Mısır' a Dalış Gezisi Düzenlesek ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,647

Mısır Dalış Turu İçin Hangi Tarihler Size Uygun ?

• 20 - 27 Temmuz

Kullanılan: 1 5.9%
  • 27 Temmuz - 3 Ağustos

Kullanılan: 0 0.0%
  • 3 - 10 Ağustos

Kullanılan: 1 5.9%
  • 10 - 17 Ağustos

Kullanılan: 3 17.6%
  • 24 Ağustos - 31 Ağustos

Kullanılan: 2 11.8%
  • 31 Ağustos - 7 Eylül

Kullanılan: 10 58.8%

• Kullanılan toplam oy
    17
Ynt: Mısır' a Dalış Gezisi Düzenlesek ?

sevgili adminim sizin tecrübeleriniz,bana ilaç gibi geliyor mayısta,yıldız,lar beni ve atakanı bekliyor. ;)

Etiketler

Ufukcum, sizlerin bröve işini halledelim bu yaz Hurghada' ya gitmeyi planlıyoruz.
Geçen yaz çok keyifliydi. Üstelik fiyatlar da gayet uygun. Aynı fiyata Türkiye' de bir hafta tatile gidemiyorsun.
Temmuz ayında Hurghada' dayız. Ona göre yap sen planları ;)

SEVAL' Alıntı:
Ufukcum, sizlerin bröve işini halledelim bu yaz Hurghada' ya gitmeyi planlıyoruz.
Geçen yaz çok keyifliydi. Üstelik fiyatlar da gayet uygun. Aynı fiyata Türkiye' de bir hafta tatile gidemiyorsun.
Temmuz ayında Hurghada' dayız. Ona göre yap sen planları ;)
Hurgada işi aklıma yattı.piramitlerde olur mu acaba?

Ynt: Mısır' A Dalış Gezisi Düzenlesek ?

Bizde kurban bayramı gibi düşünüyoruz.4 kişilik bir grubuz.Dahab bölgesine gideceğiz , takipteyiz...

Daha önce Mısır'a gitmiş biri olarak bir kaç yorum yazmak istedim.
1) ağustos ayı deniz canlılarını görme açısından harika bir zamanlama ama hava çok sıcak oluyor. Otellerde klima var bu bakımdan sorun olmuyor. yüksek faktörlü kremleri alın mutlaka.
2) bayramlarda Mısır'da da tatil olduğu için yerli halkın tatil seçenekleri otellere gidip yiyip içip yatmak olduğu için otellerde çok fazla yerli halk oluyor. 1 aile en az 5 kişi gelerek otellere yerleşiyorlar.
3) Eğer dalgıçsanız Mısır görülmesi gereken tek yer :smiley: ama unutmayın döndüğünüz zaman artık Türkiye'de dalış yapmak istemiyorsunuz. O yüzden tavsiyem Türkiye'de dalış yapacağınız yerleri bitirin en sona Mısır'ı saklayın.
4) Yine tavsiye olarak 2 yıldız olmadan Mısır'a gitmeyin. Yazık olur o güzellikleri kaçırmayın.
5) Gitmişken 1 hafta kalınmalı çünkü uçak ile gidildiği için ilk gün ve son gün zaten dalış yapılamıyor onun yerine Snokerling yapılıyor o da muhteşem zaten.

Aklıma geldikçe yazarım olmazsa :smiley:

:smiley:
Çok haklısınız, orada dalış yapınca, insanın bir daha Türkiye' de dalası gelmiyor.
Benim önerim ise tekne konaklamalı dalış turları.
Otelde kalıp dalışa gitmek çok zahmetli oluyor.

SEVAL' Alıntı:
:smiley:
Çok haklısınız, orada dalış yapınca, insanın bir daha Türkiye' de dalası gelmiyor.
Benim önerim ise tekne konaklamalı dalış turları.
Otelde kalıp dalışa gitmek çok zahmetli oluyor.

Temmuz ayına geldik bile... Şarm dalış için uygun mudur olaylara bakarak?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri