mitsubishi L200 triton 4*4 80.000 bakım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nitroces Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,331

Etiketler
Ynt: mitsubishi L200 triton 4*4 80.000 bakım

Ne yazik ki 80.000km bakimi, L200'un en pahali bakimidir (80.000 ve katlari). 1.500-2.000TL arasi bir masraf cikaracaktir yetkili servis.
Aractaki tum sivilar degisiyor. Motor, sanziman ve dif. yaglari, fren hidroligi, sogutma suyu vs... Otomatik sanziman biraz daha pahali oluyor haliyle. Tum kayislar da degisiyor.

80,000 bakım da ayrıca triger kayışı değişiyor,
konuyu görünce tanıdıklara sordum 2500 Tl gibi bir rakkamdan bahsettiler bu Mitsubishi servis fiyatı dışardanda fiyat almak lazım

merhaba,
80.000 km.de motor yağı (edge 5w-30 / 7lt.), yağ filtresi, hava filtresi, mazot filtresi, triger seti, soğutma suyu, fren hidroliği (dot4), şanzıman yağı (dexronIII) , ön-arka defransiyel yağı (epx 90) değişimi yapılır. v kayışları kontrol edilir, daha önce değişim yapılmamışsa değişimi gerekiyorsa değiştirilir.
servis bakımı pahalı olmakla birlikte özel servislerde 800+işçilik civarı yaptırabilirsiniz...

özel serviste yaptıracaksanız, krank kasnağının vidasını yerine takarken vidaya loctite sürdüklerinden ve tork ayarlı kol ile 185 Nm. kuvvetle sıktıklarından emin olun.

ayrıca, krank kasnağının vidasını yenisiyle değiştirirseniz ( sakın yan sanayi ile değiştirmeyin ) , müteakip sökme işlemlerinde, havalı somun makinesi kullanan tamirhanelerin gazabından büyük ölçüde kendinizi korumuş olursunuz.

kolay gelsin.

Öncelikle konuya ilgisi olan ve cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

Aldığım fiyat yetkili servis de orjinal parçalar kullanılarak 1400 tl.yukarıda yazılan değişimler i kapsıyor.

Fren balataları ve şanzıman ve defransiyel yağları hariç onları daha kısa bir süre önce değiştirmiştim.

Yan sanayi fiyatı 630 tl her ikisinde de işcilik dahil.Ancak 50.000 km triger ve gergi kayışlarının değişmesi gerekiyor.Ne olur olmaz dediler.Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı çıkarmamış.

Orjinaller yine 80000 km.

Ynt: Mitsubishi L200 Triton 4*4 80.000 Bakım

Ben triggeri degistirttim ustama ancak motorun üstünden bir yerden belli belirsiz bir şıngırtı geliyor, kapalı depoda camlar açıkken belli oluyor, sinir oluyorum böyle şeylere ya ne yapacam bilemiyorum, motor kapağını söktürüp baktirsam mı?

Bakım yaptıracaklar için önbilgilendirme olsun.
2008 manuel 4x2 vardı bizde. Geçen hafta kayseri servisten sadece triger seti değişimi için 1800 tl orijinal 1300 tl yan sanayi fiyatı aldım. Devirdaim var mıydı içinde onu sormadım.

Tabi fiyatlar yüksek olunca sanayi yolunu tuttum. Gmb marka triger setini 190 liraya aldım. iki kayış dört bilya var içinde. Klima ve dinamo kayışlarınıda 40+15 tl ye aldım. Ustaya işçilik olarak 200 tl verdim. Bu arada araç 98000 km ye gelmişti ve çıkan triger kayışında ne bir aşınma ne sertleşme nede çatlama görmedim. 80000 km olayının şantiye şartlarında zorlanan uzun yol yapmayan araçlar için olduğunu düşündüm haliyle.
Usta yağ ve su kaçağı olmadığı için devirdaim ve krank keçesi değişim olayına girmedi. Şanzıman, diferansiyel ve hidrolik yağları konusunda ısrar etsemde değişmesi gerekmediğini söyledi. İlerki aylarda balata değişimine girince fren hidroliğinide değiştirmeyi düşünüyorum yinede. Birde debriyajı biraz aşağı aldırdım sürüş daha rahat hale geldi.
L200 lerin vitesleri hep kemikli midir bu arada yoksa bizimkinde sıkıntı olduğunu düşünmeli miyim ?

aynı olay 2008 4*2 l200 80.000km ağır bakımı;motor yağı,yağ filtresi,hava filtresi,mazot filtresi,şanzıman yağı,differansiyel yağı,triger seti,grank poly'si dedikleri parça dahil,soğutma suyu,antifiriz dahil Temsa yetkili servisinde yaklaşık bir ay önce nakit olarak 1.190.tl ye değiştirdim.
triger setini mecburen değiştirdim ses gelmeye başlamıştı araçtan sanki elektrikli süpürge sesi gibi bu ses gaz verdikçe artıyordu değiştirdim.

servis faturaları mevcut değişenler ve fiyat listesi dahil isteyen olursa yükleyebilirim...
Bende mitsubishi servisindeki 2008 model L200 kampanyalı bakıma gireceğim.Bütün yağ bakımları ve trigger kayışı değişecek.fiyat konusunda bilgisiniz varmıydi?

80000 km bakımında trigger kayışı,bütün şanzıman ve motor yağları ve filtreler değişti.Toplam 2700 lira tuttu.

Selamlar
Yeni katıldım foruma
2008 model 4x4 otomatik l200 üm var
Motorda yağ kacakları var, motor komple inecek ve kaçaklar önlenecek
Triger seti, yağlar, filtreler değişecek
Fren vakum pompası değişecek (ikinci el)
Dreksiyon kutusu tamir olacak
Krank keçesi ve bazı conta lar degiscek
Liste yanımda değil tam olacak ların hepsini yazacağım
Bu yazdıklarım kabaca 9500 tl bi ücret çıkardı usta işçilik dahil
Çok geldi bıraktım
Normal mi bu fiyat bilen arkadaşlar!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR