Mitsubishi Pajero Pinin Hakkında Bilgi Rica Ediyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yilma Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 95,584

yilma

Ana Kamp
Merhabalar Gezenbilir dostları,

Çok yeni bir üyeyim ve offroad hakkında her türlü bilgiyi siteden okuyor ve öğrenmeye gayret ediyorum. Bu arada kendime uygun bir araç aramaktayım. Özellikle üzerinde durduğum araçlar Defender ve Mitsubishi Pajero. Fakat araştırırken Mitsubishi Pinin pek dikkatimi çekti , bu modelden offroad aracı nasıl olur? etrafta da hiç örneğini görmedim. Araçla ilgili bilgi paylaşımınızı rica ediyorum. Her bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Mitsubishi Pajero Pinin Hakkında Bilgi Rica Ediyorum

Merhaba, belki kullanan arkadaşlar daha detaylı bilgi verebilirler ama ben bildiğim, yorumladığım kadarıyla yanıtlamaya çalışayım.
Pinin, Pajeronun daha farklı bir müşteri segmentini hedefleyerek çıkardığı bir araç.
Bence artıları:
4 çeket sistemi oldukça iyi ve ağabeyi pajerodan pek farklı değil, 2H, 4H, 4H(lock), 4L, 4L(lock) olarak kullanılabiliyor

Bence eksileri:
Türkiyeye gelenler sadece GDI motor (benzinli) ve GDI lara lpg uygulanamıyor
Yükseltme ve daha büyük lastik gibi uygulamalar rakiplerine göre çok daha zor ve pahalı olacağını düşünüyorum.

Bence rakibi Suzuki vitara dır. Vitara hem lpg uygulanabirlirliği, hem modifikasyon uygulaması kolay ve ucuz olması, alırkendaha ucuz olan satarken de çok kolay satılabilen, parçası da bol bir araç. Ben olsam vitarayı tercih eder ya da başka araçlara bakardım :smiley:

benim fikrim çok bulaşmayın,
parça bulma sıkıntısı ,ve parçaların pahalılığı sizi bezdirir.

kemikli bir araç istiyorsanız kısa şase pajero her zaman daha avantajlıdır..

Öncelikle ilginize teşekkür edrim. Benim de üzerinde durduğum araç kısa şase pajero aslında , ama dikkatimi çekti ve acaba pinin le arasında bir fark varmı , varsa nelerdir diye bir bilene sorup fikir almak istedim. cevaplarınız sonucu pinin aklımdan tamamen çıktı. kısa şase pajero aramaya devam.

Teşekkürler

Geç oldu ama cevapları görünce bende cevap verme ihtiyacı hissettim pinin teknoloji açısından çok iyi bir araç, yanlış kullanımlar nedeni ile veya bakımlarının yanlış ustalara yaptırılaması nedeni ile haksız bir kötü şöhrete oldu,100 milyarlara satılan çoğu araçtan daha kaliteli ve arazi performansı daha iyidir.sorunları genellikle kalitesiz yakıt alımından kaynaklanmakta biraz dikkat edilirse problemsiz kullanılabilecek bir araçtır. size tavsiye edilen araçların çoğunu 1,8 motorlu 3 kapılı küçük pininimle çok arkama bağladım çektim.arazisi mükemmeldir.parça konusuda abartılacak kadar problem değildir.(kaporta parçaları hariç.) bütün yürüyen aksam ve motoru için bir liste çıkardım sensörleri dahil biraz ingilizce ile pininin hangi parçasının başka hangi marka araçlarda kullanıldığını tespit ettim bu parçaları bu araç markaları ile istediğinizde bütün japon parçacılarında ucuz ve kaliteli bulabiliyorsunuz.
bir kaç örnek vermek isterim.oksijen sensörü:Bosh satan parçacıya gidin 0258 005 110 numaralı parça deyin verirler.yok NTK marka alacaksanız OZA448-E553 DEYİN ALIRSINIZ.
ROTLAR.Mitsubishi L-300 83 yılından 94 yılına kadar olan modeller ile aynı nerdeyse bakkalda bile bulursunuz. link road Bar: lancer ile aynıön fren balataları mintex MDB 1996 diye isteyin mintex satan bayiiden alırsınız. ısı sensörü daihatsu applause 1989 dan 1997 yılına kadar olan araçlar ile aynıcarisma 1995-2006 ya kadar olan ile aynı yok bulamadınız volvo S40-VEYA VOLVO V40 isteyin.teker bilya ve kitleri lancer colt carisma ile aynı teker biyası hyundai Sonata ile aynı.son rod lar elentra ıı ile sonata 1 ve 2 ile l-300 lerin 1980-1994 modelleri ile galantların hepsi ile aynı.stabilizer linki colt 3 ile galant 1996 lancer 4 ile aynı arka fren balataları galloper ile pabuçlar ise outlander 2003 ler ile aynısu pompası carisma 1995-2006 ile lancer 2003 sonrası ile aynı yukarıdakilerin dışında da uyumlu parça listeleri var bu araçlardan bu ülkede binlerce kullanılıyor onun için her söylenenler görüştür olgu değildir.

Bence eğer arazi aracı kullanırım masrafa da ço önem vermem dersen kesinlikle al çünki kıramazsın. Ama kırarsan vitara ya da lada gibi omaz. Motor gauet yeterli sadece gaz kelebeğini sök bak alıcağın arabaya çünkü ben değiştirdim 3600 TL. o çok önemli ve 150000 km de değişiyor. Neyse aracın arazisi mükemmel. Orta dif taktırabilirsen hiçbir yükseltme kiti takmadan sadece uygun lastikle kimsenin çıkamadığı yerlere çıkarsın. Bikere yaklaşma ve uzaklaşma açısı en iyi araçlardan bir tanesi. Yani hem asvaltta hem arazide kullanırım dersen bu aracı al yükseltme kiti falan taktırma. Olabiliyormu bilmem ama ustaya takılıp sökülebilecek şekilte amortisör kilidi yaptır.Arazide tak inince sök. ( Bu sadece bir düşünce :smiley:) .
LPG bazı markalarda uygulanabiliyormuş bildiğim kadarıyla. Ama zaten çok yakıt sarfiyatı olan bir araba değil.

Saygılarımla

Selam,

Öncelikle Pajero Pinin çok iyi bir araçtır.

Sizi ciddi anlamda üzecek tek sıkıntısı Gaz kelebeği problemidir. (Serviste 3000 TL gibi bir ücreti var.)

Pinin in 2004 model olan 1.8 leri GDI değil düz motordur ve LPG uygulanabilir ve problemsiz çalışır. (Ön panjurda GDI yazmaz panjur sadedir oradan anlarsınız.)

Saygılar ..

Pajero Pini ile bende ilgileniyorum. 2000-2002 model arası bakıyorum. Birkaç araç var ilgili sitede ancak benim sıkıntım bu araçtan anlayan iyi bir usta tanımıyorum. Bu konuda yardımınızı rica ediyorum..

Tşk

Bu araçlarda kullanılan GDI motor 2005'te kasa değişimine kadar Volvo s40 larda kullanılıyordu
Benim 2001 S40 da mitsubishi GDI motorlu
30.000 kilometredir sorunsuz olarak Lovato LPG kullanıyorum.
Herhangi bir sıkıntı yaşamadım

Kullanım açısından tavsiyem arabayı 2000 devirin altında kullanmayın
o zaman GDI motor çok yakıyor.

ismailb' Alıntı:
Pajero Pini ile bende ilgileniyorum. 2000-2002 model arası bakıyorum. Birkaç araç var ilgili sitede ancak benim sıkıntım bu araçtan anlayan iyi bir usta tanımıyorum. Bu konuda yardımınızı rica ediyorum..

Tşk

Yetkili Servis olarak Avrupa yakası Yıldızlar Otomotiv Alpay Usta

Özel servis olarak Anadolu yakası İlfer Oto İlyas Usta

Bu iki ustada Mitsubishi nin ciddi anlamda iyi ustalarıdır ve senin işini fazlası ile görürler ..

Merhaba, benim aracımı İlyas Usta hazırladı. Yapım aşamalarını incelemek isterseniz, detaylar burada: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=63658.msg751779#msg751779

İLFER SERVİS
Kartal Oto Sanayi Sitesi
İnönü Caddesi B-3 Blok No:23-24
Kartal - İstanbul
Tel : 216 389 88 21
www.ilfer.com.tr

benimde tavsiyem inan motorsporları neçmi inanı avrupa yakasında 0212 270 75 85 numarası

İlginize teşekkür ederim. ;)

CİNCİN' Alıntı:
Merhaba, benim aracımı İlyas Usta hazırladı. Yapım aşamalarını incelemek isterseniz, detaylar burada: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=63658.msg751779#msg751779

İLFER SERVİS
Kartal Oto Sanayi Sitesi
İnönü Caddesi B-3 Blok No:23-24
Kartal - İstanbul
Tel : 216 389 88 21
www.ilfer.com.tr

arkadaslar merhaba,
turkce klavyem yok herkesden ozur diliyorum...
siteyi yarim saat once fark ettim cok hosuma gitti...

hemen sorunuma geciyim:

ben cok uzun zamandir kirgizistanda yasiyorum.arabam 1999 model impreza turbo motor degil 185 000 km de.arabam yag yakmaya basladi.1500 km de yaklasik 1 litre yag ilave ettim.problemi cozmek icin ustalar 500 usd istiyorlar.

bu arada da mitsubisi pajero pinin buldum 2001 model 2000 motor.103 000 km de.yeni isvicreden gelmis.kirgizistanda kullanilmamis.degistirmek icin 2000 -3000 usd para vermem gerekli.

siz olsaniz bu durumda ne yaparsiniz?
gorusleriniz benim icin cok degerli..

biracayipadam' Alıntı:
arkadaslar merhaba,
turkce klavyem yok herkesden ozur diliyorum...
siteyi yarim saat once fark ettim cok hosuma gitti...

hemen sorunuma geciyim:

ben cok uzun zamandir kirgizistanda yasiyorum.arabam 1999 model impreza turbo motor degil 185 000 km de.arabam yag yakmaya basladi.1500 km de yaklasik 1 litre yag ilave ettim.problemi cozmek icin ustalar 500 usd istiyorlar.

bu arada da mitsubisi pajero pinin buldum 2001 model 2000 motor.103 000 km de.yeni isvicreden gelmis.kirgizistanda kullanilmamis.degistirmek icin 2000 -3000 usd para vermem gerekli.

siz olsaniz bu durumda ne yaparsiniz?
gorusleriniz benim icin cok degerli..

Yakıtınız değişmez diye tahmin ediyorum.

Yakıtta problem yoksa pinin çok daha konforlu ve güvenli bir araç.

İlave olarak pinin gaz kelebeği sıkıntısı olan bir araç, eğer orada pinin gaz kelebeği sıkıntısı yoksa problem yok.

Gerekli incelemeleri yaptıktan sonra aracınızı alın ve güle güle kullanın ..

Herkese merhaba,
Bende 2001 Mitsubishi Pajero Pinin ile giriş yapmayı düşünüyorum, kelebekteki bu sorun yaklaşık kaç kilometrede çıkıyor?
Ve şehir içi kullanımlarda da kullanmayı düşündüğüm için şehir içi yakıt tüketimi (2.0 gdi) hakkında bilgi almak isterim.
Şimdiden teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR