Miami Vice (2006)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan queensland Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,879

queensland

.The redness of the sky at dawn.
Yer
40° 52.0' 29° 07.0'
Miami Vice

Miami vice poster 1

Yönetmen;Michael Mann
Oyuncular;Colin Farrell (Detectif James 'Sonny' Crockett) , Jamie Foxx (Detectif Ricardo Tubbs) , Li Gong (Isabella ) , Naomie Harris (Trudy Joplin) , Ciarán Hinds (FBI Agent Fujima) , Justin Theroux (Zito)

80'lerde çok popüler olan aynı adlı diziden uyarlanan Miami Vice, dizinin yapımcıları arasında yer alan Michael Mann'ın imzasını taşıyor. Miami Polis Teşkilatı'nda görevli gizli polisler Sonny ve Ricardo, bir uyuşturucu şebekesine karşı yapılan operasyonda istihbarat sağlayan bir arkadaşlarının ailesinin ve iki federal ajanın öldürülmesiyle, kendilerini yeni bir maceranın peşine bulurlar. İzler, onları Kolombiya merkezli bir uluslararası kaçakçılık ağına götürür. Bu tehlikeli dünyada işler her zaman bekledikleri gibi gitmeyecektir.

Filmi dizi olarak izlemedim ama film olarak gerçekten süper bir aksiyon filmi.Hatta devamı bile gelmeli bence.Gitmeyenler varsa mutlaka gitsin ..:smiley:

http://www.miamivice.com/​

Etiketler
Ynt: Miami Vice

Dünya televizyonlarında 80'li yılların ortasında yayınlanan "Miami Vice" dizisinin Anthony Yerkovich tarafından yazılan pilot senaryosu, televizyon dünyasında büyük olay yaratmıştı. Pilot bölümden sonraki her bölümüyle televizyon tarihinin en yaratıcı ve sarsıcı dizilerinden birisi oldu.
miami_vice-yazi2.jpg

Michael Mann şimdi dizinin beyazperde versiyonuyla, üçüncü dünya ülkelerinden gelen uyuşturucu trafiğinin milyar dolarlık şirketlerle kesiştiği Miami'ye geri dönüyor. "Miami Vice", her şeyden önce, günümüzde globalize olmuş suç örgütlerinin yeni millenyumun başındaki konumunu masaya yatıran bir film. Mann, "Yeni Casablanca" olarak tanımladığı Miami kentinin portresini, bu kez televizyonun getirdiği sınırlamalar olmadan çiziyor.
miami_vice-yazi1.jpg

Mann filmde uyuşturucu trafiğinin derinliklerine girdikten sonra neyin doğru neyin yanlış olduğunu unutmaya başlayan iki dedektifin öyküsünü anlatıyor. Kendisini, böyle bir öykü anlatmaya iten sebeplerden birisinin de yeraltındaki gizli örgütlere ilgisi olduğunu kaydeden Michael Mann, bu konudaki yorumunu şu sözlerle dile getiriyor: "Böyle işler yapmanın ayrı bir lezzeti vardır. İnsanları gizli işler yapmaya yönlendiren etkenin ne olduğunu çok düşündüm. Yapay kimliğinizi kuşanırsınız, o kimliği yaşamaya ve hissetmeye başlarsınız. Karşınızdakini kandırıp yapay kimliğinizi 'sattığınız' an en keyifli andır. İnsanlar bu keyfi, bu lezzeti yaşamak için gizli polis veya dedektif olurlar."
Miami vice4

Ynt: Miami Vice

Özel televizyonların başlangıç dönemiydi, o dönemin İnterstar'ında (star) her pazar saat 20:00'de yayınlanırdı.
Severek izlerdik..filmi de güzel olmuştur herhalde...farel abi oynamış borumu :p

Ynt: Miami Vice (2006)

ben sabahları 5'te tekrarı olurdu onu bile izlerdim. Ancak bu filmdeki Colin Ferral'ı eleştirmenler pek beğenmedi polis karakterine pek uymamış daha çok asi ve kural tanımaz birini oynamış, sanırım bunu da yönetmek film satsın diye yaptı, ancak yinede konusu güzel bir filmdi çatışma sahneler ve kamera çekimleri şahaneydi Michael Mann o kameraları alacak parayı nerden buluyor oda ayrı bir konu, ben daha kaliteli çekim izlemiyorum hep onun filmlerinde görüntüler bir acaip.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR