Midübüsden Karavan Yapmak Istiyorum.yakıtı Az,parcası Bol Ve Ucuz, Konforlu. Hangi Araçı Önerirsiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ince bey Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,761

Etiketler

Midübüs pardon :smiley: Minübüs ile karıştırmışım. Isuzu MD 27 A/S bende düşünüyorum karavan için şuan fiyatlarını yükselttiler temiz birşey denk getirsem alacağım inşallah. Fakat Ehliyette sorun var sanırım onuda büyültecez D sınıfına.

Cevabı ben size vereyim. Araç vardır rampayı 4. Vitesle çıkar araç vardır rampayı 2.vitesle zor çıkar hatta vitesi 1 e.alır öyle çıkarsın.
Helal olsun bayagı bilimsel laflar ettin anlayamadım altnda kaldım ezildim.
Konfiçyüs derki..... Cüzdan vardır içi boş... cüzdan vardır içi dolu......ikiside cüzdan... doluya kanma markette kazıklanma onunda içi bosalır... Yaaa bak bilge adam ne büyük laflar etmiş.......al sana benim gibi gariban motorlu kara araçlarını kullanmasını bilmeyen amma ne hikmetse Motorsuz uçak(planör) motorlu uçak ve helikopter brovesi (ehliyeti) olan birinden çok basit bir atalar sözü......anlayana sivrisinek vızıltısı saz anlamayana davul zurna az

Düşünce bağlantısı yani mantık kuramıyorum yahu nedir bu rampayı kaçıncı vitesle çıkma sevdası.
Aynı araçtan km si yüksek yani motorunun verimli ömrü tükenmiş -halk agzı ile motoru bitmiş olan Şu senin meşhur rampanı 1. vitesle çıkar aynı sene aynı fabrikadan çıkan diger bir taneside motoru yenidir 3. vitesle çıkar eeee ne olacak şimdi çıktığımız rampaya bayrak fian mı dikecegiz yoksa defter açıp gelen gidenden hangi vitesle çıktıgınımı yazmasını isteyecegiz.

Benim 2001 model PSA gurubundan Fiat ducato 2800 model intercooler lı Turbo 28800 cc aracım var Degil Türkiyedeki civar ülkelerdeki en dik ve uzun rampaları bile 5. vites 80-90 km hızla ÇIKTIM ne geçti elime fazladan tüketilen yakıt parasından başka........Benim arabam 18000 devir dakikada çalışırken en ekonomik yakıt tüketiyor ve de bu devirde 5. viteste düz yolda 80 km/saat hızda gidiyor. Arabam yokuşa sarınca pardon Rampaya geldiğinde yavaşlamaya başlayınca fazladan gaza basıp 1800 devirin üstüne çıkmak yerine bir küçük vitese inip yine en fazla 1800 devirle devam ediyorum araba yine yemezse yani çıkmak istemezse bir vites daha küçültüyorum yine en fazla 1800devirle devam ediyorum. Uşak -afyon rampasına gelince rampa git git bitmiyor arabayı 5. vitesten sırası ile 1. vitese kadar indiriyorum tepeye KOROGLU BELİNE 1. viteste varmış oluyorum. Söyle bakalım benim bir yerim mi eksildi namusum mu kirlendi yoksa şöförlügü ayaklar altına mı aldım SAYIN rampa meraklısı çok bilen havasındaki arkadaş.

Motokara vancı dediğin bir çeşit kaplumbağadır evini sırtında taşır.Bir yerden bir yere giderken aracının hızını öyle orta bir hıza ayarlar ki yolda olmanın keyfini tadını hem etrafı doyasıya seyretme imkanı bulur arada sırada gidilecek yeni yerlerin bilinmeyen kavşaklarını keşfeder hem de yollarda nazlı nazlı gittiği için varacağı noktaya geldiğinde yorgunluktan ölmemiş olur.Yakıt tasarrufluda cabası. Haa caba deyince bir detay daha var Şayet yollarda sakın sakın araç kullanırsanız vede etrafı biraz olsun dikkatle süzerseniz tıpkı benim gibi sizde yollarda parada bulursunuz takım çantanıza koyacak iki agızlı anahtarlar toplarsınız. Ben kriko bile buldum. Yangın söndürme tüplerinin lafını bile etmiyorum. 1 koli 2.5 litrelik kokakola bulmuş iç iç bitirememiştik

A/s nedir?
Midübüs pardon :smiley: Minübüs ile karıştırmışım. Isuzu MD 27 A/S bende düşünüyorum karavan için şuan fiyatlarını yükselttiler temiz birşey denk getirsem alacağım inşallah. Fakat Ehliyette sorun var sanırım onuda büyültecez D sınıfına.
A/s nedir? D sınıfı hangi araçları kullanıyor? Benim E sınıfı ehliyetim var. D sınıfı farklimıdır E sınıfından?

Helal olsun bayagı bilimsel laflar ettin anlayamadım altnda kaldım ezildim.
Konfiçyüs derki..... Cüzdan vardır içi boş... cüzdan vardır içi dolu......ikiside cüzdan... doluya kanma markette kazıklanma onunda içi bosalır... Yaaa bak bilge adam ne büyük laflar etmiş.......al sana benim gibi gariban motorlu kara araçlarını kullanmasını bilmeyen amma ne hikmetse Motorsuz uçak(planör) motorlu uçak ve helikopter brovesi (ehliyeti) olan birinden çok basit bir atalar sözü......anlayana sivrisinek vızıltısı saz anlamayana davul zurna az
Motorsuz uçak ve helikopter ehliyetinin olmasıyla herşeyi bileceginimi sanıyorsun? Ben her şeyi bilirim diyen hiç bir şeyi bilmiyordur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR