Mitsubishi Pajero Pinin Kullananlar Buradayız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TULUMCU Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 317
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 276,342
Ynt: Mitsubishi Pajero Pinin Kullananlar Buradayız

ben hopalıyım... artvinin doğa şartları gereği o aracın çok yıpranması normal. şansen ben o tip araç alacak olsam artvin vb yerlerden değil, araziye çıkmamış, şehirde binek olarak kullanılmış bir araca 2-3 bin fazla verip almayı tercih ederim.

Etiketler

0538 550 6666 tamer ...arayın sorun daha iyi olur ;)

Onur bey telefonda görüşmüştük..Aracı aldınız hayırlı olsun.. Eğer temiz bir araçsa sizi üzmeyecektir..Ufak sorunlarda telefonda da söylediğim gibi yardımcı olmaya çalışacağız..Bu sayfadan da tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz..

Bülent Bey yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim tekrar tekrar. Yarın sabahtan arabayı servise götürünce daha net bir tablo ortaya çıkacak. Vakit kaybetmeden sizi de haberdar edeceğimden şüpheniz olmasın :smiley:

Bir de telefonda konuştuğumuz uyumlu parçaların olduğu siteler vardı. Bir İngiliz bir de Alman sitesinin linkini aşağıya koyuyorum. Burada Pinin'lerde kullanılan parçaların başka hangi araçlarla uyumlu olduğunu da görebiliyoruz. Örneğin aşağıdaki linke bakınca Pinin'in hava akışmetresini görüyoruz.

https://www.ignitioncarparts.co.uk/PartDetails.aspx?s_pc=PDAF190&s_vid=

Parça kodunu Reanult'dan arattığımızda ise karşımıza malum sitedeki 163843483 numaralı ilan çıkıyor çıkıyor..Bence gayet hoş :smiley:

Diğer site ise https://www.rexbo.eu/mitsubishi/pajero-pinin-h6-w-h7-w-99/2-0-gdi-h67w-h77w-11576#

Buradan da bizim parçaların OEM numaraları ise uyumlu diğer araçları ve onların üretici numaralarını bulabiliriz. Öyle sanıyorum ki aynı parçayı Renault olarak almak Pinin olarak almaktan daha ucuz olacaktır. Eski arabamdan tecrübe ettiğim bir husustur bu da..

Onur Bey bu faydalı paylaşımınız için çok teşekkürler..Daha çiçeği burnunda olmanıza rağmen kısa sürede araç ile ilgili birçok bilgiye ulaşabildiniz..Demek ki biraz merak ve zamanla olmayacak birşey yok.. PININ sorunlu bir araç değil, yeterki kıymetini bilen bilinçli ellerde kullanılsın..Parça oem no larla aracın birçok parçasına ulaşmak mümkün.. Bazende sizin paylaşımınızdaki gibi farklı marka araçlarla uyumlu çok daha cazip fiata alınabilinecek birçok parçası çıkıyor karşımıza.. 3 yıl öncesine kadar bu aracın yanlış tanıtımı ve kulaktan dolma bilgiler yüzünden yanına kimse yaklaşmazken bugün artık bu aracı bulabilmek nerdeyse imkansız hale geldi..Ben 4. yıla giriyorum ve hala sıfır sorunla aracıma biniyorum.. ve bu aracın yerine konulacak başka bir araç olmadığını iddia ediyorum..

14 yaşında Pinini bu kadar övmeyin sayın TULUMCU ;D , sağlam ve dört seçenekli şanzuman sisteminiz halen sıfır 2015 L 200 Pikaplarda üretiliyor olabilir,GDI sisteminiz de aynı şekilde,genis sanrufunuz olabilir,dört hava yastığınız ve aktif gergili emniyet kemerleriniz,dört disk freniniz de,çok iyi bir yol tutuşunuz da var....ama nede olsa 14 yaşında bir araba,yani eski ;D

Evet Tamer Bey, unuttuğunuz yol bilgisayarı, cd chenger destekli teyp, ABS, EBD, 2. teyp gözü, Orta defiransiyel kilit, arka LSD defiransiyel kilit, bagaj bölümünde 12 volt girişi (buzdolabı vs. için), ısıtmalı elektrikli yan aynalar, bagaj tabanında iyi bir ustanın ve dağcının sığdırabileceği hırdavat bölümü.. daha sayayım mı.. orjinal hakiki deri koltuk, Nardi Torino Ahşap direksiyon, Pinin Farina imzası... EVET BU ÖZELLİKLER ARACIN 14 YAŞINDA OLDUĞUNU BANA UNUTTURMUŞ YAHUUU.. 2016 Model bir araçta bu özellikler aynı paraya olsada alsak..

aksesuar konusunda rakibi olsa bile 2.0 cc olan bir 5 kapı 4x4 ruhsatı otomobil olanının sıfırı 110 binden aşağıya zor(nissan KAŞKAY(TÜRKÜ)),aynı özellikte ful XTRAİL ise 130 bin(bizimkilerin dört seçenekli arazisinin yakınına uğramıyor) Skoda yeti 2.0 dizel 4x4(ki bizim SS 4 İ nin yanından geçmez) rafta yok,siparişle aksesuarlı nerdeyse 110 bin üzeri olduğundan,özel geliyor ;)

cirakoglu' Alıntı:
Kronik hiç problemi de yok yani :smiley: ;D ??? Alsak mı?
,inanın kapıdaki 14 yaşındaki manuel 2.0 GDI arabayı hergün soruyorlar 8) araç kullanmayan eşim bile bu pininden sonra otomatik alalım,bende kullanacağım diyor ;) şimdi gelelim alınacak arabaya,temiz ve iyi bir servis demiyorum,iyi bir ustanın bakımında olsun ve ezilmemiş,arazi görmemişinden mümkünse,birde hertürlü desteğe varız 8)

Sayın Çırakoğlu Merhaba.. Hemşehriyiz.. Tamer Beyin de yazdığı gibi Temiz ve yorulmamış bir PININ eğer kıymetini bilen ve farkını anlayan bir kişinin eline düşerse kesinlikle vazgeçemez bu araçtan ve bizim gibi yıllarca biner.. tek probleminin gaz kelebeği olduğu söyleniyor ki bizim başımıza gelmedi.. Gaz kelebeğinin içinde mıknatıslı manyetik bir alan var, mıknatıslar bilinçsiz bir müdahale ile kırılır veya yerinden oynarsa manyetik alan bozuluyor, arabada tekleme gaz yememe gibi sorunlar oluyormuş..Bu gaz kelebeği şikayetleri sonucunda Mitsubishi gaz kelebeklerini iyileştirmiş, yerine takılan yenileri bu sorunu yapmıyorlar.. Ben aracı 84.000 de aldığımda 80 binde değişmişti gaz kelebeği.. Şuan 130 bin km de ve sorunsuz..4 yıldır sıfır sorunla kullanıyorum.. Ama bu aracın sahibi kesinlikle her ustaya kurcalatmamalı aracın motorunu..Çünkü anlamıyorlar..Onlara kalsa mesela nerdeyse araca kamyon yağı koyacaklar..Aracın motoru GDI motor.. LPG takılmaz, çünkü direkt enjeksiyonlu.. Dizel motor prensibinde çalışıyor ama benzin yakıyor..Bu nedenle emsal cc de benzinli araçlardan %20 az yakar, % 10 daha güçlüdür.. 2.0 GDI 129 Beygir, 190 Nm tork üretiyor.. 1.6 Benzinli Vitaradan az yakıyor..

115.000...km gaz kelebeği değişmedi ;D...yağıda ustam 5-40 tam sentetik ENEOS japan tavsiye ediyor...biz 2.0 GDI da, kışın 0-30,yazın 10-40 diretiyoruz,tabiki tam sentetik ve ENEOS japan ::smiley:

Şaka maka az kalsın bende alıyordum bu tüp hikayesine almamıştım. Gittim 4runner aldım. Şimdi de sattım. Kaşıntı var. Karavan mı? Jeep mi? Yeni Otomobil mi? Sayın TULUMCU hemşehriyiz. Aynı derede yaşıyoruz. Sizin arabanıza bile binmişliğim var::smiley:)))

LPG-LİKİT(sıvı) PETROL GAZI kullanımında,bu tip milyon km yapacak kaliteli araçların motoruna(Euro 3)zarar verebilirsiniz inanın maliyeti servislerde 10 binden aşağı,resmi serviste 20 binden aşağı düşmez...bence hiç gerek yok,temiz ve bakımlı bir araç bulduğunuzda,sizde yağ bakımlarını kaliteli ürünlerle yaptığınızda,milyon kullanırsınız.pedala dikkatli basarsanız tüketimde 10 lt civarında olur.istanbulda gece yağmurlu bir gecede 1. köprüyü kullanıp anadoludan avrupaya,tekrar geriye ve köprü sıkışıklığında klima bile çoğu zaman açık olduğu halde 4-5 vites kullanıp 8 lt yakaladım ;D gazlasaydım,kimse geçemezdi ama 12-13 olurdu :-\

Tamer bey 10w40 bizim araca olmaz..yaz kış aynı yağ kullanılacak, 0w30, 5w30, 0w40, 5w40 tam sentetik yağ kullanılacak ve 15 bin km beklenmeden 8 bin km ler de değişecek.. Motora ölüm gelmez.. Aracın motoru üstten çift eksantirikli ve toleransı az, sıkıştırma oranı yüksek..Bu nedenle tam yağlama için tam sentetik ince yağlar tercih edilmeli.. mobil sitesinde aracımıza Mobil 1 esp formula 5w30 öneriyor, Castrol sitesinde Castrol Edge 0w30 öneriyor.. Orjinal Japon tam sentetik yağlarda kullanılabilir..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR