Mitsubishi L200 Uygun Yağ Ve Yağ Markası Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BISMARCK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,395

BISMARCK

Yeni Üye
Değerli arkadaşlar,

Aralık ayı içinde 2008 model 4x2 ve 126.000 km.'de L200 çift kabin satın aldım. Rize'de pek çok yer bu araç için 15w40 yağ kullanıldığını belirtti. Marka olarak da Castrol Turbomax önerdiler.

Yağı 7 litre olarak 145 TL'ye satın aldım. Filtre olarak da 4 filtreyi 215 TL gibi bir rakama buldum. Yakıt, yağ ve hava filtresi MANN marka. Polen filtresi ise yerli üretim.

Tecrübeli arkadaşlara sorum şu ki diferansiyel ve şanzıman için önerebileceğiniz yağ markası ve numarası nedir? Kendi aracınızda ne kullanıyorsunuz?

Şimdiden teşekkür ederim

Etiketler
Yoğun araştırmalar sonucunda edindiğim bilgileri buraya yazıyorum. İhtiyacı olan olur belki.

Motor Yağı : Sorduğum pek çok kişi ve yetkili servis 15w40 yağ kullanılmasından yana. Sadece bir yağ satıcısı 5w30 önerdi. Bir usta da 10w40 daha verimli olur dedi. İlimde bulunan bir off-road kulübüne üye bir arkadaş kendilerinin Castrol Turbomax 15w40 kullandığını söyledi.

Ben de bu yağda karar kıldım.

Şanzıman ve Diferansiyel Yağı : İnternette bulduklarına göre Şanzıman için 75w90, diferansiyel için de 80w90 yağ numarası geçiyor. Bu değerleri Motul'un sitesinden buldum.

Yağ olarak sanayi de ustam ikisi için de açık varilden elf marka 80w90 yağ kullandı.

Motul sitesinde belirtilen yağ markaları ise şöyle

* Şanzıman : Motul Gear 300 75w90
* Diferansiyel : Motul Gearbox 80w90 veya Motul HD 80w90

Herkese kolay gelsin. Umarım bilgilerin faydası olur.

Yoğun araştırmalar sonucunda edindiğim bilgileri buraya yazıyorum. İhtiyacı olan olur belki.

Motor Yağı : Sorduğum pek çok kişi ve yetkili servis 15w40 yağ kullanılmasından yana. Sadece bir yağ satıcısı 5w30 önerdi. Bir usta da 10w40 daha verimli olur dedi. İlimde bulunan bir off-road kulübüne üye bir arkadaş kendilerinin Castrol Turbomax 15w40 kullandığını söyledi.

Ben de bu yağda karar kıldım.

Şanzıman ve Diferansiyel Yağı : İnternette bulduklarına göre Şanzıman için 75w90, diferansiyel için de 80w90 yağ numarası geçiyor. Bu değerleri Motul'un sitesinden buldum.

Yağ olarak sanayi de ustam ikisi için de açık varilden elf marka 80w90 yağ kullandı.

Motul sitesinde belirtilen yağ markaları ise şöyle

* Şanzıman : Motul Gear 300 75w90
* Diferansiyel : Motul Gearbox 80w90 veya Motul HD 80w90

Herkese kolay gelsin. Umarım bilgilerin faydası olur.
Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR