılıyor, boyutları doğru gibi görünüyor ama çerçevenin içindeki plastik bölümler yok galiba. Araçlarında polen filtresi değiştiren kullanıcı arkadaşlar ne yapıyorlar acaba?

Farelerin girdiği yeri bulamazsam, edineceğim polen filtrelerine bir şekilde çelik tel kaplayayım diye düşünüyorum, ne dersiniz? Çıkan eski filtenin plastiğini kemirerek arkasına geçmişlerdi.
,bir firma buldum ama almadım,yanlış ürün gelebiliyor,aldıktan emin olduktan sonra paylaşacaktım...sionfilter.com(İstanbul-ataşehir-0216 660 16 14,yinede,polen filtresi için araştırmalarımız devam ediyor,kısa vadeli çözümü,tai çıkardıktan sonra toz ve parçacıklar için başta hava tutuyoruz,sonra yıkayıp kurutuyoruz ;D .....antifiriz yıllarca kullanılmamalıdır,ölçüm cihazıyla (eksi kaç derece verdiği) bakıldıktan sonra ya eklenmeli(birmiktar boşaltılıp),veya değiştirilmelidir.kendim yıllardır,fren hidroliğiyle beraber,iki yılı geçirmiyorum.

zirvelerin sesi' Alıntı:
Selamlar..

Mitsubishi ilgi ile takip ettigim bir marka, Japonları bu konuda takdir etmişimdir.. bende Suzuki SX4 2011 AT var.. çok memnunum şükür..

Önümüzdeki günlerde hafta sonları kullanmak için Niva düşünüyorum . ( daha once Niva kullandım.. asfaltta adama saç baş yoldurur ) neyse kısa yazayım..

Lada Niva ları jeep sınıfına koymuyorum ben.. onlar dağ bayır acımadan binilecek büyüklere oyuncak.. ama millet ölü niva lar için bile 10 bin TL istiyor.. bana gore uçuk..

10 ona verecegime 5 daha koyar Daihatsu feroza alırım diyordum.. bu seferde ya ona 5 fazla verecegine 10 fazla ver adam gibi bir Mitsubishi pajero al.. hemde uzun yolda yormaz diyorum.. sonra pinin ler gözüme batmaya başladı..

pinin lerin LPG durumları nasıl acaba ? bilgi veren olursa sevinirim.. Teşekkürler..

Ben de arazi taşıtı alma düşüncesindeydim ama ev aldığım için ertelemek zorunda kaldım, durumum düzelene kadar pajero pinin kullanayım dedim ama malum sitede sonbaharda 20-24 arası olan fiyatlar 26-32 aralığına çıktı. Onlarda 200 bini çoktan devirmiş araçlar.

gdi motora lpg takılmıyor diye biliyorum...

Arkadaşlar merhaba yardımlarınıza ihtiyacım var. 3 Kapı bir pinin var sahibinden de İstanbul'da görmüşsünüzdür kısa keseceğim konuyu kafamda 2 araba kaldı biri Pinin biri ise 1990 Model Pajero kısa şase iç hacmi olarak çok büyük farklılıklar var mı araziye çıktığımda beni üzer mi? Bakmayın ben tatlısu Offroad yapıyorum(ACEMİ) :D Çamurlanalım yeter ne dersiniz ne tavsiye edersiniz ?

YlmzCnrYldrm' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba yardımlarınıza ihtiyacım var. 3 Kapı bir pinin var sahibinden de İstanbul'da görmüşsünüzdür kısa keseceğim konuyu kafamda 2 araba kaldı biri Pinin biri ise 1990 Model Pajero kısa şase iç hacmi olarak çok büyük farklılıklar var mı araziye çıktığımda beni üzer mi? Bakmayın ben tatlısu Offroad yapıyorum(ACEMİ) :D Çamurlanalım yeter ne dersiniz ne tavsiye edersiniz ?
kısa şase yoldışındaki dar ve zorlu parkurlarda başarılıdır,ama küçük ebatları ancak iki kişiyi barındırabilir,birde kısıtlı bagaj alanınız olacak,bunun içinde ağır olmayacak şekilde tavan yüklemesi yapabilirsiniz...şimdi araç seçimi dendiğinde tabiki PİNİN;2000 yılları yüksek teknoloji üretimi1.8-2.0 GDI motorlu,SS4İ sistemiki bu sistem,100 km süratte bile değiştirebileceğiniz,tabi 4Llc hariç şanzumanı olan bir sistemdir.arka dif. LSD olan ve dört disk fren,güvenlik hava yastıkları,yol bilgisayarı,monoblok şasesiyle iyi yol tutan bir araçtır...sadece az biraz 50 mm yükseltme geti kullanabilirsiniz.(100 mm bile yükselten var ama süspansiyonu komple revize etmek gerekir,yapılmazsa devrilme riski başlar ve devrilirsiniz....kısaca dikkatli kullanacaksanız KISA ŞASE PİNİN,HATTA ŞUAN YARIŞAN BİLE VAR ;D

Bilgilerin için çok teşekkür ederim. Pininleri lastikle kaldırsam en büyük kaç ebat koyabiliyorum bide yükseltme işleminde aparat olmadan direkt kaldırtabilirmiyim. Biliyorum çok soru oldu ama bişey daha sorucam 1990 Model pajero ile pinin arasında çok büyüklük farkı varmı kısa şaseden bahsediyorum iç hacim olarak.

iki araç konfor ve teknolojik olaraktan kıyaslanamaz...bence pinin ama 20.000 tl yi geçmemeli,sahibinden.com da,evvelsi yıl 15.000 tl olanları da vardı.
ama 90 model olan şase ile kasa ayrılabilir olduğundan,10-15 cm yükseltmek kolay...ama pininde bu felakete götürür,yukarı doğru kasılı süspansiyor sonucu takla atılabilir,çünkü süspansiyon havada kalır,aşağı basar yukarı çıkmaz...kısaca olmaz.oluru için büyük revizyon veya yeni şase ve bağlantı kolları yapılmalı,tabi amortisör ve yaylar uygun olanlar ile değişmelidir.yarışan arkadaşımız bile bunları yapmadı sadece 5-7 cm yükseltti diye biliyorum,alt kaplama yaptırdı 15 jant ve çok yüksek olmayan lastiklerle gazlıyor ve halen takla da atmadı ;D

Ya benim yarışıcak halim yok uzun yolda ben yormasın biraz yürüsün şimdi 1990 model alsan 80 e talim :D Yol mu biter onla arazide dediğimde pikniğe götürsün çamurda biraz kirlenelim yeter Ağrı dağına çıkmak gibi bir hayalim yok zaten :D Anlaşılan o ki Pinin benim işimi görecektir eski her zaman eskidir yardımların için çok teşekkür ederim abicim birde bana güzel bir lastik ebadı söylersen tadından yenmez vallahi :D

''Mitsubishi Pajero Pinin Türkiye'' diye facebook sayfamız var,geliniz,resimler var orda,revizyonlar da...birde pinin 2.0 GDI Motorda 190 tork ve 129 ps ile uzun yolda 170 km/s sürate,2H arkadan çeker manuelle çıkarsınız.ortalama 10 lt,çıkar iner...otomatiği ise, Bülent Beye sormak veya daha önce yazılanları okumak ile anlayabilirsiniz.

Herkese merhaba,

Sonunda benimde 2001 Model 2.0 GDI 5K bir aracım oldu ve bu aracı alırken forumdaki paylaşımlarınız çok etkili oldu benim için :smiley: Araç 15 gündür bende ama ilk izlenimim aracın muadili araçlara göre çok daha güven veren ve oturaklı bir araç olduğu. Araç içinde kullanılan malzemede gayet güzel. Performansı ve pratikliği gerçekten etkileyici. Daha önce bende 2500 motor 4x4 pickup vardı ama pinin in performansı hem daha iyi hemde sürüşü daha keyifli olduğunu düşünüyorum.

Forumda bahsettiğiniz gibi yakıtı bence de çok sayılmaz. Özellikle sakin kullanımda tüketimi baya düşüyor. İlk aldığımda ekranda tüketim 11,3 lt/100 km yazıyordu. Sizlerin tavsiyesi ile kullandığım würth yakıt katkısı ve birazda sakin kullanımla tüketim hemen 11 lt/100 km ye düştü :smiley:

Aracın benden önceki 2 sahibi ne yazık ki araca pek iyi bakmamışlar. Araba içerisinde saçma modifikasyonlar yapmışlar. Misal tavanı deri ile kaplatmışlar, kumaş olan bazı noktaları deri ile kaplatıp siyah a boyamışlar, araç göğüsündeki bazı yerlerde el fırçası ile renk değişikliği yapmışlar ve fırçayı düzgün tutamadıkları için sağa sola kaçmış boyarken. Direksiyonu bile siyah boyamış adam ya :( 2 farklı Mitsubishi servisine gösterdim aracı acaba kazalı ve tekrar mı toplanmış falan diye ama ikisinden de temiz çıktı. Araçta orijinalliği seven ve aracına iyi bakan biri olarak bu durum beni üzüyor açıkçası. Hadi tavanı tekrar kaplatabilirim (300 TL istiyorlar) ama göğüsteki o saçma boyayı veya boya sıçramaları işini nasıl halledeceğim bilmiyorum :( İnanın bulabilsem direksiyon dahil tüm göğüs bloğunu değiştirecek pozisyondayım :smiley: Bana tavsiyeniz olur mu bu konuda acaba ?

Aracı bu hafta özel servise bırakacağım ve ağır bakımını yaptıracağım (trigger seti komple, ön ve arka düzen bakımı, elektrik sistemi bakımı vs). İnşallah büyük bir sorunu çıkmaz.

Tüm Pinin kullanıcılarına selam ve saygılarımı sunuyorum.

HAYIRLI OLSUN :smiley: Pinincilere katıldınız manuel mi oto. mi ? bir de nerdesiniz,servis yönlendirebiliriz... birde,meraklıysanız orijinal pinin jantı var 5. jant ve lastik olur,bagaj için ararsınız beni ; tamer 0538 550 6666

Merhaba. Ben Konya da ikamet ediyorum...Sağolun inşallah sorunsuz uzun yıllar binerim. Aracım otomatik vites. Ben otomatiğin rahatlığından vaz geçemeyenlerdenim :smiley:

Konya yetkili servise uğradım ama hem fiyatlar inanılmaz yüksekti hemde ilgi zayıftı. Benim istediğim şekildeki işlemleri yapacak bir servisleri de yoktu ayrıca. Özel serviste iyi bir fiyata halledeceğim inşallah bu hafta.

Bugün Konya sanayi de çok iyi bir firma buldum Kabin içi Bakım onarım işi yapan. Yaptıkları işleri de gösterdiler bana gerçekten iyi görünüyordu. Tüm araç göğüs bakım tamir boyama 400 TL dediler. 350 ye anlaştık.

Araçta zenon far vardı aldığımda ama bir yanıyor bir yanmıyordu. Elektrikçiye götürdüm zenon farlar sorunlu abi yapacak birşey yok aç kapa yapacaksın dedi. Bu konu hakkında tecrübesi olan var mı acaba ? Değiştirmeli miyim normal lambasına sorunu çözmek için ? Pek doğru gelmedi bana doğrusu elektrikçinin söyledikleri

Saygılar

Otomatik araç ile sıkıntınızı Bülent Bekar a iletiniz...bence Zenona gerek yok,far göstermiyor şikayeti hiç hatırlamıyorum...zaten Pininin yüksekliği dolayısıyla farların konumuda yukarıda.bu nedenle dış camları ve içi de temizse,göstermeme sorunu olmaması gerekir...

Merhaba arkadaşlar,

Hafta sonu gittiğim tarlamda bahçe işleri ile uğraşırken çok ağır bir yağmur ve dolu ile karşılaştım. Zaten o bölgede son 3 gündür yağan yağmur sebebiyle zemin çok kötü ve birçok su birikintisi olan ufak bataklık alanlar oluşmuştu. Araziye giderken bile pajero nun 4 çeker Performansı beni çok etkilemişti ancak dönüşte ağır yağmurdan dolayı misliyle beter olan çamur yoldan nasıl olupta bu kadar rahat ilerlediğini görünce hayretler içerisinde kaldım. Sürüş o kadar keyifli ve kontrollüydü ki işte benim aradığım araç buydu iyiki pajero almışım dedim :smiley:

Bu araziden daha önce 2 farklı 4x4 araçla da geçtim ama bu şekilde bir zeminde eminim onlar bu Performansı gösteremezdi hatta çamura saplanırdı. Bu aracı arazi şartlarında kullanmak için almayı düşünenler bir dakika düşünmesin derim :smiley:

sıfır km 85.000 km ye alacağınız L 200 4X4,2 ton bir araç ve uzun bir araç...arkası makas yaylı bir sistemdir,yani sert ve oynak değil...işte bunlar çok fark eder...tek dezavantajınız,20 cm yüksek olması 25-26-27 cm yükselmesi çok şey değiştirir.

Doğrudur Tamer Bey, çok malumatım yok o konularda. Ancak her iki aracı da kullanmış biri olarak sonuç %100 Pajero lehinde diyebilirim :smiley:

Aracın benden önceki sahibi araç göğsünde bazı yerleri boyayacağım diye sanırım göğüs parçalarını sökerken ya bağlantılara zarar vermiş yada yeniden montajı becerememiş ama aracın ön göğsünde özellikle de alt kısımda göğüs araç şasesine tam oturmuyor. Ufak tefek deformeler hatta çatlaklar bile oluşmuş. Bu konu beni rahatsız ediyor. Şöyle düpedüzgün orijinal gibi bir ön göğüs görmek istiyorum. Bu konuda ne yapabilirim acaba bilgisi veya tecrübesi olan var mı ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR