Misir'da Tatil İcin Yardim ???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bulentt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,180

Bulentt

Yeni Üye

Merhaba arkadaslar, fikirlerinize ihtiyacim var..

Esim ve 2 cocugumla beraber bu sene iznimizi Turkiye de degil Misir da tatilimizi yapalim diyoruz, Hollanda da yasiyoruz. Ucak biletiyle beraber otelde yer ayirtacagiz.

1- Biraz arastirdim fakat Misir pis bir ulke otelleri pis, yemekleri guzel degil diye duydum. 1,5 yasinda kizimda oldugu icin tereddut ettim ki temiz bi yer olmasi istiyorum senede bir tatil yapiyoruz sonucta. Gidip goreniniz var mi ?

2- 13-14 gunlugune gitmeyi dusunuyoruz fakat 1,5 yasinda kizim icin zor olur mu ? Gidecegimiz tarihde hava sicakligi 34 derece olacakmis. Gun fazla mi olur sizce ?

3- Onereceginiz bir otel var mi? Bir kac tane otel begendim Cocuklar icin daha cok alternatif olan ama Pis diye duyunca tereddutte kaldim. Cocuklarim oncelik oldugu icin hem temiz hemde cocuklarimin guzel vakit gecirebilecegi bir otel istiyorum.

Bilgisi olan arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim

Etiketler
Ynt: Misir'da Tatil İcin Yardim ???

Ayriyetten 13-14 gun surede misirin tarihi guzel yerlerinide gezmek istiyoruz. gidenler bilenler varsa bu konular hakkinda bilgi verirseniz sevinirim. Tesekkurler

Valla coluk cocukla gidipde tatil yapilacak yer degil dediler.
Hele bu zamanda...Misir karisik. Islamcilar almis götürmüsler...cocuklarini al onlarla vakit gecirecegin sakin bir yere git.Dünyada baska tatil yapacak yer mi yok..
haa eger eski misiri merak ediyor, müze müze gezmek istiyorsan kalk kahire`ye git.
Yalniz burada kipti misirlilarin kiliselerindeki papazlar su siralarda kahire tehlikeli, yalniz basina gitme dediler...
dediler...
Araplar zaten pis bir millet...burada kilisenin sosyal kulübünde yemek yemelerini göreceksin. Ayni hayvanlar gibi...
ellerinle döke saca yiyorlar. birde erkekleri yemek yerken geyirip osuruyorlar bile..utanma sikilma edep haya yok..
ama baslari örtülü..iste böyle bir millet...
hele camideki bagdas kurmus müslümanlarini göreceksin...gözünün icine baka baka ciplak ayakparmaklarinin aralarini kayiyip burnundaki boklari parmaklariyla ovalayan misirli arap gayet normal siradan karsilaniyor...#
Bati medeniyetleri ile hic kiyaslayamassin.

Bülent bey size söylenenler aynen doğru malesef. Kahire, İskenderiye ve kısmen Sharm dışında ülkede hijyen diye birşey yok. Bu saydığım üç şehirde de durum pek farklı değil ama en azından turistler için lüks mekanlar var ve nispeten daha iç açıcılar...

4 yıldızlı otellerindeki hizmet kalitesine Türkiye'de 2 yıldız bile vermezler. İlla gidecekseniz 5 yıldızlı otellerde tam pansiyon konaklayın ki dışarıda yemek zorunda kalmayın. Musluklardan tuzlu su akarsa şaşırmayın, bir çok şehirde denizden artılan suyu kullanıyorlar.

Geçen aralıkta gittiğimizde akşam saat 6dan sonra bir şehirden diğer şehire geçişe polis izin vermiyordu. Ülkede tam bir kontrolsüzlük hakimdi. Normal şartlarda bile herhangi bir sorununuzu anlatabileceğiniz bir merci yok. Polisi kimse umursamadığı için anlaşmazlıklara karışmak istemiyorlar.

Mısırda görülmesi gereken muhteşem tarihi eserler ve doğal güzellikler var ama malesef Hollanda'dan çocuğunuzla gitmenizi kesinlikle tavsiye etmem, zehirlenebilirsiniz bile. Ben sizin yerinizde olsam 15 günümü yazın o sıcaklarında milyon türlü bakterinin tavan yapacağı Mısır yerine Ege yada Akdeniz kıyılarında bir yerde geçirirdim...

Merhaba,anlatilanlardan anladigim kadariyla yaklasik yirmi yil once gittigimden hic farki yok.Ancak biz Turkiye'den tur ile gitmistik.On gunluk bir geziydi,yilbasinda.Ucakla Misir'in bize gore en alt ucuna gidip bir gece Nil uzerindeki adalardan birinde oldukca luks bir otelde kalmistik.Istanbul'dan -2C derecede gidip orada +28C lerde bayagi sicak gelmisti.Gurupta iki ailede kucuk cocuk vardi.Ikinci gunden itibaren Nil'deki luks vapurlardan birinde alti gece gecirip son uc gecede de Kahire'de bes yildiz bir otelde konaklamistik.Tum bu sure zarfinda tur firmasi bize gercekten gorulebilecek her turlu baraj, mabet,tapinak,piramit,muze akliniza gelebilecek her yeri gezdirmisti.Bir cok yerde film,flasli fotograf cekmek yasakti.Biz gitmeden onbes gun kadar once bir turist gurubuna Islam'cilar saldirmis bir kac kisiyi oldurmuslerdi.Fakat her ne kadar cekinsekte Turk oldugumuzu duyunca bize biraz ilgi gosterip,bazi yerlerde cekim yapmamiza izin vermislerdi.Gercekten niye hijyen olmadigini Misirli rehberimize sordugumuzda benim halkimin yasam bicimi bu,beni rahatsiz etmiyor cevabi almistik. Halbuki kendisi son derece modern ve akademisyen bir hanimdi.Ikinci gun gemide yuzelli kisiden yuzotuzu barsaklari bozunca asci hemen diyet menusu hazirlayip herkesi toparlamisti.Kahire yakinlarindaki colde otantik yemek disinda her yerde temiz turistik yemeklerle idare etmistik.Her yerde etrafinizi saran turistik esya saticilariyla begendigimiz seylere onda bir fiyatiyla pazarlik etmeyi onermislerdi ve hakikaten dogruydu. Sehirler arasi gecislerde otobuslerimiz durdurulup kontrol yapiliyordu.Geceleri araclarin park lambalari ile seyahat etmesi cok ilginc gelmisti.Sonuc olarak biz sadece Nil Nehri civarini kapsayan bir tur yapmistik.Kizildeniz kiyilarinin daha modern oldugu soyleniyor.Nacizane sadece ailenizle gitmenizi tavsiye etmem.Daha onceden Misir tecrubesi olan ciddi bir tur firmasi ile kalabalik bir gurup halinde olabilir.O zamanda bile yilbasi olmasina ragmen yetmisiki milletten turistler gormustuk.Turun tek olumsuz tarafi size heryeri gezdirmek icin tam bir maraton seklinde kosturmaca yapmasi.Kucuk cocuklarla bu kisim sizi zorlayabilir.Cok yorucu olabilir.Sizde bir gun gurupla tam tur yaparken bir gun otelde veya gemide kalip dinlenerek gecirebilirsiniz.Veya arkadaslarin dedigi gibi Akdeniz'den ornegin Yunan Adalari seyahatini tercih edebilirsiniz.Benden bilgiler bu kadar.Fikir vermesi acisindan umarim faydali olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR