Microsoft Auto route 2010

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan melihbozkurt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,338

melihbozkurt

Karavan Yönetim
Yer
İstanbul
Sayin forum uyeleri merhabalar;

Sizlerle benimde yeni tanistigim ve cok begendigim bir programi paylasmak istiyorum. Microsoft un avrupa icin urettigi Auto route programinin son versiyonu olan Microsoft Auto Route 2010. Program icerisinde butun avrupa nin detayli haritalari mecvut. Ama ne yaziki Turkiye haritalari yok. Bunun icin daha cok program ile avrupa seyahati yapmak isteyen arkadaslar ilgilenebilir.

Program icerisinde haritalar ile offline olarak calisabiliyorsunuz. Arama yaparak istediginiz yerleri bulmak programin en basit fonksiyonlarindan. Gitmek istediginiz yerleri isaretleyerek yok guzergahi olusturabiliyorsunuz. Olustugunuz guzergah ustunde size bluetooth GPS yardimi ile navigasyon yapabiliyor. Eger GPS cihaziniz yoksa yol tarifini 300 metre sonra saga don surdan sola don seklinde yazili olarak veriyor. Buda yaninizdaki bir kisinin bu bilgileri okuyarak sizi yonlendirmesini saglayabilir. Gittiginiz yada o anda oldugunuz bolgedeki sizin belirlediginiz bir alan icerisinde (ornegin 1mil capinda bir cember) restoranlari, bankalari, ATMleri, tarihi ve dogal yerleri, otelleri, camp alanlarini hepsini size gosteriyor. Gitmek istediginiz yerin uzerine tiklayarak sizi oraya goturmesini saglayabiliyorsunuz.

Ornek, Fransanin Nice sehri: (Sehir merkezine 1 mil capinda daire icerisindeki yerler)
74566344.jpg

Sol tarafta goruldugu gibi hersey goruplar halinde listeli. Restoranlar bile asya, italyan gibi mutfaklarina gore siralanmis.

Bu programin hosuma giden diger bir yani ise kendi arabanizin tuketim degerlerini ve benzin fiyatlarini girdiginizde takip ettiginiz yolda ortalama ne kadar benzin harciyacaginizi soylemesi. Boylece butce hesabi yapmak ayrica bir is olmaktan cikiyor. Siz yolu soyleyin butceniz hesaplanmis gelsin. :smiley:

Programda diger hosuma giden ozellikler ise, benzin uyarisi koyabilmeniz. Diyelim depomuzu fulledik ve programa girdik. Rotamiz uzerinde yaklasik nerede benzininizin bitecegini ve bu noktadan onceki son benzin istasyonlarini ozellikle size belirterek sizi uyariyor. Ayrica kac saatte bir ne kadar mola vermek istediginizi girerseniz yol hesaplarken bunlarida dikkate aliyor ve sizede dinleneme zamaninizin geldigini gerekli yerlerde haber veriyor.

Ayrica programin kullanimi cok kolay. Google maps kullanmak kadar basit bir prensip uzerine kurulu. Istediginiz yerlerin uydu fotograflarini ise bir tusla bing maps den gorebiliyorsunuz.

Bunlarin disinda ozellikle isaretlemek istediginiz noktalari onceden pin point araci yardimi ile isaretleyip uzerine notlar alabiliyorsunuz. Isaretlemek istediginiz noktada bir cok resim secenegi sunulmus bunun sayesinde isaretler birbirine karismiyor ve basitce anlasilabiliyor.

Program internet uzerinden satin alinabilir. Avrupa haritalari icerdigi icin Turkiye`de satisi olmayabilir. Legal olmayan surumunu kullanmak isteyenler benim gibi torent programlarindan indirebilirler. Su anda forumda link veremiyorum ama isteyen ozel mesaj ile ulasabilir. Gercekten guzel bir program indirdiginize degecek. Avrupa gezisine cikmak isteyen arkadaslara cok yardimci olacagina eminim.

Saygilar

Etiketler
Ynt: Microsoft Auto route 2010

Selamlar
eski versiyonunda (sanırım 2002 idi) Turkiye var idi ama anlamadığım bir şekilde turkiye haritasını çıkarttılar ürünler. yoksa, size katılıyorum güzel bir uygulama. paylaşım için teşekkürler.. reha

Saolun reha bey ben tesekkur ederim. Daha onceki versiyonlarini kullanmadim. Internette arastirma yaparken rastladim ve yukledim. Oldukca guzel ve kolay kullanima sahip. Ayrica micrisoft tarafindan yapildigi icin legal yada illegal kopyalarina ulasmak oldukca kolay bu yuzden paylasmak istedim. Ozellikle bu program ile tanismamis arkadaslara kucuk bir bilgi olmasi icin. Zaman bulunca detayli arastirmalar yapip buraya guncellemeye devam ederim.

Saygilarimla

Arkadaslar programin dun soylemeyi unuttugum bir diger guzel ozelligi ise progami kurdugunuzda butun avrupa haritalarinin restorant hastene vs. gibi bilgilerin hepsinin gelmesi. Tomtom yada Igo vb. programlardaki gibi haritalari ayri ayri aramak zahmetine girmenize gerek kalmiyor. Diger navigasyon modullerini arastirirken bayagi zorlanmistim ayni versiyona ait haritalari bulana kadar. Zamani az yapacak isi fazla olan arkadaslar icin bu program bence mukemmel. Sadece alin ve kurun gerisini dusunmeyin. su haritayi buldum bunu bulamadim derdi kalmasin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

SON KONULAR

Geri