Mitsubishi L200 Ciddi Düşünülecek Bir Makina

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ergin61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 169
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 171,426

L 200 mü navara mı

• Kullanılan toplam oy
    205
Ynt: Mitsubishi L200 Ciddi Düşünülecek Bir Makina

Evet ağırlık arazi kabiliyetini ve yol tutuşu artırıyor, zıplama sorununu azaltıyor. 500 kg çok fazla 150 - 200 kg yeterli.

Etiketler

Ağırlık konusunda birkaç gün önceki bir gazetede şöyle birşey okudum. standard bir binek otomobilinde 10kg fazla yük 50km de 15ml artı yakıt sarfiyatına neden oluyormuş. bunu bizim araçlara uyarlarsak ve kargo bölümüne 200kg yük koyduğumuzu varsayarsak 100km de ortalama 0.8lt fazla yakıt sarfiyatı olacaktır. yani 8lt/100km yakarken 8.8lt/100km yakacak. Hal böyleyken ağırlık ekletmeyip sadece lastikler ve flanş'ın sağladığı yol tutuşla yetinmek (ki şu an flanş olmadan bile limitlerde dahi hiçte fena değil) daha mantıklı gibi geldi bana. Siz neler düşünüyorsunuz.

Bence masraf yapıp aracı yükseltmek, flanşla iz genişliğini oynamak gibi işlere girişmeyin.
Aracınız zaten 4x2 her ne kadar arkada olduğunu tahmin ettiğim sınırlı kaydırmalı kilit olsa da çamurda, kumda ve karda sizi yoracaktır.
Naçizane tavsiyem satıp 4x4 ama vergisi de daha az olan bir 4x4 pikap almanız. Biliyorum yeni güzeldir ama...
Ne demek istediğimi yerler biraz ıslandığında düz çamurlu bir yolda yanlarken veya o çıktınız traktör izlerini çıkamaz ve eğer taktırmayı düşündüğünüz vinçle gıdım gıdım ilerleyip arada soğumasını beklerken anlarsınız.

4x4 e "gerçekten" ihtiyacım olduğunu düşünseydim zaten karar aşamasında onu tercih ederdim. Şimdilik yaptığım gezilerde 4x4 lerin geçipte benim geçemediğim yer olmadı allaha şükür. Arabaların geçemeyip benim geçtiğim yerde fazlasıyla oldu. Kısacası aracımdan çok memnunum "benim" gereksinimlerime şimdilik fazlasıyla cevap veren bi araç.
Masraf yapmak olarak değerlendirilecek eklentiler ise tamamen zevk meselesi. masraf yapmaktansa gidip 4x4 almak tabiki kolay bi yöntem ama insanlar 10 milyarlık 78 Model CJ lere 30 milyar masraf yapıyorlar halbuki 15 milyara Unimog satılıyor.
orsa' Alıntı:
Ne demek istediğimi yerler biraz ıslandığında düz çamurlu bir yolda yanlarken veya o çıktınız traktör izlerini çıkamaz ve eğer taktırmayı düşündüğünüz vinçle gıdım gıdım ilerleyip arada soğumasını beklerken anlarsınız.
Biz bu sizin dediğinize macera diyoruz benim aradığımda bu zaten. Hiç sorun yaşanmayan yolda çamura saplanıp soğukta dona dona vinçi bağlayacak ağaç vs. aramadan yapılan gezilere eğlence denmiyor malesef. Uyarılarınız aklımın bi köşesinde kalacak 2 sene sonra öğrencilik yıllarım bittikten sonra da bir 4x4 sahibi olup 4x2 nedeniyle saplandığım çamurları zevkle hatırlayacağım. size sorunsuz off-road gezileri diliyorum.
Sağlıcakla.

Bana gore l200 hem teknolojik anlamda yeni, hem de basitlik anlamında arazi aracına uygun oldugu icin benim icin beklentimin otesinde. (ah bir de 5.5 metre olmasaydı)... Acıkcası aylarca ikinci el, eski bir 4x4 aradıktan sonra l200u kesfettim :smiley: yeni 4x4u, eski 10bine bi cj alıp 30bin masraf yapacagımla aynı paraya malettim.. hem de garanti kapsamında :smiley: agac cizse, belese cila yaptırıyorum serviste :smiley:

arkdaş sen yinede bi düşün navara ilk çıktığı zaman bende navarayı çok beğendim ama o arka tarafa oturunca bütün hayallerim yıkıldı dar ve insanı çok rahatsız ediyo navara bence görünüş başka bişey değil.bu yüzden kararımı değiştirdim ve 2009 L200 aldım .ok daha konforlu

navaraextreme' Alıntı:
l200 ü arazide çok met ediyorlar fakat çok özür dileyerek söylüyorum ben tipini pek beyenmiyorum bide motoru çok gürültülü çalışıyor asfalt performansıda pek iyi değil açıkçası. Ama uygun fiyatlı bir araç ...
arkdaş sen yinede bi düşün navara ilk çıktığı zaman bende navarayı çok beğendim ama o arka tarafa oturunca bütün hayallerim yıkıldı dar ve insanı çok rahatsız ediyo navara bence görünüş başka bişey değil

bu da benim canavar
Naz159

semuca' Alıntı:
Bana gore l200 hem teknolojik anlamda yeni, hem de basitlik anlamında arazi aracına uygun oldugu icin benim icin beklentimin otesinde. (ah bir de 5.5 metre olmasaydı)... Acıkcası aylarca ikinci el, eski bir 4x4 aradıktan sonra l200u kesfettim :smiley: yeni 4x4u, eski 10bine bi cj alıp 30bin masraf yapacagımla aynı paraya malettim.. hem de garanti kapsamında :smiley: agac cizse, belese cila yaptırıyorum serviste :smiley:
bende sizin dediğiniz gibi 10 bine cj alıp 30 bine mal ettim ama jeepten aldığım haz L 200 den kat be kat,sonuçta biri efsane diğeri fabrikasyon ;D

bull' Alıntı:
bende sizin dediğiniz gibi 10 bine cj alıp 30 bine mal ettim ama jeepten aldığım haz L 200 den kat be kat,sonuçta biri efsane diğeri fabrikasyon ;D

Haklısınız.. Kendiniz ugrasarak, emek harcayarak toparlamanın keyfi kesinlikle daha buyuk. Ancak, vakit sorunum kararımda etkili oldu acıkcası.. Zamanı gelince ben de toplarım umarım gercekten begendigim esaslı bir arazi aracı. Simdilik L200 fazlasıyla yeterli bana... Belki de o zaman gelince L200'le oynarım, yukseltirim, arkasını kısaltırım vs vs.. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri