Mitsubishi L200 Ciddi Düşünülecek Bir Makina

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ergin61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 169
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 171,470

L 200 mü navara mı

• Kullanılan toplam oy
    205
Ynt: Mitsubishi L200 Ciddi Düşünülecek Bir Makina

orjinal lastikleri 285 75 17 olması gerek ben orjinal 17 janta uygun lastik bulamadığım için 15 janta dönüş yaptım ,resimdeki lastikleri sattım ve 31 10.5 15 bf goodrich veya 33 10.5 15 silverstone(ilk resimdeki) iki farklı tip kullanıyorum,bfgoodrich genelde her yolda tatminkarken silverstone hard off road için biçilmiş kaftan ve bu ebat lastikler cj içinde kullanıyorum lL 200 için en güzel seçim 15 janta dönmek o da sadece kormetal de var 6 bijon jant 15 ebatta bul mak zor, L 200 ün diğer bir avantajı hiç bir yükseltme yapmadan 33 e kadar sorunsuz lastik takabilmek ;D

Etiketler

Silverstone'larla araç çok yırtıcı olmuş.
Tarık aracın çekiş sisteminden memnunmusun çamurda?
Aracı test etsem şehiriçinde ne yapar, nasıl park ederim aşağı yukarı fikir oluşur kafamda ama özellikle ağır zeminde merak ediyorum aracın tutumunu.
33'' lastiği yükseltmeden takabilmek büyük kolaylık... :smiley:

bırak yükseltmeyi arka makastan bir kat çıkardık aracı 5 cm kadar alçalttım ,yol tutuşu ve sertlikte iyileşme oldu,birinde yükselt diğerinde alçalt ne olacak halimiz ???

Bakalım bir 2007 L 200 buldum. 315/70/17 lastik takmış, fatura kesiyor. Bir hafta şehirdışındayım dönünce araca bakacağım.
Bu kadar büyük lastik olunca araca şimdi ayna mahruti'de bulmak lazım. Bir de doğrarmıyım aks'ları neyse bakalım daha erken.

orsa' Alıntı:
Bakalım bir 2007 L 200 buldum. 315/70/17 lastik takmış, fatura kesiyor. Bir hafta şehirdışındayım dönünce araca bakacağım.
Bu kadar büyük lastik olunca araca şimdi ayna mahruti'de bulmak lazım. Bir de doğrarmıyım aks'ları neyse bakalım daha erken.

Bu kadar buyuk lastikteki amac nedir acaba? arazi anlamında sadece 2-3 cm yukseklik saglar. Cadde icin süslü jant lastik takılan l200lerden mi ki? (Gorunce utanıyorum bunları :(.. ama cok var bunlardan)

bizim toplum da biraz amele ruhu var ,millet bi ara transporter minibüslere kafayı takmıştı,şimdi navara ve l200 ün olmadık aksesuarla nasıl rezil edildiğine şahit oluyoruz :-\

bull' Alıntı:
bırak yükseltmeyi arka makastan bir kat çıkardık aracı 5 cm kadar alçalttım ,yol tutuşu ve sertlikte iyileşme oldu,birinde yükselt diğerinde alçalt ne olacak halimiz ???
bu makastan bir kat çıkarmayı kesin önerirmisiniz? ben fazla yük atmıyorum. kendi çapımda araziye çıkıyorum maalesef yanlızım buradan okuduklarımla ve izlediklerimle dağa bayıra çıkıyorum. ağırlık koymadan asvaltta karşıma tümsek çıkarsa arabanın arkası zıplıyor, sağ-sol yapıyor ve korkutuyor. şu an ağırlıksız dolaşıyorum. yağmurlar başlayınca ağırlıkları koyacağım.
- bu ağırlıklar çamurda dezavantaj yaratırmı? kumdan bayaa zor çıkmıştım bunu kış lastikleri ve arkadaki 200kg a yakın ağırlığa bağladım ama çıktı araç kumdan. ben çıkacağını sanmıyordum amaçıkınca gurur duydum yoksa hanımın yanında karizma gittiydi:smiley:))
-makas aldırınca zıplama olayı nasıl oldu?
200kg ağırlık ile suspansiyonlar otomobil rahatlığına varıyor. tümsekten otomobil gibi geçiyor.

Jeepcj7' Alıntı:
Bence arazide torque daha önemli...winch olmazsa olmaz.... ama hepsinden önce lastik lastik lastik..
Benim CJ toparlanırken winch ve roofrack takılan L200'ün resimlerini çekmiştimm..

BU ARACIN SAHİBİNİ TANIYAN VARMI

Sanırım bulabiliriz, Ati takmıştı winch ve roofrackı... hayırdır ?

lokosit' Alıntı:
bu makastan bir kat çıkarmayı kesin önerirmisiniz? ben fazla yük atmıyorum. kendi çapımda araziye çıkıyorum maalesef yanlızım buradan okuduklarımla ve izlediklerimle dağa bayıra çıkıyorum. ağırlık koymadan asvaltta karşıma tümsek çıkarsa arabanın arkası zıplıyor, sağ-sol yapıyor ve korkutuyor. şu an ağırlıksız dolaşıyorum. yağmurlar başlayınca ağırlıkları koyacağım.
- bu ağırlıklar çamurda dezavantaj yaratırmı? kumdan bayaa zor çıkmıştım bunu kış lastikleri ve arkadaki 200kg a yakın ağırlığa bağladım ama çıktı araç kumdan. ben çıkacağını sanmıyordum amaçıkınca gurur duydum yoksa hanımın yanında karizma gittiydi:smiley:))
-makas aldırınca zıplama olayı nasıl oldu?

aracın ağırlığını arttırmak hammallıktan başka birşey değil,makastan bir kat kesin zıplama yarı yarıya düşüyor sonuçta siz 200 kg yük koyarak aynı şeyi yapıyorsunuz fakat yakıt değerleri artıyor

Benim roofrack'i yerlestirme seklim asagidaki gibi oldu. Oldukca kullanıslı ve kolay yuklenebilir oldu. Roofrack uygulaması fikri verebilir.
Bu arada, siyah l200'un tepesindeki farlardan nerede bulabilirim acaba Istanbul'da, bilen var mı?

100 0091

Foto056

Acık hali, pek anlasılmıyor ama..
DSCN9851

Siyah L200'ün roofrack'in, winchin tablasını, montajını, üzerindeki farları Atilla Özel/Özel oto yaptı ve taktı servisler bölümünde kontak detaylarına ulaşabilirsiniz...

Özel Oto'ya sordum. Elinde yoktu. 3 aydan once de gelmez dedi.. Elinde sadece kırık bir parca vardı. Baska onerebileceginiz bir yer var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR