Mitsubishi L200 Ciddi Düşünülecek Bir Makina

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ergin61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 169
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 171,452

L 200 mü navara mı

• Kullanılan toplam oy
    205

ergin61

Kamp I
Yer
istanbul-ataşehir
bu makina hakkında biraz araştırma yaptım hakkatten başarılı sınıfında tek olduğu şeyler 5. elektrikli cam en iyi sürtünme en iyi yaklaşma ve uzaklaşma açısı standart kilit 100 km kadar 4x4 e geçebilme 2.5 milyara +31 bg garantili 2007 şu anda 40 civarlarında sanırım biraz beklemek lazım

Etiketler
Ynt: Mitsubishi L200 Ciddi Düşünülecek Bir Makina

Ben 2 hafta önce bir tane edinmiştim. Şimdi modifikasyon yapabilecek yerleri bulmaya çalışıyorum. Sanırım yeni kaportası için henüz piyasa da fazla bir şey yok. Bildiği bir yerler olan var mı?

merhaba bendede yeni L200 var :( 1 sene olduu aldıgım asfaltta,kuru arazide harika hakkınıı yiyemem ama 4x4 gelince cokk canımm yandıı 2 defa sol akis kırdım (SAKARYADA 10 ARACI GECTİ)hep sol akis garanti karşılamıyo +arac 4 cekerde 6-7 defa takıldı her seferinde şanzıman indi neyseki onu garanti karşıladı.akis yuzunden ölumden döndum - 10 derece gece dağın başında kaldı allahtan şantiyem yakındı 2 saat karda yuruyerek şantiememe ulaştım..
ama allhı var kuru arazide ve asfalta harika.

aksı nasıl kırdınız araç kilitte miydi yoksa düzde mi?

kilitliydi.birdefa kumda bidefada karda battım cıkarmaya uraşırken.okadar fazlada abanmadım arkam ucurum oldugu icin ileri gitmeye calıştım kırıldıı

belki biliyorsunuzdur ancak bilmeyenlere anlatmış oluruz diferansiyel kilitli iken ki sanırım sizinki 4lowlockda %100 kilitliyor direksiyon kırıldığında ki kırılmaması tavsiye edilir kiilidin aksları eş oranda döndürme baskısı porya ve akslara yük bindirirki porya ve aks başlarının daha fazla zarar görmemesi adına aks kırılması hesaplanmış olabilir.

bilmiyodumm teşekur ederim.ama ben yinede satacam sogudum.tekrar teşekurler

l200 ü arazide çok met ediyorlar fakat çok özür dileyerek söylüyorum ben tipini pek beyenmiyorum bide motoru çok gürültülü çalışıyor asfalt performansıda pek iyi değil açıkçası. Ama uygun fiyatlı bir araç ...

L200 lerde en çok göze batan çamurluk boşluğu, tamam herhalde 32" lastik de takarsınız yükseltme kiti gerekmeden ama bu aracı güzel görünsün diye illa ki büyük lastikle mi kullanacak alacak kişi? kaldı ki ben o çamurluğu dolduracak lastik takanı henüz görmedim

Daha ne olsun. Defender ve Rubicon'dan sonra yükseltme kiti olmadan lastik takabilmen için adamlar pay vermiş.
Bundan iyisi şasiden de yüksek olan Orman İdaresi'nin pikapları.
L 200'de kilit var, yükseltme kiti olmadan lastik koyuyorsun, güçlü dizel motor, yürür Pajero'dan dolayısıyla sağlam vs.
Arka tarafını kapatıp buzdolabı, takım taklavatı yükleyip gez babam gez.
Bende benim lpg tankından kalan boşluklara ilk yardım çantası ve bijon anahtarı yerleştiriyim. :smiley:
Mantez eğer boşluk yeterli ise off-road anlayışınıza göre 235/85/16 MT veya daha agresif desenli arazi lastiği takarak olaya başlayabilirsiniz.
Verdiğim ölçü tahmini ama arazide ne kadar geniş yanak o kadar zor ilerleme oluyor. Zaten aracın ağırlık dağılımı dengesizken.
Daha sonra tampon işini de bu işi daha önce yaptırmış arkadaşların deneyimlerinden faydalanarak yaptırabilirsiniz.
Bir de vinç taktırmayı düşünüyorsanız aracın arka havuz bitimine şasiyle bağlantılandırarak montaj pikaplarda çokça kullanılan bir sistem.
Arkaya vinç takmanın avantajı girdiğiniz batak araziden çıkmak için direkt arkadan vinçleyerek çıkabilmeniz. Bazen batak arazi devam ettiğinde vinçleyerek ilerlemek çözüm olmayabiliyor.

Onur, dar lastik konusunda sana katılmıyorum, 1 sene 225 genişlikte OK kullandım, şu an 285 kullanıyorum, 285 çok daha dengeli kontrolü kolay, Yüksel ve Uğur abilerin rahat geçtiği camel girişinde ince lastik yüzünden hendeğe düşmüştüm, dar bir izden gidiş çok zor ince lastikle

ayrıca kalın lastikle viraj performansı artar, kumda ve bol karda daha iyi yüzer, kendini gömmez ama arabayı daha çok zorlar, lastik ağırlaştığı için aks kesme riski artar, araca kattığı şık görüntüyü de unutmayalım :smiley:

katılırmısınız bilmem kalın ve ince lastil seçimi için şöyle derler ince takarım batarım ama çıkarım kalın takarım zor batarım ama çok kayarım biraz da stil

Lastik diyaloğu ile böldük konuyu tarzlar kesinlikle kişiden kişiye değişir.
Ama zaten Disco gibi ağır ve viraj kabiliyetinin benim araçtan iyi olduğunu düşündüğüm bir aracın asfalt performansı için 225'den daha geniş bir yüzey daha iyi olur bence de.
Bunun yanında Lada ve çoğu Suzuki ve Defender'da araç fazla güçlü olmadığı için yürütmek zor olur misal 255 lastiği.
Benim 235'lerle ilerlemem de bazı dik çıkışlarda H'de zor olabiliyor.
225'den sonra 285 deneyiminde çamurda araç tutunmayı bulacağı yüzeye ulaşmasından yana sıkıntın oluyor mu Mert?
Karda ve kumda yazdıkların çok doğru.

Şöyle 4x4 pikaplar gibi fazla lüks donanımı olmayan, küçük hacim dizel motorlu (2.0,2.5), hafif ve uygun fiyatlı araçlar yapsa da şu Japonlar biz de binsek.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR