Mitsubishi L200'ün Diğer Pikaplardan Farkları Neler?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan paladayı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,844

paladayı

Yeni Üye
Merhaba herkese, kamp ve offroad yapabilmek için pickup araştırması yapıyorum seçeneklerimi 2 araç üzerinde yoğunlaştırdım: mitsubishi L200 ve Ford Ranger. Fakat aklıma takılan birkaç soru var: Önceki kasalarında sadece l200de orjinal arka diferansiyel kilidi olduğunu biliyorum fakat yeni modellerinde Rangerda da Hiluxta da arka diferansiyel kilidi var sanırım, onların bir farkı var mı %100 mekanik kilit, elektronik kilit, lsd gibi yoksa hepsi aynı mı? 2. sorum L200deki süperselect arazi şanzımanı ile diğerlerindeki 3 kademeli arazi şanzımanının tam olarak ne farkları var? Herkese iyi günler diliyorum

Etiketler
Merhaba herkese, kamp ve offroad yapabilmek için pickup araştırması yapıyorum seçeneklerimi 2 araç üzerinde yoğunlaştırdım: mitsubishi L200 ve Ford Ranger. Fakat aklıma takılan birkaç soru var: Önceki kasalarında sadece l200de orjinal arka diferansiyel kilidi olduğunu biliyorum fakat yeni modellerinde Rangerda da Hiluxta da arka diferansiyel kilidi var sanırım, onların bir farkı var mı %100 mekanik kilit, elektronik kilit, lsd gibi yoksa hepsi aynı mı? 2. sorum L200deki süperselect arazi şanzımanı ile diğerlerindeki 3 kademeli arazi şanzımanının tam olarak ne farkları var? Herkese iyi günler diliyorum
Difrensiyel kilitli hakkında pek bilgim yok ama superselect şanzımanda diğer araçlarda 2H,4H ve 4L olan sistemi mitsubishi 4H yi 2 ye bölerek farklı bir sistem yapmış.Birisinde orta difrensiyeli kilitleyip eşit güç dağılımı sağlarken(diğer pickuplardaki 4H) diğer kademesinde sanırsam akslardan kilitleyip kaygan zeminlerde yol tutuşu arttırırken manevra kabiliyeti ve yakıt ekonomisi sağlamış oluyor.Araç orta difrensiyel kilitliyken dönüşlerde kasma yaparken diğer seçenekde kasma yapmıyor.Ayrıca otoban kullanımlarında sürate göre aktarımı %70 arka tekerler %30 ön tekerler arasında dağıtıyor.Daha önce Wj kasa aracımda şehir içinde manevra sırasında (tam tur dönüşlerde) çıkan seslerden rahatsız oluyordum.Bu sistemde o sesler yok

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR