Meşe İle Göller Yöresi, Ege, Çanakkale Amasra

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KIPÇAK70 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,469
Ynt: Meşe İle Göller Yöresi, Ege, Çanakkale Amasra

Güzel gezi olmuş. Gezdiğiniz yerlerin hemen hemen tamamını değişik zamanlarda ben de gezmiştim. Epey zevk almışsışsınızdır. Bu sene haziran ayında da Beyşehir'e gitmeye niyetliydim ama ameliyat olmam gerektiğinden gidememiştim. Sayenizde fotolarını görmüş oldum. Nice güzel geziler dilerim.

Etiketler

Kerim Bey, teşekkür ederim. İki hafta çok kısa ama başlangıç için yeterli. Geziler paylaştıkça daha da güzel oluyor. Gitmek isteyenlere yol gösteriyor. Gidemeyenleri de gezilen yerlere götürüyor.

Çok güzel bir gezi. Bu yaz ben de ikinci turda Akşehir, Konya, Beyşehir, Kızıldağ yaptım. Ancak sonrasında sizin yaptığınız gibi Burdur değil Eğridir'e geçtim. Konya Karatay belediyesine burdab bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Keşke her belediye bu hassasiyeti gösterse. Bu arada geziniz süper olmuş. Paylaşımlar için teşekkürler.

Mehmet Hocam, özellikle nisan ayından itibaren karavan için çok çalıştım. Hem kafa, hem emek hem de bütçe olarak. Beni fazlasıyla yordu. Biraz dinlenmek istedim. Gezi iyi oldu. Ama ramazan nedeyle biraz hızlı oldu zaman darlığından. Gezimin bir de Amasra bölümü var onun resmini koyamadım. İnşallah o resimleri de eklemeyi düşünüyorum. Moral verdiğiniz için teşekkür ederim.

Mehmet hocam, sizin gezi yazınızı da satır satır okudum. Siz de güzel gezmişsiniz. Sonraki yıllar için yol gösterici oldu.

Akdeniz45' Alıntı:
Gezi paylaşımlarınızdan sonra Meşe‘ nin yapım aşamasınıda bir solukta okudum. Bu vesileyle biraz Adana günlerim aklıma geldi. 1960-1963 yılarında liseye giderken Adana´da bir erkek bir de kız lisesi vardı.
Beyşehir´ deki Eşrefoğlu Camii´ nin içinin resimlerini eşime gösterdim. Yanından geçtik ama içine girmediğimize pişman olduk. Artık bir dahaki sefere. Beyşehir‘ de hoşumuza giden bir geceleme yeri bulamyınca yola devam ettik. Bir kaç kilometer ilerde, gölün kenarında bir köyde geceledik. Hiç unutmayız, akşam köyü gezerken sohbet ettiğimiz bir bayan, bir şeye ihtiyacınız war mı? Ekmeğiniz war mı? diye sormuştu.

Paylaşım ve resimler için teşekkürler.

Meşe ile size güzel ve zevkli geziler dilerim.
Yolunuz birdaha Beyşehirden geçecek olursa haberim olsun,görecek çok yer var.Zamanım uygun olursa birlikte gezeriz...Eflatun Pınarını pek kimse bilmez,yol üzerinde değildir,Hititlerden kalma çok önemli tarihi eserdir.Seydişehir-Antalya yolu üzerinde Seydişehire 30 km mesafede Tınaztepe mevkiinde Tınaztepe mağaraları,Türkiyenin en uzun mağarasıdır,1530 metre,dünyada bilinen mağaralardada sanırım ilk 5 te..

Taner Bey verdiğiniz bilgiler ve gezi arkadaşlığınız için teşekkür ederim. Bilen birisiyle gezmek her zaman daha avantajlı. Yazdığınız gibi internette ve kitaplarda hiç rastlamadım. Daha sonra mutlaka görmem gereken yerler arasında olacak. Görüşmek dileğiyle.

KIPÇAK70' Alıntı:
... Gezimin bir de Amasra bölümü var onun resmini koyamadım. İnşallah o resimleri de eklemeyi düşünüyorum.

Merhabalar.
Bu soğuk kış akşamında, hem gezinizi hem karavan yapım sayfanızı zevkle okudum, izledim.
Güzel günleriniz olsun hocam. Gezinin devamını da görmek isterim.
İstanbuldan selamlar.

Gültekin Bey iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Zamanım olmadığı için devamını bir türlü ekleyemiyorum. Yeni yılda umutlarınızın gerçekleşmesi dileğiyle. Ben de Adana'da selamlar gönderiyorum.

Amasra çok güzel bir yer ama yaz mevsiminde çok kalabalıktı. Şehir insan ve araba trafiğini kaldırmıyor. Amasra deyince Fatih Sultan Mehmed'i anmamak olmaz.

AMASRA BELEDYES GARAJI 1

AMASRA 1

AMASRA 4

AMASRA 5

AMASRA 7

Tavşan Adası'nda 50-60 tane tavşan varmış. Çıplak gözle göremedim. Özellikle yazın hayvanlar bitki yapraklarında oluşan nem ve çiğden su ihtiyacını karşılıyormuş.

AMASRA TAVAN ADASI

AMASRA TAVAN ADASI 2

AMASRA TAVAN ADASI 3

AMASRA TAVAN ADASI 4

Mehmet bey, güzergahınızın bir kısmını biz de geçen Ekim ayında zevkle dolaşmıştık,
Bu güzel paylaşımınız için teşekkürler, selamlar.

Mehmet Bey, gezmek güzel gezdiğimiz yerleri fotoğraflala da olsa hatırlamak da güzel oluyor. Selamlamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR